الزام داشتن معاینه فنی خودرو در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:14 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۵۵۵۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: داشتن معاینه فنی برای خودروهایی که در ایام نوروز به تهران می آیند، الزامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید نواب حسینی منش گفت: خودروهای داخلی تولید سال 93 و خودروهای پلاک عمومی سال 96 و ماقبل آن مشمول معاینه فنی می شوند و از اول فروردین ماه خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین ها به صورت خودکار جریمه خواهند شد.
 
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه روزانه 20 هزار خودرو بابت نداشتن معاینه فنی جریمه می شوند، گفت: خودروهای وارداتی تولید سال 2014 از ابتدای سال میلادی جریمه شدند.
 
حسینی منش در خصوص خودروهای دیزل افزود: با مشارکت راهداری، پلیس راهور و شهرداری اقدام به معاینه فنی این خودروها، کنار جادها می شود.
او گفت: 89 درصد از خودروهای دیزل که دارای معاینه فنی بودند معاینه مجدد شدند و در این بین 24 درصد آنها در تست معاینه فنی مردود شدند.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، تعدادی از اتوبوس های شرکت واحد هم با اجرای این تست مجدد کنار جادهای شناسایی، فک پلاک و به تعمیرگاه اعزام شدند.
 
حسینی منش ادامه داد: میزان مراجعات تا یازدهم اسفند امسال یک میلیون و دویست هزار خودرو بوده است که از این تعداد 350 هزار و 774 خودرو به دلیل آلایندگی مردود شدند.
 
وی افزود: معاینه فنی برتر برای خودروها در زمان مراجعه به صورت اختیاری است و برای همه آنها منظور خواهد شد و در صورت رد معاینه فنی برتر و دریافت معاینه فنی معمولی، اصلاح و دریافت معاینه فنی برتر به آنها پیشنهاد خواهد شد زیرا داشتن معاینه فنی برتر شامل 25 درصد تخفیف در سال جدید برای گرفتن مجوز تردد محدوده طرح ترافیک می شود.
 
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: کاتالیستهایی که در کشور تولید میشود و دارای استاندارد نیست هزینه ای حدود یک و نیم میلیون تومان دارد و این در حالیست که کاتالیستهای وارداتی که دارای استاندارد هستند حدود 15 میلیون است و در این بین خودروهای 6 سیلندر باید دارای دو کاتالیست باشند.
حسینی منش با اشاره به اینکه خودروهای آلمانی هزینه کاتالیستشان معادل 50 میلیون تومان است، گفت: این موضوع باید از جانب خودروسازان و سیاستگذاران توجه شود.
حسینی منش در ادامه در خصوص برنامه نوروزی مراکز معاینه فنی گفت: تا 29 اسفند همه مراکز با 54 خط معاینه فنی به صورت دو شیفت و مرکز بیهقی 24 ساعته فعال هستند و به شهروندان خدمت رسانی می کنند.
 
وی با بیان اینکه ارائه خدمات در سال از سوی مراکز معاینه فنی به سه میلیون مراجعه می رسد، افزود: در روز حدود 7 هزار و 500 مراجعه داریم که با وجود 54 خط معاینه فنی با مشکلی مواجه نیستیم و این در حالی است که در سال گذشته با 4 تا 5 هزار مراجعه طول صفهای زیادی داشتیم.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران اضافه کرد: در تعطیلات نوروز به جز اول و 13 فروردین ماه در بقیه زمانها همه مراکز به صورت نوبت بندی شده آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.
 
حسینی منش ادامه داد: هموطنانی که برای مسافرت در ایام نوروز به شهر تهران می آیند بدانند، داشتن معاینه فنی برای ورود به شهر تهران الزامی است و در صورت نداشتن این مجوز میتوانند از شهرهای خود معاینه فنی را دریافت کنند زیرا تمامی مراکز معاینه فنی در کل کشور به سیمفا متصل هستند.
وی همچنین با  اشاره به اینکه برچسب از معاینه فنی حذف شده و صرفاً پلاک کنترل میشود افزود: پلیس راهور به صورت آنلاین مدارک خودروها و معاینه فنی را کنترل می کند.
 
 

برچسب ها: معاینه فنی ، خودرو ، نوروز
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°