کارت های هوشمند ایرانی در دست مردم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:58 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۳۴۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
سخنگوی سازمان ثبت احوال: بررسی ها و تست های لازم روی نخستین نمونه کارت هوشمند ملی تولید داخل انجام شده است و تا قبل از پایان سال این کارت در اختیار مردم قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیف الله ابوترابی افزود: نخستین محموله کارت هوشمند ملی تولید داخل بعد از رفع اشکالات احتمالی، برای تراشه گذاری آماده شده است و به زودی این کارت ها برای متقاضیان صادر می شود.

وی گفت: رعایت کامل کیفیت و همچنین بررسی مسائل فنی و امنیتی کارت تولید داخل، دلیل به تاخیر افتادن چند ماهه تولید این کارت ها بوده است. این کارت مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: از ابتدای پروژه کارت هوشمند ملی از سال 94 به دنبال تولید داخلی بودیم تا اینکه اکنون تولید داخلی این کارت ها به نتیجه رسید و پیش بینی می شود تا پایان سال 97 همه جامعه هدف (واجدان دریافت کارت هوشمند ملی) تحت پوشش قرار گیرند.

ابوترابی گفت: در حال حاضر هیچگونه تغییری به دلیل تغییرات ارزی در هزینه کارت هوشمند ملی نداریم و مراجعه کنندگان برای دریافت این کارت باید همان مبلغ گذشته را که از سوی سازمان ثبت احوال اعلام شده بود، پرداخت کنند.

وی افزود: مراجعه کنندگان برای دریافت کارت هوشمند ملی باید حداکثر 31 هزار تومان پرداخت کنند؛ از این رقم 11 هزار تومان بابت هزینه صدور کارت و تحویل آن
است و 20 هزار تومان هم به خزانه دولت واریز می شود. دریافت هزینه بیشتر خلاف است و مردم می توانند موارد خلاف را به ادارات ثبت احوال اعلام کنند.

 سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت:  متقاضیان دریافت کارت هوشمند ملی می توانند برای دریافت این کارت به ادارات پست، ثبت احوال و دفاتر پیشخوان در سراسر کشور مراجعه کنند.

ابوترابی افزود: تاکنون بیش از 49 میلیون و 500 هزار نفر مراحل تکمیل ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی را انجام داده اند و بیش از 44 میلیون و 650 هزار کارت صادر شده است.

وی گفت: بیش از 43 میلیون نفر هم کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند و بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر کارت هوشمند ملی آنها صادر شده است که هنوز کارت های خود را دریافت نکرده اند و این افراد باید هر چه زودتر برای دریافت کارت خود اقدام کنند.

صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد، از سال 1391 آغاز شده است و بر اساس هدف گذاری ها، قرار بود این کارت تا پایان سال 1397 برای تمام واجدان شرایط صادر شود.

همچنین کارت هوشمند ملی مهمترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، خودشان به مراکز اعلام شده مراجعه کنند زیرا اثر انگشت آنها به منظور احراز هویت اخذ می‌شود. همچنین در این کارت‌ها امضای الکترونیکی نیز درنظر گرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت شود.

حدود 64 میلیون نفر افراد بالای 15 سال در کشور واجد دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

برچسب ها: ابوترابی ، کارت ، ملی ، هوشمند ، صدور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°