دانش آموخته شریف برنده «فاینمن 2019»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۶۷۴۹۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
جایزه تدریس برتر «فاینمن 2019» دانشگاه فناوری کالیفرنیا به دکتر علی حاجی میری دانش آموخته رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف اهدا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دکتر علی حاجی میری، استاد مهندسی برق، مهندسی پزشکی و شاخه های مهندسی و علوم کاربردی، جایزه بهترین تدریس دانشگاه فناوری کالیفرنیا موسوم به جایزه فاینمن سال 2019 را از آن خود کرد.
 
حاجی میری توسط دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه فناوری کالیفرنیا نامزد دریافت این جایزه شد که همراهی اعضاء دانشگاه را در پی داشت.
دروسی که او تدریس می کند؛ حاوی عناوین بسیار مشکل است که ظرفیت به چالش کشیده شدن را دارد؛ ولی شور، شوخ طبعی و بینش حاجی میری، به موضوعات، زندگی می بخشد.
 
حاجی میری که از افتخارآفرینان المپیادهای علمی در کشور و برنده مدال طلای المپیاد ملی فیزیک و مدال برنز بیست و یکمین المپیاد بینالمللی فیزیک در هلند است، سال 1373 تحصیلات کارشناسی خود را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی شریف به پایان برد و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری خود را نیز در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است.
 
وی علاوه بر فعالیتهای مستمر در بخشهای تحقیقاتی و صنعتی ریزتراشه در سال 1998 به عنوان دانشیار مهندسی الکترونیک و رییس آزمایشگاههای میکروالکترونیک و نویز به مؤسسه فنی کالیفرنیا ملحق شد.
 
زمینه اصلی تحقیقات دکتر حاجی میری، مدارهای پیوسته با سرعت بالا و RF است.
وی برنده مشترک جایزه مقاله 1997 Jack kilby از کنفرانس بینالمللی مدارهای ISSCC بوده و سه بار نیز برنده جایزه همکاری دانشکده IBM و جایزه مؤسسه ملی علوم CAREER شده است.
 
دکتر حاجی میری سال 1383 به عنوان یکی از 100 مخترع جوان برتر جهان انتخاب شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °