عملیاتی شدن طرح ویژه مدرسه در استان البرز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:09 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۷۹۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
وزیر آموزش و پرورش: طرح ویژه مدرسه از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش است که از مهر امسال در مدارس استان البرز به عنوان پایلوت آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بطحایی به همراه معاونان وزارت آموزش و پرورش، استاندار و مسئولان استان با حضور در مدرسه پسرانه فاطمه الزهرای مهر شهر و مدرسه دخترانه مهدیه رجایی شهر از روند اجرای  طرح ملی ویژه مدرسه در راستای آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی و طرح تدبیر و عملیاتی شدن ساخت های شش گانه تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بازدید کرد.

محمد بطحایی در بازدید و  ارزيابي طرح ملي برنامه ويژه مدرسه که از چند ماه پیش در استان آغاز شده  است، طرح برنامه ويژه مدرسه را از  مهمترین برنامه هایی بیان کرد که از مهر ماه امسال در مدارس استان البرز به عنوان پایلوت کشور آغاز شده است.

‌وی  افزود: این برنامه ها متناسب با نیاز منطقه و نیازهای دانش آموزان تنظیم شده است.

وزیر آموزش و پرورش هدف از اجرای این طرح را تامین نیازهای محیطی، جنسیتی و فردی دانش آموزان با ایجاد فضای شاد و متنوع در مدارس بیان کرد.

بطحایی با اشاره به اینکه شروع این طرح با مشکلات و محدودیتهایی همراه بود اما نتیجه خوبی به دنبال داشته است، افزود: میزان پیشرفت این طرح  حاکی از موفقیت آن است و البته نقص هایی وجود دارد که باید رفع شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال سوال یکی از خبر نگاران در خصوص تنبیه دانش آموزان گفت: تنبیه دانش آموزان یک آفت است و گاهی ممکن است چنین اتفاقاتی پیش بیاید اما در واقع نباید خشونت های این چنینی در آموزش و پرورش وجود داشته باشد و مدیران و مسئولن آموزش و پرورش باید در چنین شرایطی با افراد خاطی برخورد کنند.

 

وی همچنین بر افزایش سرانه آموزشی در البرز تاکید کرد و گفت: میانگین سرانه آموزشی در کشور پنج متر مربع ولی در استان البرز حدود سه متر مربع است و استان البرز از نظر سرانه آموزشی بسیار ضعیف است و سال آینده استان البرز جزء اولویتهای اول ما برای افزایش سرانه فضای آموزشی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر استان البرز در رده  استان های سیستان و بلوچستان از نظر فضای آموزشی قرار دارد و از تمام خیران خواهشمندیم استان البرز را در برنامه های خود برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی قرار دهند.

 استاندار البرز نیزدر این بازدید از امضای  تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای توسعه فضاهای آموزشی خبرداد و افزود:به دلیل اینکه البرز، استانی مهاجر پذیر است، سرانه فضاهای آموزشی دراین استان بسیار پایین تر از استاندارد کشور است و به همین منظور با هماهنگی انجام شده با وزیر آموزش و پرورش، به زودی تفاهم نامه ای با این وزارتخانه تنظیم خواهد شد و هر میزان اعتباری که وزارت آموزش و پرورش برای تقویت زیرساخت های آموزشی این استان اختصاص دهد، دو برابر این اعتبار هم از اعتبارات استانی به توسعه فضاهای آموزشی تخصیص داده می شود.

شهبازی افزود: این اعتبارات برای نوسازی، تجهیز، بازسازی و هوشمندسازی مدارس استان هزینه خواهد شد.

شهبازی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش، طرح توسعه دانشگاه فرهنگیان البرز در دستور کار است و به همین منظور زمینی در اختیاراین دانشگاه قرار گرفته است.

استاندار البرز اظهارداشت: در اولین فرصت در جلسه شورای آموزش و پرورش استان  با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت تخصصی مشکلات و موانع آموزش و پرورش استان بررسی خواهد شد.


 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°