"نه" دولت آلمان درباره حزب الله
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:35 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۵۰۴۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
دولت آلمان ممنوعیت شاخه سیاسی حزب‌الله را نپذیرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بعد از اقدام هفته گذشته انگلیس در قرار دادن نام همه شاخه های حزب الله لبنان در فهرست آنچه سازمانهای تروریستی خوانده شده، دولت آلمان از آن امتناع کرده است.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نوشت: دولت آلمان درخواست تل آويو و واشنگتن مبنی بر ممنوعیت فعالیت شاخه سیاسی حزب الله لبنان را نپذیرفته است.
پایگاه اینترنتی این روزنامه در گزارشی نوشت: بعد از اقدام هفته گذشته انگلیس در قرار دادن نام همه شاخه های حزب الله لبنان در فهرست آنچه سازمانهای تروریستی خوانده شده، دولت آلمان از ممنوعیت شاخه سیاسی آن امتناع کرده است.
سخنگوی وزارت کشور آلمان در این خصوص به روزنامه جروزالم پست اظهار داشته است که این وزارتخانه درباره اقدام ‌های اخیر در زمینه ممنوع ساختن کلیت گروه حزب‌ الله حتی اگر در برخی موارد دلیلی بر آن وجود داشته باشد، اظهار نظری نمی ‌کند.
جروزالم پست همچنین اشاره کرد درحالی که اتحادیه اروپا از سال 2013 شاخه نظامی حزب الله لبنان را تحریم کرد، وزارت کشور آلمان از سال 2008 در پاسخ به سئوال به این روزنامه درباره برنامه های دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای ممنوعیت همه شاخه های حزب الله پاسخ مشابهی در این زمینه داده است.
دولت انگلیس روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: دستور کار بحث و بررسی شده در پارلمان انگلیس در روز دوشنبه گذشته (25 فوریه) برای قراردادن حزب الله‏ در فهرست تروریستی اکنون وارد مرحله اجرا شده است.
در این بیانیه آمده است: گروه یاد شده در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته و طبق قانون تروریسم سال 2000 عضویت و یا دعوت به طرفداری از آن جرم و تا 10 سال زندان دارد.

به نوشته روزنامه جروزالم پست، منابع آمریکایی مطلع از مواضع برلین در این باره گفته ‌اند آلمان به دلیل اینکه این گروه لبنانی با مذاکرات سازش اسرائیل و فلسطین مرتبط است، تقاضاي آمريکا را در قبال حزب الله نپذیرفته است.
این منابع همچنین سال گذشته به این روزنامه گفته بودند که آلمان دولت ترامپ را طرفدار پروپا قرص اسرائیل می داند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°