ناجا کارامدتر از گذشته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:28 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۷۵۶۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی ثابت کرده در هر حوزه ای که ورود پیدا کرده با برنامه ریزی مناسب موفق ظاهر شده و این موضوع در 15سال اخیر قابل مشاهده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار "حسین اشتری" در جمع فرماندهان انتظامی شهرستان های سراسر کشور، اظهار داشت:  ان شاء الله برگزاری چنین کارگاه هایی به ارتقاء توان عملیاتی و آموزشی فرماندهان کمک کند و دستاوردهای مطلوبی برای نیروی انتظامی داشته باشد؛ امیدواریم برگزاری دوره های مدیریت بحران بتواند ما را در رسیدن به اهداف مان یاری کند.
سردار اشتری با بیان اینکه فرماندهان انتظامی شهرستان ها در صف اول اجرای مأموریت ها هستند، تصریح کرد: فرماندهان بایستی بر ارتقاء آمادگی و توان عملیاتی رزمی پلیس بر مبنای تهدیدات و آینده پژوهی تمرکز کنند.
عالی ترین مقام انتظامی کشور به وقایع و حوادث صورت گرفته از دی ماه سال گذشته تاکنون اشاره و خطاب به فرماندهان انتظامی سراسر کشور بیان کرد: خوشبختانه با هوشیاری، هوشمندی و آمادگی ناجا و نیز دیگر دستگاه های امنیتی، هدایت های داهیانه رهبرمعظم انقلاب و نیز حضور مردم ولایی و بصیر کشورمان، توطئه ها و تهدیدات دشمنان یکی پس از دیگری خنثی شد.
سردار اشتری به تعامل مطلوب ناجا با نیروهای مسلح اشاره و خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته از سوی ستادکل، نیروی انتظامی از لحاظ آمادگی در سطح مناسبی قرار دارد و بر همین اساس درصدد هستیم تا این آمادگی ها را ارتقاء دهیم.
فرمانده ناجا به دسته بندی تهدیداتی که هر کشوری با آن مواجه است، اشاره و خاطرنشان کرد: تهدیدات را می توان به دسته های نظامی،امنیتی،اقتصادی، سیاسی، فرهنگی،اجتماعی و فضای مجازی تقسیم کرد.
وی افزود: امروز تهدید نظامی برای کشور ما متصور نیست اما ما باید بنا به تاکیدات موکد فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز، همواره آمادگی خود را حفظ و بر ارتقاء آن بیفزاییم.
سردار اشتری افزود: در زمینه تهدیدات امنیتی، دشمن از سال 96 تاکنون در چندین مرحله تحرکاتی را آغاز کرد که می توان از حمله به حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی، حادثه چابهار و نیز حمله به مرزبانان نام برد که خوشبختانه در این زمینه با هوشیاری نیروهای انتظامی و نیز دیگر دستگاه های امنیتی، این تحرکات خنثی شدند.
وی، موضوع اقتصاد را دیگر عامل تهدید دشمن عنوان کرد و افزود: ناکارآمدی و کج کارکردی برخی مدیران در رفع نیازهای معیشتی مردم موجب شده تا نیروی انتظامی با این معضلات در گیر شود.
عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر اشراف اطلاعاتی فرماندهان انتظامی شهرستان در اجرای ماموریت ها تاکید و تصریح کرد: فرماندهان بایستی بدانند که تصمیم درست در زمان اجرای ماموریت ها جز با "اشراف اطلاعاتی" محقق نمی شود.
سردار اشتری خاطر نشان کرد: دشمن برای ضربه زدن به نظام برنامه ریزی هایی انجام داده و بر آن متمرکز شده و در این زمینه از هیچ اقدامی فروگذار نکرده البته ناکارآمدی در بخش های مدیریتی به این اقدامات دامن زده است.
فرمانده ناجا با بیان اینکه باید از ظرفیت های خوب خود استفاده کنیم، گفت: نیروی انتظامی بارها ثابت کرده که در هر حوزه ای ورود پیدا کند با برنامه ریزی های مناسب موفق ظاهر شده و این موضوع در 15سال اخیر در نیروی انتظامی قابل مشاهده است.
عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: امروز نیروهای ما کارآمدتر از گذشته، باتجربه تر و نیز با تجهیزات به روزتر، منسجم تر از قبل عمل می کنند.
سردار اشتری به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال اشاره و بیان کرد: مردم با این حضور پرشور و شعور خود نشان دادند با همه مشکلات موجود؛ حساب نظام، انقلاب و رهبری را جدا کرده اند به نحوی که این حضور پررنگ تر از سال های گذشته بوده است.
فرمانده ناجا در ادامه تصریح کرد: مدیریت بحران یک کار علمی است که با بهره گیری از تجربیات گذشته و با کمک نیروی انسانی مومن، متعهد و باتجربه قابل حل خواهد بود.
