نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:38 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۷۴۹۰۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در این نشست بر لزوم افزایش همکاری های منطقه ای و بین المللی در حوزه پزشکی قانونی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر احمد شجاعی گفت: کشورهای در حال توسعه در حوزه نیروی انسانی متخصص و تجهیزات پیشرفته روز دنیا می توانند با یکدیگر همکاری های دوجانبه و چند جانبه مشترک داشته باشند.
 
وی با اشاره به فعالیت های دو سال گذشته این سازمان گفت: امضاء پروتکل همکاری درحوزه های مشترک پزشکی قانونی با کشور عراق واجرای پروژه های مشترک با کشور ترکیه از جمله فعالیت های سازمان پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه برشمرد.
 
دکتر عبدالرئوف ادیب زاده دبیر کل سازمان پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه گزارشی از اقدامات دبیرخانه آن سازمان طی سال گذشته ارائه کرد.
 
وی ارائه مقالات علمی با محوریت ژنتیک، نمایش تجهیزات کاربردی، پیگیری موضوعات نشست اسفند96، افزایش همکاری ها میان اعضاء در حوزه تبادل دانش و تجربیات را از دیگر محورهای دومین نشست بین المللی روسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه عنوان کرد.
 
دکتر چنگ لانگ لی از کشور قطر به تشریح تکنولوژی های نوین در تقویت علوم و پزشکی قانونی پرداخت.
 
دکتر شهرور از کشور لبنان نیز، جنبه های بالینی گلوله های سرگردان شلیک شده در بیروت و حومه آن را ارائه کرد.
 
تراجنسیتی‌ها در ایران موضوع ارائه دکتر کاهانی و دکتر ادیب زاده از ایران بود و دکتر محمد اف مقاله دکتر بیوک از ترکیه با عنوان «نقش همکاری های بین المللی در تشخیص سریع و دقیق قربانیان حوادث جمعی» و ارائه ای با موضوع «ارتباطات بین المللی، روندی نو در ارتقای خدمات پزشکی قانونی در سطح ملی» را ارائه کردند.
 
آخرین ارائه نوبت صبح دومین نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه به "چالش اساسی در تجربه تشخیص هویت مهاجران مفقود شده از منطقه کشورهای مدیترانه به اروپا" اختصاص داشت که توسط دکتر کریستینا ارزوکو از صلیب سرخ انجام گرفت.
 
دومین نشست بین المللی رؤسای پزشکی قانونی کشورهای در حال توسعه، با حضور نمایندگان 20 کشور اسلامی در تالار رازی مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز به کار کرد. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°