هند، جبهه جدید جنگ تجاری ترامپ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:20 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۵۷۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
ترامپ با طرح پایان دادن به سیاست تجاری ترجیحی با هند، درصدد گشودن جبهه جدیدی در جنگ های تجاری خود برآمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با طرح پایان دادن به سیاست تجاری ترجیحی با هند که براساس آن هند اجازه می یافت 5/6 میلیارد دلار صادرات بدون عوارض به آمریکا داشته باشد، درصدد گشودن جبهه جدیدی در جنگ های تجاری خود برآمد.
ترامپ که قول داده است از کسری تجاری آمریکا بکاهد، به کرات از هند خواسته بود تعرفه های بالای خود را اصلاح کند. به گفته مقامات تجاری آمریکا لغو امتیازهای تجاری هند دست کم 60 روز پس از اطلاع رسانی به کنگره و دولت هند انجام خواهد شد.
ترامپ در نامه ای خطاب به سران کنگره نوشت: این اقدام را انجام می دهم زیرا پس از تعامل فشرده بین آمریکا و دولت هند، به این نتیجه رسیده ام که هند قصد ندارد برای دسترسی عادلانه و معقول به بازارهای این کشور تضمینی به آمریکا بدهد.
هند کشوری است که بیشترین منفعت را از برنامه نظام عمومی ترجیحات (GSP) می برد و پایان دادن به حضورش در این برنامه بزرگترین ضربه تنبیهی برای این کشور آسیای جنوبی از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ در سال 2017 خواهد بود.
دفتر نمایندگی تجاری آمریکا اعلام کرد، حذف کردن هند از برنامه نظام عمومی ترجیحات (GSP) دست کم تا 60 روز پس از اطلاع رسانی های لازم انجام نخواهد شد.
یک منبع دولتی در دهلی با بیان این که اجرای برنامه نظام عمومی ترجیحات (GSP) سودی معادل 250 میلیون دلار در سال برای هند به دنبال دارد، افزود اما به هرحال امید می رود حذف هند از این برنامه به شکل گیری موانع تجاری منجر نشود.
هنوز مشخص نشده است که مقامات هندی که قرار است امسال انتخابات عمومی برگزار کنند، چه اقدام تلافی جویانه ای در پیش خواهند گرفت.
پس از آنکه هند قوانین جدیدی در زمینه تجارت الکترونیکی اعمال کرد که فعالیت های شرکت های بزرگ اینترنتی مانند آمازون و والمارت را محدود می کرد، روابط تجاری آمریکا با این کشور آسیب جدی دید.
به گفته دفتر نماینده تجاری آمریکا، کسری تجاری آمریکا با هند در سال 2017 معادل 27/3 میلیارد دلار بود.
برچسب ها: هند ، ترامپ ، تعرفه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°