نمایش ورشو، عادی سازی روابط با اسرائیل بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:47 - جمعه 26 دی 1399
کد خبر : ۶۷۵۳۱۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
دبیرکل جنبش انصار الله یمن: کنفرانس ورشو تنها محفلی برای توطئه چینی ضد فرزندان امت اسلام بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از المسیره، عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: عادی سازی روابط با دشمن اشغالگر به معنای به رسمیت شناختن جایگاه آن به عنوان اشغالگر قدس و مقدمات امت اسلامی است. هر نوع اشغالگری علیه هر یک از کشورهای اسلامی، اقدام علیه همه امت اسلامی است.
عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصار الله یمن تاکید کرد: کنفرانس ورشو تنها محفلی برای توطئه چینی ضد فرزندان امت اسلام بود.
بدرالدین در اظهاراتی در نشست با قبایل و حکمای یمنی در صنعا پایتخت این کشور گفت: کنفرانس ورشو در راستای عادی سازی روابط با اسرائیل بود و در واقع دشمنی با دشمنان این رژیم و دشمنی با همه آزادگان جهان به شمار می رود.
وی در ابتدای سخنان خود گفت: به شما و به همه آزادگان وفادار در این کشور و همه قبایل وفادار به مقاومت سلام عرض می کنم. قبایلی که با مواضع و عملکردها و ایثارگریهای خود از اعتقادات و اصول واقعی این ملت دفاع کردند. در آغاز سخن از تحولات و شرایط منطقه سخن خواهم گفت سپس به تجاوز ضد ملت یمن اشاره خواهم کرد.
عبدالملک بدر الدین افزود: سرآغاز سخنان من درباره کنفرانس رسوایی ورشو است کنفرانسی که برخی از مسئولان و فرستادگان برخی کشورهای عربی مختلف به دور هم جمع شدند و در کنار این شخصیتها کسی که نماینده خیانتکاران و مزدوران است (وزیر خارجه دولت مستعفی یمن) نیز حضور داشت. خیانتکارانی که به ملت ما خیانت کردند و با متجاوزان و دشمنان خارجی گرد یک میز می نشینند آنها این شخص را وزیر خارجه خود می دانند. این در حالی است که او حق ندارد وزیر خارجه نامیده شود زیرا خیانتکار است و به گروهی خیانتکار تعلق دارد. آنها مزدورانی هستند که به ملت، میهن و امت خود خیانت کردند. در این کنفرانس همه این شخصیتها با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نشست و برخاست داشتند. این نشستها و مواضع، ارتباط مستقیمی با تجاوز به کشورمان دارد. در بیانیه ای که طی آن از ملت دعوت کردیم تظاهرات گسترده برگزار کنند اشاره ای به این مطلب داشتیم. من همینجا از حضور گسترده ملت یمن در این تظاهرات تشکر و قدردانی می کنم؛ زیرا مردم ما در این تظاهرات برائت خود را از این خیانتکاران اعلام کردند. در این بیانیه اعلام کردیم کنفرانس ورشو، تنها محفلی برای توطئه چینی ضد فرزندان امت اسلام بود اما تفاوت این کنفرانس با دیگر کنفرانس ها این بود که اتفاقات پشت پرده فاش شد. ما می گوییم این کنفرانس اعلام شفاف و آشکاری برای عادی سازی روابط با اسرائیل است. همچنین بیانگر همکاری با اسرائیل است. آنها به دور هم جمع شدند و با یک رویکرد و در یک مسیر حرکت کردند تا اهداف یکسانی را دنبال و مواضع یکپارچه ای اتخاذ کنند. این نشست روابط با دشمن صهیونیستی و همکاری با دشمن را به عنوان شریک و هم پیمان در مسائلی که آن را فراگیر بر می شمرند بر اساس آن با هم متحد می شوند، نشان می دهد.
