دشمنان بدانند انقلاب بسیار قدرتمند است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:34 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۱۶۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
امام جمعه موقت تهران گفت: دشمنان ما بدانند انقلاب بسیار قدرتمند است، اگر کسانی به انقلاب ضربه وارد کنند خودشان نابود می شوند و انقلاب می ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با توصیه به تقوای الهی افزود: حریم الهی را حفظ کنیم و از گناه در مقابل خدا بپرهیزیم.
 
وی با اشاره به اینکه در آثار دینی دو نوع انقلاب مطرح است گفت : انقلاب در بصیرت و آگاهی و انقلاب در بصیرت بر قلوب و دل ها ، انقلاب هایی هستند که در آثار دینی مطرح است.
موحدی کرمانی افزود: مردمی که در زیر سلطه هستند آگاهی و بصیرت پیدا می کنند و به خوبی می فهمند باطل رفتنی و حق ماندنی و پیروز است مانند رهبرکبیر انقلاب اسلامی که قیام می کند و از هیچ چیز نمی ترسد ، این انقلاب در بصیرت و آگاهی است.
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: وقتی انقلاب در بصیرت انجام شد مردم آگاه شدند و رهبری شایسته به میدان آمد و گفت : نترسید دشمنان شما محکوم به سکوت هستند از شاه نترسید که رفتنی است، از امریکا نترسید چون هیچ غلطی نمی تواند بکند ، این جملات با توجه به آیات قرآن گفته شد که شاه فرار کرد و آمریکا چندین بار با خواری مواجه شد.
وی ادامه داد : در ایران انقلاب بصیرتی کار خودش را کرد ، اسلام حاکم و طاغوت نابود شد و در چهل سال عظمت ها دیدیم و توطئه دشمن خنثی  شد .
 
موحدی کرمانی گفت: اما انقلاب دوم که انقلاب قلوب و دلهاست نگهدارنده انقلاب اول است این انقلاب اگر قرار است بماند باید در قلوب و دل ها انقلابی بوجود آید که انقلاب ما این چنین بود، در بدو انقلاب صحنه های عجیبی در مقاومت و ایثار مردم دیدیم.
وی افزود: در زمان جنگ و اوایل انقلاب در کرمانشاه نماینده امام بودم ، وقتی مجروحان را می آوردند پسربچه 14 ، 15 ساله ای را که دو دست و دو پای خود را از دست داده بود دیدم و به ملاقاتش رفتم می گفت ناراحتم که خدا مرا قبول نکرد و شهید نشدم در حالیکه برادرم را پذیرفت و او شهید شده است که از این نوع مثلا ها در اول انقلاب زیاد داریم.
 
امام جمعه موقت تهران گفت: مردم در اول انقلاب هیچ چشمداشتی نداشتند ولی بتدریج پست ها مطرح شد مانند نماینده مجلس شدن، رئیس جمهور ، مدیرکل ، فرماندار و استان دار شدن که دیگر روحیه قبلی اول انقلاب را متزلزل کرد.
موحدی کرمانی افزود: بعضی ها  حُب دنیا در دل آنان رسوخ کرد و آخرت را فراموش کردند ، باید دقت کنیم با خون شهیدان بازی نکنیم چون خون ها و جان ها برای پیروزی انقلاب داده شده و در قیامت از مسئولین و متمولین سوال می شود با امانت انقلاب چه کردید؟ عدالت را برقرار کردید؟ بیت المال را عادلانه تقسیم کردید یا نه؟ عده ای خوردند و عده ای دیگر از گرسنگی مردند .
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مردم فکر می کنند که سرنوشت گوشت که این چنین شد از انقلاب است ؛ در حالیکه انقلاب همه جا عزت آورد.
 
 خطیب جمعه این هفته تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بیانیه «گام دوم انقلاب» که از سوی رهبری مطرح شد، اظهار کرد : رهبر آینده نگر ما بیانیه مهمی را منتشر کردند که به دلایل مختلف از جمله محتوا و شرایط زمانی، صدور آن بیانیه از اهمیت بسیار بالایی برای ادامه مسیر انقلاب برخوردار است و باید با ارائه راهکارهای عملی زمینه های تحقق آن را فراهم کنیم.
وی گفت : صدا و سیما با برگزاری نشست های تخصصی ابعاد مختلف این بیانیه را روشن کند، دستگاه های فرهنگی وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، مراکز پژهشی برای گفتمان سازی آن بیانیه اقدام و نخبگان هم زمینه های عینیت بخشی آن را در کشور تهیه کنند.
 
