پرداخت الکترونیکی عوارض در دو آزادراه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:07 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۵۲۱۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
وزیر راه از پرداخت الکترونیکی عوارض در دو آزاده راه تهران ـ ساوه و قزوین ـ رشت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمد اسلامی" در دومین روز از چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری، پرداخت عوارض در دو آزاده راه تهران – ساوه و قزوین – رشت به صورت الکترونیکی اجرایی و پرداخت نقدی متوقف می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: پس از باز خوردگیری از اجرای این طرح، پرداخت الکترونیکی عوارض در تمام آزاده راه‌ها اجرایی و عملیاتی می‌شود.

اسلامی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور، تصریح کرد: رفع نقاط حادثه خیز نیز از دیگر برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی است، ان شاء الله بتوانیم در سال ۹۸ و ۹۹ نسبت به رفع و اصلاح تمام نقاط حادثه خیز اقدام کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم این است که زیرساخت‌های حمل و نقل را به صورت استاندارد طراحی، اجرا و نگهداری کنیم. عدم توجه به اقتضائات جامعه و محیط در طراحی زیرساخت‌های حمل و نقل می‌تواند به حوادث قابل پیش بینی یا حتی غیرقابل پیش بینی منتج شود.


اسلامی یادآور شد: از طرفی بهسازی راه‌ها و جاده‌ها نیز از دیگر اولویت‌ها در این وزارتخانه محسوب می‌شود. همچنین باید برای ناوگان حمل و نقلی و جاده ای، یک سامانه هوشمند طراحی و اجرایی کنیم که البته این مهم در ناوگان حمل و نقلی و جاده‌ای به صورت استراتژیک با تعامل مدیران وزارت راه و شهرسازی و پلیس، بخش خصوصی و سرمایه گذاری در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی تاکیدکرد: ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز از دیگر برنامه‌های اولویت دار محسوب می‌شود و معتقدیم اعمال قانون و تمرکز در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز می‌تواند در کنترل رفتار رانندگان و انضباط بخشی موثر باشد که راه اندازی سامانه سپهتن گامی در این حوزه است.


اسلامی گفت: از طرفی باید یک مدل نرم افزاری برای مدیریت سفر طراحی و اجرایی کنیم که این اقدام با تعامل و همکاری پلیس امکان پذیر می‌شود.

وی از ایجاد و راه اندازی مجتمع‌های بین راهی دست کم در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها خبر داد و گفت: با بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران می‌توانیم این برنامه را نیز عملیاتی و اجرایی کنیم که برآیند تمام این اقدامات در کاهش تصادفات جاده‌ای موثر خواهد بود.


وزیر راه و شهرسازی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آغاز سفر‌های نوروزی در هفته‌های پایانی اسفند ماه عنوان کرد: علاوه بر اقدامات انجام شده در حوزه رفع نقاط حادثه خیز در صددیم در هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی و فرعی علائم و تابلو‌های مناسب نصب کنیم؛ البته پلیس راهور نیز در راه‌های روستایی و فرعی نیز حضور فعال خواهد داشت.

بهره برداری از آزادراه تهران ـ شمال؛ تابستان ۹۸

"محمد اسلامی" در حاشیه چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که از آزاده راه تهران - شمال چه زمانی بهره برداری می‌شود، اظهار داشت: آزاده راه تهران - شمال از اتوبان همت جدا و به شهرستانک منتهی می‌شود و ان شاء الله در تابستان ۹۸ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی افزود: این آزاده راه؛ پروژه عظیمی است که از نظر فنی و هوشمندی تفاوت‌های ویژه‌ای با سایر آزادراه‌ها دارد.


وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نیرو‌های شرکت‌های پیمانکاری با حداکثر ظرفیت در این آزاده راه مشغول به کار هستند و ان شاء الله در تابستان ۹۸ پس از بهره برداری، مردم ما از یک جاده استاندارد بهره مند می‌شوند.


این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چرا اعلام کردید رفع نقاط حادثه خیز در دو سال آینده صورت می‌گیرد، بیان کرد: ۳ هزار و ۳۰۰ نقطه حادثه خیز داریم که رفع آن در دستور کار است و البته باید بگویم نیمی از اقدامات انجام شده است.


اسلامی یادآور شد: در نقاطی که شاهد حوادث سنگیی بوده ایم، اقدامات اصلاحی را در اولویت قرار داده ایم و سایر اقدامات نیز به جد دنبال می‌شوند. به طوری که در برخی نقاط به دنبال ایجاد ۷۰۰ کیلومتر باند دو هستیم که ۲۰۰ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفته است.


این مقام مسئول اشاره کرد: ارائه طرح ۲ ساله برای رفع نقاط حادثه خیز نیز به دلیل حجم بالای عملیات‌ها و اقدامات در این حوزه است.


وی در بخش دیگری از سخنان در پاسخ به سوالی درباره گران فروشی برخی شرکت‌های فرودگاهی عنوان کرد: یکی از تکالیف جدید مدیران انتصابی در این دوره "انتظام بخشی به کیفیت و نحوه بهره برداری از فضای فرودگاهی" است.


وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا همزمان با سفر‌های نوروزی قیمت بلیت هواپیما افزایش می‌یابد یا خیر، پاسخ داد: قیمت بلیت هواپیما افزایشی نخواهد داشت و قیمت بلیط به موجب قانون و نظام عرضه و تقاضا، تعیین سقف شده و افزایشی نخواهد داشت.


وی یادآور شد: سازمان هواپیمایی کشور و معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با تشکیل ستادی بر کلیه امور حمل و نقل و قیمت بلیط‌ها ناظر هستند.


اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: همزمان با ایام نوروز ۱۲ هزار راهدار آماده باش و ۹ هزار ماشین الات و ۹۰۰ راهدارخانه فعال هستند و از فعالیت راهداران عزیز همزمان با بارش سنگین برف در ایام گذشته قدردانی کنم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°