عبور از پالرمو به سال جدید موکول شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:07 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۴۰۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
تصمیم گیری نهایی درباره لایحه موسوم به "پالرمو " به نشست بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بررسی این لایحه با عنوان کلی "مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی" در نشست امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه یافت، اما تصمیم گیری نهایی درباره آن به نشست بعدی این مجمع موکول شد.
 
 در جلسه امروز، علی لاریجانی و حسن روحانی روسای قوای مقننه و مجریه حضور نداشتند.
 
"پالرمو" از بخش های مرتبط با کنوانسیون FATF است و تاکنون در 4 جلسه مجمع بررسی شده است.
 
در نشست امروز، شمار دیگری از اعضا دیدگاه هایشان را درباره آثار پیوستن دولت جمهوری اسلامی ایران به این کنوانسیون بین المللی اعلام کردند.
 
طبق آئین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از طرح دیدگاه موافقان و مخالفان، درباره آن رای گیری می شود و لایحه برای تصویب به کسب حداقل دو سوم آرای موافقان نیاز دارد.

مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ژس از نشست امروز گفت: جلسه امروز مجمع با دستور کار بررسی نهایی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو برگزار شد و بررسی ها درباره آن به پایان رسید.
 
مصباحی مقدم افزود: خروجی جلسه امروز این شد که اعضا رای نهایی خود را فعلا اعلام نکنند و تصمیم گیری نهایی را به جلسه بعد مجمع موکول کنند.

وی گفت: از آنجا که لوایح پالرمو و CFT  کاملا با یکدیگر مرتبط هستند، نظر اعضا بر این شد که پس از اتمام بررسی CFT، این لوایح  به شکل همزمان به رای گذاشته شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت درباره زمان آغاز بررسی لایحه CFT در صحن مجمع گفت:‌ با توجه به اینکه این لایحه ابتدا باید در کمیسیون‌های تخصصی مجمع مورد بررسی قرار می‌گیرد، به همین دلیل از حالا نمی‌توان زمان دقیق بررسی CFT در صحن مجمع را بیان کرد.

مصباحی مقدم افزود: مجمع تشخیص امسال دیگر جلسه‌ای نخواهد داشت و روند بررسی دستور کارهای مجمع به فروردین ماه سال آینده موکول می‌شود. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از پایان نشست امروز با تشریح نتایج این نشست، گفت: قریب به اتفاق اعضا به بررسی بیشتر پالرمو و سی اف تی رای دادند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°