ایران به تعهدات هسته ای خود ادامه می دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:13 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۵۵۵۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
یوکیا آمانو در نشست فصلی شورای حکام:
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای خود بر مبنای برجام است و لازم است این همکاری ادامه یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یوکیا آمانو در بیانیه مقدماتی خود در نشست فصلی شورای حکام که پیش از ظهر امروز در مقر آژانس در وین آغاز شد، گفت: ایران در حال اجرای تعهدات هسته‌ای خود بر اساس برجام است.
مدیرکل آژانس در این بیانیه مقدماتی که نزد اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی قرائت کرد، افزود: گزارش من در مورد راستی آزمایی و نظارت بر برنامه هسته ای ایران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، فعالیتهای مرتبط آژانس در ایران را در چند ماه گذشته پوشش می دهد.
آمانو تاکید کرد ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط هسته ای خود تحت برجام است و لازم است این همکاری کامل ادامه یابد.
مدیرکل آژانس در ادامه افزود: آژانس به راستی آزمایی منحرف نشدن مواد اعلام شده هسته ای ایران تحت موافقتنامه پادمان و ارزیابی در مورد فقدان فعالیتها و مواد هسته ای اعلام نشده در ایران ادامه خواهد داد.
آمانو گفت: آژانس در اجرای فعالیت های راستی آزمایی در ایران، تمامی اطلاعات مرتبط پادمانی را تجزیه و تحلیل می کند و این، امری زمان بر است و بر اساس اصول بی طرفی، استقلال و بطور عینی و در چارچوب رویه های موجود پادمانی صورت می گیرد و در صورت لزوم، در مورد آن اقدام خواهد کرد.
نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پيش از ظهر امروز در مقر آژانس آغاز شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°