افزایش وام دانشجویی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:36 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۴۹۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم تحقيقات و فناوري گفت: وام هاي دانشجويي از جمله وام وديعه مسكن دانشجويان مقطع دكتري افزايش يافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ذوالفقار يزدان مهر افزود: در طول 4 سال گذشته يكي از سياست هاي ما گسترش و توسعه انواع وام هاي دانشجويي بطوري كه تلاش براي پوشش حداكثري وام هاي دانشجويي صورت گرفت.
وي با بيان اينكه 114 صندوق خيريه در دانشگاهها راه اندازي شد تا هيچ دانشجويي به دليل فقر مالي ترك تحصيل نكند گفت: از طريق اين صندوق ها وام شرافتي به دانشجويان بي بضاعت اعطا مي شود.
يزدان مهر با بيان اينكه پيش از اين  وام هاي دانشجويي 25 تا 500 درصد افزايش داشت گفت: وام ضروري مقطع دكتري از يك ميليون به 3 ميليون رسيد و وام ضروري غيرمقطع دكتري با تصويب هيأت امنا از 600 هزار تومان به يك ميليون تومان افزايش يافت.
وي ادامه داد: وام مقطع كارداني از 300 هزار تومان به 750 هزار تومان، وام مقطع كارشناسي از 700 تومان به يك ميليون تومان، وام مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته از يك ميليون و 150 هزار تومان به يك ميليون 500 هزار تومان و وام روزانه مقطع دكتري غيربورسيه به ماهي 700 هزار تومان رسيد.
يزدان مهر گفت: وام وديعه مسكن دانشجويان مقطع دكتري هم اكنون به 25 ميليون تومان رسيد و با همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري اين وام (وام وديعه مسكن متأهلي ساير دانشجويان) در تهران از 7 ميليون و 500 هزار تومان به 15 ميليون در كلان شهرها اين وام از 6 ميليون تومان به 12 ميليون تومان و در ساير شهرها از 4 ميليون و 500 هزار تومان به 9 ميليون تومان رسيد.
وي افزود: با دانشگاهها صحبت شده است تا وامي به دانشجويان مقطع دكتري داده شود بنابراين وام وديعه مسكن دانشجويان مقطع دكتري در دانشگاههاي صنعتي شريف، علم و صنعت و تهران به 30 ميليون تومان رسيده است.
برچسب ها: وام ، دانشجو ، افزایش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°