انتقام از عوامل حادثه تروریستی خاش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:00 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۹۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
دبير شوراي عالي امنيت ملي تاكيد كرد: انتقام از عوامل حادثه تروریستی خاش - زاهدان همچنان در دستور کار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  امير دريابان علي شمخاني در همايش ملي تاريخ شفاهي دفاع مقدس كه صبح امروز در كتابخانه ملي برگزار شد؛ در سخناني با تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به فرهيختگان و متوليان توسعه فرهنگي و اجتماعي جامعه اظهار داشت: بزرگترين و كهن ترين تمدن هاي بشري با كتابخانه ها و ثبت و ضبط وقايع و انعكاس دستاوردهاي فرهنگي حفظ و به نسل امروز معرفي شده اند.
وي با بيان اينكه، در تاريخ تمدن اسلامي نيز پيشرفت مسلمانان با ظاهر شدن دانشمندان بزرگ، آثار و كتب آنها و ترجمه كتاب ها و تأسيس كتابخانه هاي بزرگ در شهرهاي اسلامي عملي شد؛ گفت:امروزه، كتاب و كتابخواني در فرآيند توسعه فرهنگي و اجتماعي جوامع، بويژه توانمند سازي فكري آنان براي مواجهه مناسب و متناسب با انبوه اطلاعاتي كه از طريق رسانه هاي نوين منتشر مي شود داراي نقش مؤثري بوده كه بدون در نظر گرفتن آن، امكان دستيابي به توسعه و پيشرفت مطلوب،متوازن و مستمر وجود ندارد.
شمخاني، فرهنگ كتابخواني و ثبت و ضبط ميراث فرهنگي و معنوي كشور را كه امروز عمدتاً در قالب كتاب ارايه مي شود  بخشي از امنيت ملي كشورمان توصيف كرد و افزود: هر چه مردم كتاب خوان تر،آگاه تر و داناتر باشند و از تاريخ و تمدن خود اطلاعات بيشتر و درست تري داشته باشند، پايبندي آنان به امنيت ملي و حوزه هاي اقتدارساز افزايش خواهديافت.
دبير شوراي عالي امنيت ملي،جنگ ادراكي براي تحريف وقايع و تاريخ را از راهبردهاي اصلي دشمن ذكر كرد و افزود، خاكريز فرهنگي و تاريخي كشور امروز در كتابخانه هاست و بايد با سياست هاي هوشمندانه و خلّاقانه پاي جوانان بيش از پيش به كتابخانه ها باز شود.
وي تاكيد كرد؛ بايداز هر فرصت و ظرفيتي براي گسترش فرهنگ مطالعه و در اختيار قرار گرفتن كتاب ها به ويژه كتاب هاي حوزه دفاع مقدس، انقلاب اسلامي، اخلاق، علم و تاريخ استفاده كرد.
شمخاني در تبيين فرازي از تاريخ كشورمان خاطر نشان كرد: در طول تاريخ كهن ايران تنها رضا خان و پسرش دست نشانده مستقيم و وابسته به كشور خارجي بوده اند و اولين دستاورد انقلاب اسلامي اين بود كه روند خطرناك وابستگي به بيگانه و سرسپردگي به كشورهاي خارجي را با سرنگوني رژيم پهلوي قطع كرد.
وي با بيان اينكه، اولين رهبري كه محوريت امريكا در اداره عالم را به شكست كشاند امام خميني(ره) بود؛ تصريح كرد: امام خميني در 22 بهمن سال 57 اين باور و اعتقاد را ايجاد كرد كه اداره كشورها و حفظ و حراست از سرمايه هاي ملي مثل نفت ،بدون آمريكا شدني است و به تدريج اين تفكر را در ميان ملت هاي دنيا نيز گسترش داد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي،اصلي ترين دليل دشمني مبنايي امريكا با ايران را كه قابل تغيير نيز نيست ناشي از همين زخم عميق و غيرقابل درمان دانست.
شمخاني در بخش ديگري از سخنانش گفت: دفاع مقدس كه امروز شما كُتب و تاريخ شفاهي آن را رونمايي مي كنيد، پژواك منحصر بفرد و مستمر شكست آمريكا درمنطقه و جهان است.