امام جمعه موقت تهران ادامه داد : باید بودجه ریزی سالانه ما بر مبنای توصیه های رهبری از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و موضوع سبک زندگی انجام شود.
موحدی کرمانی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم و راهبردی بیانیه گام دوم، زمینه سازی برای تحقق تمدن اسلامی است که شکل حقیقی آن در زمان ظهور امام زمان (عج) محقق خواهد شد.
خطیب این هفته نماز جمعه تهران یاد آور شد : انقلاب اسلامی با ترسیم نقش محوری مردمی ،گام اول را به خوبی برداشته است، برای ساخت جامعه اسلامی و رسیدن به تمدن اسلامی باید با بازبینی نظامات موجود در عرصه های مختلف کشور از جمله نظام آموزشی، بودجه ریزی، اداری و اقتصادی، نظاماتی متناسب با آموزه های دینی تنظیم کند. دشمن هم تلاش می کند با ارائه نسخه های غربی مدل اداره کشور را به سمتی ببرد که اهداف آنها را تامین کند.
 
امام جمعه موقت تهران در خصوص ضرورت اصلاح وضع معیشتی مردم، تصریح کرد: یکی از ضروریات امروز ما عزم جدی برای مبارزه با فساد اقتصادی و گرانی های لجام گسیخته است، باید هزینه های جاری کاهش پیدا کند. به منظور تقویت بنیه اقتصادی کشور املاک مازاد دولت به فروش برسد. برخی از واگذاری ها و خصوصی سازی ها شائبه برانگیز است که باید اصلاح شود.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی افزود: آگاهان دلسوز، نگران هستند که در فضای مجازی به اساس دین، اخلاق و انقلاب خدشه وارد می شود. همه امورات از بانک، صنعت و کشاورزی بر روی فضای مجازی متمرکز شده است.
وی همچنین با استناد  سند چشم انداز و برنامه توسعه و تاکید رهبری، توسعه زیرساخت اینترنت از وظایف وزارت ارتباطات است، گفت: لذا امروز ارتقای سطح دانش و بهره مندی صحیح از فضای مجازی بسیار لازم و ضروری است.
خطیب این هفته نماز جمعه تهران  ادامه داد: برای حفظ ارزش ها و اصول انقلابی و اسلامی باید روی اینترنت بومی تمرکز کرد، یعنی همان کاری که چینی ها کردند ما هم می توانیم انجام دهیم.
وی یادآور شد : شما ببینید 80 درصد اطلاعات و فناوری در کره زمین، در اختیار دولت و شرکت های آمریکایی است. آیا این مقدار که آنها روی این مساله سرمایه گذاری کردند ما انجام داده ایم؟
 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دولت همانگونه که موظف است که در همه زمینه ها توسعه فناوری ایجاد کند، باید در پیام رسان های اجتماعی هم این کار را انجام دهد، اضافه کرد:  باید قانون برخورد با استفاده کنندگان از فیلتر شکن تصویب و اجرایی شود. چقدر باید به ارزش ها، قرآن، ائمه و مسائل اخلاقی ما در فضای مجازی هجمه شود تا ما سیاست خود را بازنگری کنیم؟
 
وی بیان کرد: اگر بنیه ما در مسائل فرهنگی همچون بنیه دفاعی تقویت نشود، دشمن از ابزار فضای مجازی جوانان ما را منحرف می کند و نشانه های آن آشکار شده است.
موحدی کرمانی ادامه داد: لازم است تلاش مضاعفی برای ایمن سازی اینترنت از حملات سایبری به خصوص در بخش های حساس همچون نظام بانکی و نفتی انجام شود. ضرورت مدیریت فضای مجازی از سوی نظام و بهره مندی از آن برای دست یابی به اهداف انقلاب سلامی و تبدیل کردن تهدید به فرصت از ضروریات امروز ماست. ما می توانیم از این فضا برای تببین اسلام و تشیع استفاده کنیم.
 
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: چرا بومی سازی فضای مجازی اجرایی نشده است؟ ادامه فعالیت پیام رسان تلگرام با این وضعیت که موجب سلطه اجانب و تضعیف اعتقادات مردم می شود، طبق صریح قرآن حرام بَین است. فضای مجازی لجام گسیخته ، گسست نسلی را به دنبال دارد.
 
 
برچسب ها: نماز جمعه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°