پلیس دربرابر مردم گزینشی عمل نمی کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:50 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۵۳۰۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
فرمانده نیروی انتظامی: پلیس در برابر مردم گزینشی عمل نمی کندو همه در برابر قانون مساوی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار "حسین اشتری" در چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه مطابق سنوات گذشته، نیروی انتظامی قرارگاه ترافیکی ویژه نوروز 98 را راه اندازی کرده است؛ اظهار کرد: این قرارگاه از 25 اسفند تا 17 فررودین 98 فعال است و همه نیروهای پلیس در خدمت مردم عزیز و مسافران هستند.
 
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برگزاری چهاردهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، ادامه داد: در این همایش ضمن بررسی عملکرد یکسال گذشته، موضوعات و دستورالعمل های جدید ابلاغ شد تا همکاران با آمادگی بیشتر و بهتری به ویژه در ایام نوروز در خدمت مردم باشند.
 
عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: همه نیروهای پلیس برای اجرای مأموریت ها آماده هستند و ان شاء الله رعایت قانون و قان مداری مدنظر و ملاک مردم باشد.

وی خطاب به مردم توصیه کرد: ان شاءالله هموطنان عزیز نیز تذکرات و هشدارت پلیس را جدی بگیرند چرا که این مهم به نفع راننده، سرنشینان خودرو و سایرین است.
 
فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیش از 80 درصد تصادفات به دلیل سبقت و سرعت غیرمجاز، خواب آلودگی و عدم رعایت قوانین و مقررات است، تأکید کرد: ان شاء الله همه مردم به رعایت قانون عنایت و توجه ویژه داشته باشند تا کمتر شاهد حوادث تلخ و تصادفات باشیم.
 
سردار اشتری با بیان اینکه وقوع تصادفات علل های مختلفی دارد، بیان کرد: عامل انسانی، جاده و خودرو سه عامل مهم در وقوع تصادفات هستند و در این میان عامل انسانی نقش پررنگی دارد برای همین همواره به رانندگان توصیه می کنیم قانون مداری را ملاک عمل قرار داده و از سرعت و سبقت غیرمجاز جدا پرهیز کنند و هر 2 ساعت یکبار پس از رانندگی ، حتما استراحت کنند.
 
وی اضافه کرد: در علل و عوامل دیگر وقوع تصادفات مانند جاده و خودرو سهم سایر دستگاه ها مشخص شده است.
 
سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان با اشاره به وجود 3 هزار و 300 نقطه حادثه خیز در کشور، تأکید کرد: رفع این نقاط حادثه خیز قطعا در کاهش تصادفات موثر است و وزارت راه و شهرسازی در این خصوص مسئول می باشد البته باید بگویم وزیر راه اهتمام جدی در رفع این نقاط را دارد و ان شاء الله هر چه سریعتر نقاط حادثه خیز رفع و اصلاح شود.
 
فرمانده ناجا در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ابلاغ پیامکی تخلفات در ایام نوروز ، اجرایی می شود، گفت: پس از طی فرآیند قانونی و ابلاغ، قطعا این مهم نیز صورت می پذیرد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°