وي با اشاره به اينكه بزرگترين سرمايه فرهنگي يك كشور آزادي و استقلال آن است؛ اظهار داشت: طنين مداوم اين فرهنگ ارزشمند امروز از سوريه، عراق و يمن هم به گوش مي رسد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: هرچند آمريكا، غرب و كشورهاي مرتجع منطقه عناصر تروريست و مزدور را به خدمت گرفتند تا ريشه مقاومت اسلامي را بخشكانند.اما جوانان مقاومت، ارتش سوريه، حشدالشعبي عراق و انصارالله يمن و مدافعان حرم نشان دادند كه غرب محور عالم نيست ومجسمه كاغذي كه ازقدرت آمريكا ساخته شده است به سادگي قابل فروپاشي است.
شمخاني تصريح كرد، امروز جهان به اين واقعيت پي برده است كه در نبرد اراده ها، خون بر شمشير پيروز است.
وي خاطر نشان كرد، پيام مهم امام خميني به جهان اين بود كه هميشه ملت ها پيروز اصلي ميدان منازعات هستند و اين پيام امروز تبديل به فرهنگ، برنامه عمل و استراتژي موفقيت ملتهاي مستقل شده است.
شمخاني افزود، مبتني بر همين پيام بيش از 4 سال بمباران، جنايت و وحشي گري عربستان، آمريكا، رژيم صهيونيستي و كشورهاي اروپايي براي تصرف يمن و به اسارت گرفتن مردم آن ناموفق بوده است.
وي با اشاره به شكست جريان تروريست تكفيري در منطقه خاطرنشان كرد:، مهم ترين و پيچيده ترين تهديد جهان اسلام نيز كه حاكم نمودن تروريست ها ي تكفيري بر سرزمين هاي اسلامي بود با جانفشاني جوانان تربيت يافته در فرهنگ مقاومت شكست خورده است.
شمخاني افزود: امروزعلي رغم هزينه هاي هنگفتي كه براي ايجاد امنيت در سرزمين هاي اشغالي مي شود،راهبردهاي آنها براي تامين امنيت مرزهاي اسرائيل به بن بست رسيده و رژيم اشغالگرقدس در مرزهاي خودش و حتي داخل مرزهايش احساس تهديد بيشتري مي كند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت:اگر هنوز شك و ترديدي براي انسان هاي ضعيف النفس در شنيدن پيام استقلال جويي و آزادي خواهي امام خميني وجود دارد، به طورقطع ملت ايران با شكست دادن ترامپ و سياست هاي تحريمي او مجددا اين پيروزي را اثبات و اعلام خواهد كرد.
شمخاني گفت:وظيفه بسيار مهم نهاد كتابخانه، مراكز علمي و آموزش و پرورش اين است كه ارزشهاي حاصل از رويش تمدني و فرهنگي انقلاب اسلامي را به نسل هاي جوان و ملت هاي تشنه ي معرفت در دنيا منعكس نمايند و اين پيروزي هاي تاريخي و هزينه ها و مجاهدتهايي ها را كه براي آن صرف شده در تاريخ ثبت كنند.
وي در ادامه افزود، درحالي كه انقلاب اسلامي تقويت كننده فرهنگ غيرت و شجاعت در ميان مردم ايران زمين بوده است؛ ترامپ و حتي نوچه هاي او ،فرعون مابانه كشورهاي عربستان و امارات را شبانه روز تمسخر و تحقير مي كنند كه شما بدون ما چيزي نيستيد و يك روز هم بدون حمايت امريكا توان مقاومت و ايستادگي نداريد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي، ناكامي هاي ترامپ در ايجاد ائتلاف ضد ايراني در كنار توسعه اختلافات دروني مابين كشورهاي عربي منطقه و شكست اجلاس ورشو براي ائتلاف سازي عليه ايران خارج از سازمان ملل و دهها موضوع مشابه ديگر را از مجموعه واقعيتهايي ذكر كرد كه نشان مي دهد كه مسيري به غير از ناكامي و شكست در انتظارامريكا و هم پيمانانش قرار ندارد.
  وي تصريح كرد، پيش بيني ما در مورد متحدان امريكا در منطقه اين است كه اگر سياست پناه بردن آنان به دشمنان اسلام ادامه يابد با خيزش شهروندان تحقير شده شان مواجه خواهند شد.
