تولید روغن موتور به روش تقطیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:31 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۷۴۰۱۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
کارخانه ای در میبد یزد بدون برجای گذاشتن پسماند زیست محیطی موفق به تولید روغن موتور از روغن کارکرده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مديرعامل اين واحد صنعتي گفت: اين كارخانه اولين پالايشگاه توليد روغن موتور به روش تقطير در خلاء مي باشد كه در مقياس پالايشگاهي ساخته شده است.
افشاری مواد اوليه اين كارخانه توليد روغن موتور روغن كاركرده جمع آوری شده از واحدهای تعويض روغنی اعلام كرد كه با استفاده از روش تقطير و اضافه شدن برخي مواد مورد نياز به روغن موتور تبديل مي شود.
وي اظهارداشت: روغن هاي توليدي اين كارخانه در انواع روغن موتور بنزيني، ديزلي و صنعتي و با كيفيت اس ال و اس ان با نشان استاندارد ملي ايران و ايزو 9001 روانه بازار مي شود.
به گفته مديرعامل اين كارخانه هم اكنون در مرحله اول بهره برداري از اين كارخانه روزانه 200 تن روغن موتور توليد ميشود كه اين ميزان با اجراي طرح توسعه آن به يكهزار تن تا يكسال اينده افزايش خواهد يافت.
وي گفت: استفاده از اين فناوري در توليد روغن باعث شده كه اين كارخانه هيچگونه پسماند زيست محيطي نداشته باشد و به همين خاطر اين واحد توليد روغن به عنوان  صنعت سبز شناخته مي شود.
 افشاري افزود: اين پالايشگاه توليد روغن  با استفاده از دانش بومي در مدت 6 ماه و با 500 ميليارد ريال سرمايه گذاري راه اندازي شده و هم اكنون زمينه اشتغال 200 نفر بصورت مستقيم و 300 نفر بصورت غير مستقيم فراهم كرده است.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°