اصلاح چرخه قیمت و تولید دارو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:24 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۷۴۷۶۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: بااصلاح قیمت دارو و نحوه پرداخت بیمه ها، باید چرخه اقتصاد دارو را اصلاح کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید نمکی در حاشیه مراسم مراسم توانمند سازی صنعت داروئی کشور در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که 120 داروی تولید شده در سال 97 در معرض بازدید عموم قرار گرفت، گفت: دستاوردهای ما در عرصه نظام سلامت از ارزشمندترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، شاخص هایی مانند کاهش مرگ و میر کودکان، پوشش واکسیناسون و توسعه آموزش پزشکی که اکنون ما را به عنوان یک قطب مرجع در پزشکی منطقه تبدیل کردهاند.

وی گفت: ما سال 57 کارخانه های داروسازی مان همه وابسته به خارج بودند اما اکنون ما در حوزه داروهای اساسی به خارجی ها بی نیاز هستیم.

نمکی افزود: نخستین اولویت من در سازمان غذا و دارو این بود که دست تولید کننده داخلی را باز کنم و بوروکراسی های پیچیده را برای تولید داخل برچینم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برخی قلم های وارداتی را براحتی می توان در داخل تولید کرد، برای همین دستور اکید داده ام که اجازه ندارند دارویی که در داخل تولید می شود، از خارج وارد کنیم.

وی افزود: اولین راهکار ما انتقال دانش فنی است و دوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، اگر ما در قیمت تمام شده دارو هزینه های تحقیق و توسعه را در نظر بگیریم در این صورت می توانیم بخش تحقیقات را توسعه دهیم و با تولید داخل فهرست داروهای وارداتی را کاهش دهیم.


برچسب ها: دارو
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°