بلیت هواپیما را در نوروز گران نخرید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:44 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۵۵۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
دبير انجمن شركتهاي هواپيمايي ايران اعلام کرد قيمت بليت هواپيما در ايام نوروز افزايش نمي يابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   مقصود اسعدی گفت: مسافران قبل از تهيه بليت، قيمت بليت مسيرهاي هوايي را در سايت شركتهاي هواپيمايي و سايت انجمن شركتهاي هواپيمايي مشاهده كنند و از گران خريدن بليت پرهيز كنند.

دبير انجمن شركتهاي هواپيمايي ايران ساماني  با اشاره به گفته هاي وزير راه و شهرسازي مبني بر اينكه نرخ بليت هواپيما تابع عرضه و تقاضا است و در ايام نوروز افزايش قيمت بليت هواپيما نخواهيم داشت، بيان كرد: شركتهاي هواپيمايي در ايام تعطيلات نوروزي افزايش قيمت بليت نخواهند داشت.
 
وي تأكيد كرد: قيمتهاي بليت هواپيما براي نوروز همان نرخهاي آذر ماه امسال است كه تعيين شده و در سايت شركتهاي هواپيمايي قابل مشاهده است.
 
دبير انجمن شركتهاي هواپيمايي ادامه داد: به دفاتر خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي، آژانسها و همچنين سايتهاي اينترنتي فروش بليت هواپيما ابلاغ شده است كه به هيچ عنوان حق ندارند بالاتر از قيمتهاي تعيين شده شركتهاي هواپيمايي، نرخي در سايت خود درج كند.
 
اسعدي ساماني بيان كرد: در صورت مشاهده تخلف، دستگاههاي نظارتي برخورد قانوني لازم را با اين شركتها، سايت ها و آژانسها خواهند داشت.
 
وي افزود: سايتهاي اينترنتي فروش بليت هواپيما و شركتهاي خدمات مسافرتي حتماً نسبت به تطبيق نرخ عرضه شده خود با قيمت هاي بليتي كه در سايت شركتهاي هواپيمايي و سايت انجمن شركتهاي هواپيمايي درج شده است اقدام كنند.
 
دبير انجمن شركتهاي هواپيمايي تأكيد كرد: ممكن است به دليل افزايش تقاضاي سفر، عدهاي سودجو به دنبال فروش بليت جعلي به مسافران باشند كه حتما توصيه ميشود مسافران بليت را از مراكز معتبر خريداري كنند، ضمن آنكه مسافران اگر بليتي را از سايت خريداري ميكنند از طريق لينك اعتبارسنجي درج شده در سايت شركتهاي هواپيمايي و سايت انجمن شركتهاي هواپيمايي نسبت به اعتبارسنجي بليت خود اقدام كنند.
 
اسعدي ساماني تصريح كرد: سازمان هواپيمائي كشوري هم طبق سنوات گذشته مسئوليت نظارت بر نرخ ها را بر عهده دارد.
 
دبير انجمن شركتهاي هواپيمايي تأكيد كرد: مردم براي تهيه بليت يك مسير ابتدا به سايت شركتهاي هواپيمايي و يا سايت انجمن شركتهاي هواپيمايي مراجعه و نرخهاي درج شده در سايت را مشاهده كنند و سپس براي تهيه بليت اقدام كنند تا به اين ترتيب با خريد بليت گرانتر متضرر نشوند.
 
وي درباره تقاضاي شركتهاي هواپيمايي براي برقراري پروازهاي فوق العاده در ايام نوروز گفت: برخي شركت ها بر اساس توانمندي و قابليتهاي خود، درخواست برقراري پرواز فوقالعاده براي ايام نوروز دادهاند كه برخي مجوزها در اينباره در سازمان هواپيمايي كشوري صادر شده است و برخي هم در دست رسيدگي و اقدام است.
 
اسعدي ساماني تأكيد كرد: شركتهاي هواپيمايي تلاش ميكنند از همه ظرفيتهاي خود در نوروز
استفاده كنند و با برقراري پروازهاي فوقالعاده و برنامهاي، تقاضاي سفرهاي هوايي هموطنان را پاسخ دهند.
 
دبير انجمن شركتهاي هواپيمايي درباره تعداد هواپيماهاي عملياتي ناوگان هوايي مسافري كشور براي ايام نوروز گفت: در حال حاضر 135 فروند هواپيماي عملياتي در ناوگان وجود دارد و با اضافه شدن هواپيماهايي كه در حال اورهال هستند، پيش بيني ميكنيم حدود 140 تا 145 فروند هواپيما براي ايام نوروز آماده باشند.
 
برچسب ها: بلیت ، هواپیما ، اسعدی ، نوروز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°