دبیرکل جنبش انصار الله یمن افزود : زمانی که درباره عادی سازی روابط با اسرائیل سخن می گوییم بدان معنی است که ارتباط داشتن با دشمن صهیونیستی بر اساس شراکت و ائتلاف و گسترش مناسبات در همه زمینه هاست. منظور آنها از عادی سازی روابط با اسرائیل همین است. آنها نیز روابط با اسرائیل را بر اساس شراکت مواضع و رویکردها و بر اساس افزایش همکاریها در همه زمینه ها می دانند. این همان واقعیتی است که خیانت به امت اسلامی ما و توطئه حقیقی علیه مسائل مهم ملت اسلام به شمار می رود، زیرا این روابط، ارتباط با دشمن است و شکی نیست که اسرائیل دشمن ماست. پیامدهای عادی سازی روابط با اسرائیل چیست؟ به چند نکته باید اشاره شود. اولا ممکن نیست عادی سازی روابط با اسرائیل صورت بگیرد مگر اینکه این عادی سازی روابط به زیان مسئله اصلی امت اسلام یا همان آرمان فلسطین و مظلومیت ملت فلسطین است خواهد بود. این روابط مقدسات را در فلسطین تهدید می کند؛ زیرا دشمن صهیونیستی اقدام به یهودی سازی فلسطین و تسلط مستقیم بر آن کرده است. بنابراین هیچگاه ممکن نیست روابط با اسرائیل برقرار باشد و شراکتی با دشمن اسرائیلی باشد مگر اینکه به زیان فلسطین تمام می شود. در ضمن عادی سازی روابط با اسرائیل و شراکت با آن به نوعی به رسمیت شناختن این دشمن است؛ در حالی که این رژیم فلسطین را اشغال کرده است و بر ملت فلسطین ظلم و ستم می کند و سرزمینی را که متعلق به امت اسلام است از آن جدا کرده است و مقدسات امت اسلام را تهدید می کند و این مقدسات را آلوده می کند و به طور مستقیم بر آن تسلط پیدا می کند و آثار باقیمانده از این مقدسات را تهدید به تخریب و ویرانی می کند. این حقیقتی واضح و آشکار است و هیچ اختلافی در این زمینه وجود ندارد و هیچ فرد عاقل و دانایی این مسائل را انکار نمی کند.
عبدالملک بدرالدین خطاب به طرفداران عادی سازی روابط با اسرائیل افزود: کسانی که می خواهید با اسرائیل روابط برقرار کنید و کسانی که در حال حاضر نیز روابط بسیار خوبی دارید! تو در حالی با او همکاری می کنی که او یک اشغالگر و دشمن است و هر روز به ملت فلسطین ستم می کند و ظلم هایی که به این ملت روا داشته از چندین دهه تاکنون همچنان ادامه داشته است و این رژیم در حال حاضر سرزمین این ملت را اشغال کرده است . زمین و ملتی که بخشی از امت است. آنچه در این سرزمین اتفاق می افتد ضد همه امت اسلام است؛ زیرا هدف قرار دادن هر یک از اعضای امت اسلامی در واقع هدف قرار دادن همه امت است. اشغال هر نقطه از خاک کشورهای جهان اسلام در واقع هدف قرار دادن همه امت اسلام است و به همه امت اسلام نیز ارتباط پیدا می کند و به میزان تهدید و نسبت آن مسئولیت به عهده کشورهای اسلامی است.
بنابراین اولین نتیجه از روابط با اسرائیل بدون شک به ضرر و زیان فلسطین خواهد بود و مقدسات را تهدید خواهد کرد و چشم پوشی از بخشی از جهان اسلام به شمار می رود و اجازه دادن به دشمن برای تسلط بر آن است . همچنین خیانت به ملت فلسطین به شمار می رود ملتی که بخشی از امت اسلام است و در شدید ترین مشکلات به سر می برد و چندین دهه است که مظلوم واقع شده است و این ستم ها همچنان ادامه دارد.
نتیجه دوم روابط با دشمن صهیونیستی و عادی سازی روابط با این رژیم، دشمنی با همه دشمنان اسرائیل است و در واقع دشمنی با کسانی است که رویکرد آزادی و آزادگی در امت اسلام داشته باشند و تلاش کنند امت اسلام را از تسلط اسرائیل و آمریکا نجات دهند. کسانی که نقش بارز و اساسی در عادی سازی رابط دارند شدیدا با دشمنان اسرائیل دشمنی می کنند.
از اینرو در برابر حزب الله لبنان و جنبش های مقاومت در فلسطین موضع منفی اتخاذ می کنند و تبلیغات برنامه ریزی شده رسانه های آنان ضد ملت فلسطین به اجرا در می آید؛ از اینرو این اشخاص با همه آزادگان در جهان اسلام در هر کشوری دشمنی می کنند. با شخصیتهای آزاده در سوریه، عراق، ایران یا هر کشور عربی یا اسلامی دیگر دشمنی می کنند، آنها هر کس را که رویکردی آزادمنشانه ضد اسرائیل و تسلط آمریکا داشته باشد دشمن خود می دانند. نتیجه سوم این است که آنها بر اساس اجرای برنامه هایی گام بر می دارند که در راستای توطئه ها و طرح هایی است که اسرائیل و آمریکا تلاش می کنند در منطقه به اجرا درآید. آمریکا و اسرائیل به امت اسلام به دیده مثبت نمی نگرند و رفتارهای مثبتی از خود نشان نمی دهند تا برخی از کسانی که به این امت اسلام نسبت داده می شوند فکر کنند همکاری مثبت با آمریکا و اسرائیل داشته باشند.
