ایران رویکرد انگلیس درقبال حزب الله را محکوم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:57 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۷۴۶۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکوم کردن اقدام انگلیس در قرار دادن نام حزب الله در فهرست گروه های تروریستی، بر مردمی بودن این نهاد تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از مرکز اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی» روز شنبه با محکومیت شدید اقدام اخیر دولت انگلیس در قرار دادن حزب الله لبنان در لیست تروریستی گفت: این اقدام دولت انگلیس در حالی صورت می گیرد که حزب الله در لبنان دارای پایگاه اجتماعی و مردمی بسیار گسترده ای است و همانند سایر احزاب، با شرکت در انتخابات و فعالیت های رسمی و قانونی کشور لبنان، از جمله انتخابات شهرداری ها و اتحادیه های شغلی و حرفه‌ای حضور فعال و سازنده ای در این کشور دارد.
 
وی اضافه کرد: حزب الله نه تنها دارای چندین کرسی در پارلمان این کشور است بلکه در کابینه دولت لبنان نیز حضور دارد و به دلیل سابقه درخشان در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی لبنان در برابر اشغالگری و تجاوزهای رژیم صهیونیستی، مورد حمایت طیف گسترده ای از مردم لبنان و منطقه قرار دارد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این اقدام انگلیس به معنای نادیده گرفتن عامدانه بخش وسیعی از مردم لبنان و مشروعیت و جایگاه قانونی حزب الله در ساختار اداری و سیاسی لبنان است.
 
قاسمی تصریح کرد: به دولت انگلیس توصیه می‌کنیم برای درک واقعیت ها، میزان آرای حزب الله در انتخابات اخیر پارلمان و سایر فعالیت های انتخاباتی را بررسی کند.
وی با بیان اینکه حزب الله که خود قربانی تروریسم تکفیری و صهیونیستی بوده و هست، اظهار داشت: حزب الله علاوه بر نقش مثبت و موثری که در دهه های اخیر در حفظ تمامیت ارضی لبنان ایفا کرده، در این مدت یکی از ستون ها و ارکان اصلی مبارزه با تروریسم و گروه های تروریستی مانند داعش و شکست آنها در منطقه بوده است.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: قطعا اقدام اشتباه دولت انگلیس نمی تواند نقش و جایگاه حزب الله را کمرنگ کند و تاثیری بر عزم و اراده و ایمان حزب الله و حامیان آن در ادامه راه مبارزه با تروریسم و صهیونیسم در منطقه نخواهد داشت.
 
قاسمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حزب الله را نیرویی مشروع و قانونی می داند که در کمک به ثبات سیاسی و تامین امنیت کشور خود نقش موثر و غیرقابل تردیدی ایفا می کند.
 
وی قراردادن حزب الله در لیست تروریستی از سوی انگلیس را اقدامی نادرست و غیرمسئولانه عنوان کرد که نه تنها کمکی به ثبات و امنیت لبنان نمی کند، بلکه این اقدام بر خلاف حقوق بین الملل بوده و بخش وسیعی از مردم یک کشور مستقل و نماینده حقیقی آنها را نادیده می گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°