شمخاني با بيان اينكه، بدون شك ورود امريكا و غرب به مذاكرات هسته اي و دست يابي به توافق نيز ناشي از نقش محوري ايران در ثبات سازي منطقه اي و توانمندي هاي رو به توسعه ايران در حوزه هاي صلح آميز هسته اي بود؛ گفت: آنان به خيال خام خود در تلاش بودند كه ضمن متوقف سازي توان هسته اي ايران ، دستاوردهاي ارزشمند و قدرت بازيگري ايران را در منطقه مهار نمايند كه با تدبير رهبر معظّم انقلاب در هر دو مورد ناكام ماندند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي افزود، چهل سال است كه به بركت انقلاب اسلامي پرچم سلطه گري امريكا و غرب در منطقه به زير آمده و تا به امروز نبرد جانانه ميان اين دو جبهه با موفقيت رو به فزوني جبهه مقاومت جاري است.
شمخاني گفت:پيش دستي و برتري جبهه ثبات خواهان و ثبات سازان دربرابر جبهه تروريست سازان وحاميان بي ثباتي، پيام آور اين واقعيت است كه سياست هاي آمريكا مسير روبه افولي را طي مي كند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي در پايان تاكيد كرد:تاريخ شفاهي دفاع مقدس بيان كننده اين واقعيت است كه بعد از چهل سال وقتي به نقشه سياسي منطقه مي نگريم ابزارهاي سياسي ونظامي امريكا چون صدام و داعش و ديگر عوامل مزدورش نابود شده و قدرت برآمده از فرهنگ مقاومت را رو به فزوني و پيشروي است.
گفتني است در اين همايش از 100 كتاب تاريخ شفاهي رونمايي و از 5 كتاب برتر تقدير شد.
----
امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه دومین همایش ملی تاریخ شفاهی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص نتیجه جلسات شورای عالی امنیت ملی برای انتقام از مسببان حادثه تروریستی جاده خاش زاهدان گفت: این موضوع هنوز در دستور کار است.

وی افزود: دولت پاکستان متعهد است که امنیت مرزهای خودش را در جلوگیری از ورود ضدانقلاب تضمین کند و ما هم حتماً و بدون شک آنچه را که برای صیانت از مرز با پاکستان و حفظ امنیت مرزها لازم است به کار می‌گیریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون «تصویب یا عدم تصویب لوایح اف‌ای‌تی‌اف» گفت: این موضوع اتفاق جدیدی نیست که نسبت به یک پدیده ضدملی، عناصری در داخل، مدافع یا مروج آن باشند و ما طی ۴۰ سال گذشته انقلاب این وضعیت را داشتیم.

شمخانی افزود: ما نهادهای قانونی روشنی در کشور داریم. در مباحث امنیتی شورای عالی امنیت ملی، در مباحث مصلحتی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مباحث قانونی مجلس شورای اسلامی و در مباحث اداره کشور قوه مجریه هرکدام به وظایف خودشان عمل می‌کنند. امیدواریم در این کشاکش که آژانس بین المللی انرژی اتمی برای چهاردهمین بار اعلام کرد جمهوری اسلامی تعهدات خود را انجام داده، بتوانیم حق ملت ایران را برگردانیم و ان‌شاالله این موضوع محقق خواهد شد.

دریابان شمخانی همچنین در خصوص حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت: حضور ایران در سوریه مبتنی بر درخواست دولت سوریه است. ۴۰ سال است که نبرد جبهه ثبات‌خواهان و ثبات‌سازان با جبهه بی‌ثبات‌سازان وبی‌ثبات خواهان وجود دارد. امروز کفه ترازو مشخص می‌کند که بی‌ثبات‌سازان هیچ عایدی جز شکست نداشتند و این موضوع در پهنه منطقه نفت‌خیز ما کاملاً مشخص است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در محور ثبات‌سازی به دعوت دولت سوریه و در جهت کمک به مردم سوریه به این کشور رفته و آنجا مستقر است و تا زمانی‌که دولت سوریه بخواهد این حضور ادامه پیدا خواهد کرد و این «جِلِز وِلِزها» و سفرهای بی‌فایده و حرف‌های بی‌عمل نتانیاهو تأثیری در این موضوع نخواهد داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان پیرامون قدرت موشکی ایران گفت: ما در ارتباط با برد، قدرت تخریب، دقت و آماده‌سازی سریع که ۴ محور توانمندسازی موشکی ماست با هیچکس مشاوره نمی‌کنیم و از هیچکس اجازه نمی‌گیریم و نیازهای دفاعی ما به ما دیکته می‌کند که چه‌کار کنیم.


برچسب ها: شمخانی ، کتاب ، شفاهی ، دفاع
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°