اعتراض ستاد حقوق بشر به ادعاهای نادرست رحمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:48 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۷۴۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اعتراض به ادعاهای گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر، برخی از تخلفات وی را در ارائه گزارش، برشمرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوی اسلامی ایران در اعتراض به اظهارات نادرست و ادعا‌های غیرواقعی جاوید رحمان آمده است؛ مصاحبه‌های مکرر آقای جاوید رحمان تحت عنوان گزارشگر ویژه جمهوری اسلامی ایران با رسانه‌های مختلف به خصوص بی بی سی که در خصومت و دشمنی و دروغ پراکنی نسبت به جمهوری اسلامی ایران شناخته شده می‌باشد، به نحو آشکار و غیر قابل تسامح، تخلف از چهارچوبی است که تحت آن برای گزارشگری انتخاب شده است.
بدون شک فعالیت‌های تبلیغاتی ایشان که همراه با سوء استفاده از عنوان رسمی سازمان ملل می‌باشد و ادعا‌های بی‌اساس علیه ایران مطرح می‌کند صلاحیت ایشان به عنوان گزارشگر را مورد تردید جدی قرار می‌دهد. ایشان حداکثر حق دارند که گزارش خود را به سازمان ملل متحد تحویل دهند و هیچ گونه حق و مسئوولیت یا اجازه برای درگیر شدن در مسئله رسانه‌ای و تبلیغاتی ندارند. ما ضمن اعتراض رسمی و جدی به کمیسر عالی حقوق بشر در مورد تخلفات صریح ایشان از دستور‌العمل در امر گزارشگر تأکید می‌کنیم:

اولأ؛ رفتار تخلف‌آمیز جاوید رحمان یک بار دیگر نشان می‌دهد که نصب گزارشگر ویژه برای ایران فاقد هر گونه توجیه قانونی و منطقی بوده و صرفأ حکایت از استاندارد دوگانه و فریبکاری سیاسی در رفتار شورای حقوق بشر دارد.

ثانیأ؛ اگر کمیسر عالی نتواند ایشان را از تخلفات رفتاری بازدارد بدون شک همکاری‌های وسیع جمهوری اسلامی ایران با شورای حقوق بشر در زمینه این گزارشگر مورد بازنگری مجدد قرار می‌گیرد.

یک بار دیگر هرگونه فعالیت تبلیغاتی گزارشگر را تا زمانی که مسئوولیت رسمی دارد تخلف آشکار از آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مصّوب گزارشگری دانسته و آن را محکوم می‌کنیم و امید داریم این روش غلط و غیرقانونی و مغرضانه توسط سایر گزارشگران در مورد همه کشور‌های دیگر تکرار نشود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°