 
دبیرکل جنبش انصارالله یمن، تاکید کرد مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال این هستند تا بعضی از طرف ها در امت اسلامی را به عنوان دشمن جلوه دهند تا نگاهها را از رژیم صهیونیستی دور کنند.
سید عبدالملک بدرالدین در ادامه سخنرانی خود گفت: آمریکا و اسرائیل در بین امت اسلامی به دنبال طمع ورزی ها و تمایلات استعمارگرانه خود هستند و با این امت دشمنی دارند. آنها در راه تحقق اهداف خود، از توطئه ها، طرح ها و برنامه های مختلف استفاده می کنند و فعالیت های گسترده ای دارند که به آنها برای تقویت سلطه شان بر این امت کمک می کند. آنها همچنین به این منظور ، مزدوران خود را به کار می گیرد تا با پرداخت پول، طرح های آنها را در سطوح و زمینه های مختلف در عمل اجرا کنند. حملات نظامی، رسانه ای، اندیشه ای و فرهنگی و تبلیغات فریبنده و دیگر راه ها، از جمله اقدامات آنهاست. این مزدوران هر کاری را صورت می دهند که آمریکا و اسرائیل از آنها می خواهند.
بدرالدین افزود: موضع آنها را درباره عادی سازی و روابط با دشمن اسرائیلی ببینید! این موضع به طور کامل با اصول، ارزش ها و اخلاق امت اسلامی و حتی احکام شریعت اسلامی و قانون های اساسی بعضی از این کشورها، تناقض دارد. این موضع گیری، عمل کردن بر خلاف خواست ملت های این منطقه است. آنها همه توان خود را به کار گرفته اند تا این مسئله (عادی سازی روابط با اسرائیل) را به یک مسئله قابل قبول در بین ملت ها تبدیل کنند تا ملت های منطقه آن را بپذیرند. آنها به این منظور مجبورند ابزارهای مختلف رسانه ای، آموزشی و فرهنگی را به کار گیرند و به دنبال فریبکاری باشند تا ملت های منطقه را گمراه کنند. از جمله فعالیت های آنها در این زمینه، ساختن دشمن جایگزین به جای دشمن واقعی یعنی دشمن اسرائیلی است. آنها تلاش می کنند دشمنی امت اسلامی را به طرف این دشمن جایگزین منحرف کنند. آنها امروز به دنبال چنین هدفی هستند. دشمن جایگزینی که به دنبال آن می گردند، چه طرفی است؟ یک طرف از داخل خود امت اسلامی است تا خصومت ها و نفرت ها را به طرف آن هدایت کنند و ظرفیت های امت اسلامی را در این چارچوب بسیج کنند. آنها چه کسی را انتخاب می کنند؟ کسی را که دشمن اسرائیل باشد تا امت اسلامی را به سوی دشمنی با آن و داشتن نگاه منفی نسبت به آن، سوق دهند. آنها به این منظور از پوشش ها و توجیه های سیاسی، دینی و قومیتی استفاده می کنند. اما علت واقعی خصومت ورزی آنها نسبت به آن طرف چیست؟ آن است که آن طرف با دشمن اسرائیلی دشمنی می کند و سلطه جویی آمریکا را نمی پذیرد.
وی خاطر نشان کرد: تجاوزگری آنها علیه ملت یمن و ادامه این تجاوزگری در چهار سال گذشته هم در همین چارچوب صورت می گیرد. بر اساس تاریخ هجری قمری، ما وارد پنجمین سال این تجاوزگری شده ایم. علت اصلی دشمنی آنها با ما به عنوان ملت مسلمان یمن در این کشور چیست؟ چرا به این تجاوزگری ظالمانه و جنایت های بی سابقه خود و استفاده از تسلیحات مختلف علیه این ملت، ادامه می دهند؟ دشمنی آنها با ما به این علت است که ما در مسیری که آنها می خواستند قرار نگرفتیم. قرار دادن و نشاندن آن خائن و مزدور (خالد الیمانی وزیر امور خارجه دولت عبدربه منصور هادی) در کنار بنیامین نتانیاهو، این مسئله را برای ملت یمن آشکار کرد که می خواهند یمن را به کجا بکشانند. می خواهند ما را در کنار اسرائیل قرار دهند. آنها می خواهند ما به اسرائیل وفادار باشیم و مانند خودشان به خادمان اسرائیل و خادمان آمریکا تبدیل شویم. این مسئله چیزی است که خدا برای ما نمی خواهد و کرامت، فطرت و شرافت ما هم آن را نمی پذیرد.
