رونمایی از دستاوردهای جدید پدافند هوایی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:38 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۱۶۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
با حضور امیر سرتیپ صباحی فرد، فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیا­ ارتش سامانه راداری و کمک ناوبری معین 40 و نیز سامانه راداری پسیو ناصر 40 ، رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رادار معین 40 یک سامانه راداری پسیو با قابلیت کشف اهداف در محیط شهری است که توسط سازمان جهاد خودکفایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) و با همکاری معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری طراحی و تولید شده است.
این سامانه قابلیت کشف و اهداف ریز پرنده و موشک های کروز را در محیط های شهری و پیرامون آنها دارد.
معین 40 در واقع به رادار غیر فعال و پنهان نیز مشهور است به عبارت دیگر هیچ یک از هواپیما ها و نیز سامانه های جمع اوری اطلاعات دشمن،? قادر به کشف این رادار نیستند.
معین­ 40 در دنیا کم نظیر است و تکنولوژی ساخت آن در منطقه کم نظیر­است.­
دومین دستاورد رونمایی شده سامانه کمک ناوبری ناصر 40 است.
این سامانه راداری با لحاظ کردن همه­­ الزامات مربوط به سازمان بین المللی هوانوردی ( ایکانو) قابلیت بالایی در تعیین موقعیت جغرافیایی اهداف، امکان ارتفاع سنجی و زاویه سنجی دقیق و تبادل هدف و تبادل اطلاعات باسایر رادار های کشوری را داراست و می تواند همزمان مورد بهره برداری نظامی وتجاری قرار گیرد.
ناصر40 رادار کمک ناوبری هست که همه ­اطلاعات هواپیمای در حال پرواز را نه از خلبان بلکه از خود سیستم هواپیما سوال می کند.
برد این سامانه بیش از 400 کیلومتر است.
فن آوری ساخت سامانه راداری کمک ناوبری ناصر 40 صرفا در اختیار 8 کشور پیشرفته جهان است و قرارگاه پدافند هوایی ارتش با تکیه به توانمندی داخلی و براساس نیازهای روز­­دفاع هوایی کشور این سامانه مهم را تولید و مورد استفاده قرار می دهد.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°