عالی ترین مقام انتظامی کشور به اولویت های نیروی انتظامی در سال 98 اشاره و بیان کرد: ارتقاء معرفت دینی و معنویت همراه با تعالی رفتار؛ شایسته سالاری و جوان گرایی؛ صیانت از کارکنان و خانواده آنان؛ ارتقاء خدمات معیشتی خرسندساز؛ اشراف اطلاعاتی و توسعه و ارتقاء یگان های عملیاتی از جمله یگان های ویژه، امداد، مرزبانی، تکاوری؛ مقابله و مبارزه با تهیه و توزیع مواد مخدر، سرقت های خرد و کلان، قاچاق کالا و ارز و سوخت؛ پیش بینی و پیشگیری معضلات اجتماعی با تأکید بر برخورد با مفاسد اجتماعی، ایجاد تحول در کلانتری ها و پاسگاه ها، توسعه و ارتقاء آموزش و... از اولویت های پیش رو ناجا در سال آینده به شمار می آید.
سردار اشتری، از نیروی انتظامی به عنوان سازمانی انسان محور که با تکیه بر افراد مأموریت های خود را انجام می دهد، نام برد و افزود: هنگامی که ما افراد توانمند، شایسته ، انقلابی، مومن، متعهد و با انگیزه در اختیار داشته باشیم می توانیم مأموریت های خود را به نحو احسن انجام دهیم، گرچه امکانات نیز در انجام هر چه بهتر مأموریت ها به ما کمک می کند اما سازمان ما تکیه اش بر روی افراد خواهد بود.
عالی ترین مقام انتظامی کشور به طرح های ناجا در تحول کلانتری ها و پاسگاه ها اشاره و بیان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، نیروی انتظامی را ویترین نظام و نیروهای مسلح می دانند و همواره بر این موضوع تأکید دارند که کلانتری ها و پاسگاه ها که با مردم بیشترین ارتباط و تعامل را دارند، برخورد مناسب را داشته باشند چرا که هرگونه رفتار در این مراکز می تواند به کل نظام تعمیم داده شود.
سردار اشتری در ادامه سخنان خود به بیانیه رهبرانقلاب در خصوص گام دوم انقلاب اشاره و خاطر نشان کرد: ایشان در این بیانیه 7 توصیه دارند که در اولویت برنامه های نیروی انتظامی قرار دارد و بایستی بدانیم که این بیانیه برای ما برکاتی نیز به همراه خواهد داشت.
فرمانده ناجا به موضوع خیرین امنیت ساز اشاره و تصریح کرد: استفاده از این ظرفیت که از سوی فرماندهی معظم کل قوا در سال 1395 ابلاغ شد باید پیگیری و عقب افتادگی ها را در این رابطه برطرف کنیم.
وی خطاب به فرماندهان انتظامی استان های سراسر کشور، اظهار داشت: در حد توان سعی کنید برای پرسنل تحت امر خود به عنوان یک برادر بزرگتر و پدری مهربان عمل کنید و در حد توان در صدد رفع مشکلات آنان باشید.
عالی ترین مقام انتظامی کشور بر سرکشی به خانواده معظم شهدا و متوفیان ناجا و پیگیری امور آنها تاکید و خطاب به فرماندهان انتظامی شهرستان های سراسر کشور، گفت: نباید در منطقه ای از حوزه استحفاظی شما، خانواده شهیدی وجود داشته باشد که شما آن را نشناسید که این موضوع به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
سردار اشتری بر لزوم استفاده از ظرفیت سربازان نخبه و دیدگاه ها و نظرات آنها در مأموریت ها اشاره و بیان کرد: مسئولان و فرماندهان بایستی نسبت به سربازان، دیدگاه پدرانه و برادرانه داشته باشند و همان گونه که انتظار دارند با فرزند و یا برادر آنها رفتار شود، با سربازان وظیفه خود رفتار کنند.
سردار اشتری بر نظارت فرماندهان بر رده ها و مقرهای تحت امر خود تاکید و بیان کرد: این امر در پیشبرد اهداف تأثیرگذار است البته اشراف به مجموعه تحت امر و نیز شناخت افراد زیرمجموعه بایستی به نحو احسن انجام شود.
وی تصریح کرد: در ایام پایانی سال قرار داریم و رعایت حال مردم در همه امور نظیر ترافیکی و آمد و شد بایستی سرلوحه کار قرار گیرد.
عالی ترین مقام انتظامی کشور بر برخورد مهربانانه ماموران با مردم تأکید و خاطرنشان کرد: با هنجارشکنان و مزاحمان نوامیس که مخل آسایش و آرامش شهروندان می شوند، قاطعانه برخورد می کنیم.
سردار اشتری بر لزوم توجه به خانواده به ویژه همسران کارکنان اشاره کرد و افزود: نباید اجازه داد خستگی کار منجر به این شود که ما از خانواده خود که نقش بسزایی در پیشبرد مأموریت های ما دارند، غافل بمانیم.
سردار اشتری در خاتمه گفت: امروز تقویت روحیه در پرسنل برای پیشبرد اهداف ما تأثیرگذار خواهد بود و باید بتوانیم با این کار به لطف الهی و همت شما و هدایت های مقام معظم رهبری مأموریت ها را به درستی انجام دهیم.
در حاشیه این کارگاه آموزشی، سردار اشتری با خانواده جانباز 50 درصد "جهانگیر بهادران" دیدار و از آنان تقدیر کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°