دبیرکل انصارالله یمن پس از فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مردم گفت: به این علت که ملت یمن رویکردی مبتنی بر آزادی و استقلال دارد و موضع خود را بر اساس هویت ایمانی و اسلامی اش اتخاذ می کند و در برابر فرزندان امت اسلامی وفادار است و از مسایل مربوط به امت اسلامی حمایت می کند، آنها علیه ما خصومت ورزی و در برابر ما کینه توزی می کنند و از هیچ تلاشی علیه ما و دشمنی با ما فروگذار نمی کنند. به خدا سوگند، مشکل آنها با ما، به علت خط مشی آزاد و مستقل ما و موضع گیری های مسئولانه ماست که آنها را بر اساس پیروی از اسلام و بر اساس اصول و ارزش ها و اخلاق خود اتخاذ می کنیم. ما در این پیروی صادق هستیم. مشکل واقعی آنها با ما همین است. بقیه مسایلی که مطرح می کنند، پوشش های سیاسی یا دینی است. مشکل آنها با ما آن است که نمی خواهند ما یک ملت آزاد و مستقل باشیم که بر اساس هویت ایمانی خود عمل کنیم. یمن سرزمین ایمان است. موضع گیری درست در دشمنی با اسرائیل که دشمن امت اسلامی و دشمن ملت فلسطین است، نشانه این ایمان است. اسرائیل یک رژیم جنایتکار، وحشی، ستمگر و غاصب است. ما به این موضع گیری های درست و مسئولانه ادامه خواهیم داد، زیرا بر اساس اصولی، انسانی و اخلاقی آنها را اتخاذ کرده ایم و یک موضوع گیری صرف سیاسی به دور از اصول و جدا از اخلاق و ارزش ها و دین نیست. اما آنها به حرکت در آن مسیر اشتباه و انحرافی ادامه می دهند. آنها اشتباه می کنند و باید در خط مشی خود بازنگری و موضع خود را اصلاح کنند. آنها بر خلاف توصیه های الهی در قرآن کریم عمل می کنند.
سید عبدالملک بدرالدین افزود: از آغاز این تجاوزگری و سپری کردن این زمان طولانی، ما چیزی جز ایمان به خداوند نداشته ایم. ما بر اساس همین ایمان خود عمل می کنیم و متکی به آن است که موضع مسئولانه ای اتخاذ کرده ایم. ما حاضر به پذیرفتن وابستگی به آمریکا و اسرائیل نیستیم. آنها به همین علت از ما ناراضی هستند. ما برای تقویت جبهه داخلی تلاش می کنیم و به دنبال آن هستیم که هر کاری می توانیم برای تقویت پایداری و مقابله با تجاوزگری صورت دهیم. اسرائیل شریک این تجاوزگری است و خودش هم به این مسئله اعتراف کرده است. خصومت ورزی اسرائیل علیه ملت یمن، یک موضع گیری علنی است و سخنان نتانیاهو و دیگر مسئولان اسرائیلی این مسئله را نشان می دهد. رسانه های اسرائیلی ماهیت شراکت در این تجاوزگری را برملا کردند. دار و دسته نتانیاهو چه از عرب ها و چه دیگران و خائنان از کشور ما و خائنان از دیگر کشورهای عربی، در این تجاوزگری علیه ملت مسلمان یمن شریک هستند. قبایل یمن موضع شرافتمندانه و اساسی برای پایداری این کشور و انسجام این ملت دارند. ما تلاش می کنیم به اوضاع داخلی مصونیت ببخشیم، زیرا دشمنان به دنبال نفوذ در اوضاع داخلی هستند و به این منظور از افرادی که ایمان و وفاداری ضعیفی دارند، استفاده می کنند. آنها بعضی افراد ساده لوح را به کار می گیرند تا اقداماتی را صورت دهند. هدف منشور شرافت قبیله ای، مصونیت بخشیدن به جبهه داخلی و دادن نقش شایسته به قبایل است. زیرا فداکاری زیاد و موضع گیری های شرافتمندانه ای داشته اند. ان شاء الله امیدواریم این مشارکت ها ادامه پیدا کند و نتایج خوبی به همراه داشته باشد. امیدواریم این مراسم، سرآغاز قوی برای تقویت صحنه داخلی باشد. دعا می کنم خداوند ما و شما را به آنچه که رضایت او را به همراه دارد، موفق بدارد و شهدای ما را رحمت کند و مجروحان و بیماران ما را شفا عنایت بفرماید و اسیران ما را آزاد کند و ما را یاری رساند. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۱°