دشمن به آرزوی خود نخواهد رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:17 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۰۴۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
رئیس جمهور در گیلان: دشمنان می خواستند امسال سال شکست ایران باشد اما موفق نشدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­­ آقاي روحاني در جمع مردم استان گيلان افزود: ملت بزرگ ايران از آغاز تا پايان امسال در يك آزمايش بزرگ و عظيم تاريخي قرار داشت و پيروزي هاي بزرگي به دست آورد.
رئيس جمهور گفت: دشمنان مان مي خواستند امسال را سال شكست ايران و پيروزي هاي خود قرار دهند اما ملت بزرگ ما در تمام مراحل سخت امسال در برابر فشار دشمنان اين سرزمين ايستادگي كردند.
آقاي روحاني افزود: از ارديبهشت امسال كه فرياد تحريم امريكايي ها شروع شد تا مرداد امسال كه اولين مرحله تحريم هاي خود را عليه ملت ايران اعمال و تا آبان ماه كه تحريم مرحله بعد را اجرا كردند در تمام اين مراحل مردم ايستادگي، مقاومت و رشادت خود را در برابر دشمنان ايران و اسلام نشان دادند.
وي گفت: از لحاظ آمار اقتصادي، سخت ترين ماه هاي امسال از نظر تورم ماه هاي شهريور و مهر بود و تا حدي هم در بهمن مشكلات داشتيم و بهترين ماه هايي كه مردم مقاومت خود را نشان دادند از لحاظ تورم آذر و دي بود.
آقاي روحاني افزود: اما 22 بهمن روز شهامت و ايستادگي بزرگ ملت  ايران در برابر دشمنان سرسخت اين سرزمين بود.
رئيس جمهور گفت: مردم در طول امسال علي رغم سختي ها، ايستادگي و مقاومت و صبر خود را در برابر انواع توطئه دشمنان نشان دادند.
رئيس جمهور با اشاره به شكست تلاش هاي امريكا در پي تحريم ها عليه ايران، گفت: نه تنها ملت ما در برابر آنها ايستادگي كرد بلكه انواع توطئه هاي بعدي آنها نيز به دست نمايندگان اين ملت خنثي شد.
 آقاي روحاني با اشاره به مشكلاتي كه دشمن براي ملت ايران به وجود آورده است، افزود: اولين مرحله اي كه دشمن ميخواست ملت ايران را در برابر توطئه خود قرار دهد اين بود كه تحريكاتي را انجام داد تا بار عدم تعهد آنها به پيماني را كه در برابر سازمان ملل و ملت ايران داشتند به گردن ملت ايران بيندازد يعني ما را تهديد مي كردند تا ما اولين نقض كننده معاهدات خود باشيم و در اين مسير ناموفق بودند.
وي گفت:  تلاش كردند در تحريم ها دنيا را همراه خود و كاري كنند كه ديگر كشورها نيز با آنها همراه شوند اما در اين مرحله  نيز دشمن ناموفق بود و هيچ يك از قدرتهاي جهاني و حتي متحدين آمريكا يعني اروپا در برابر نقشه كاخ سفيد سر فرود نياوردند  لذا آمريكا ناچار شد خود به تنهايي از يك پيمان بين المللي خارج شود.
رئيس جمهور افزود: اين پيمان تنها بين آمريكا با ايران نبود بلكه پيماني با 7 كشور بود كه سازمان ملل متحد و شوراي امنيت آن را تاييد كرده بودند، لذا آنچه انجام گرفت تخلف و ايستادگي در برابر سازمان ملل و جامعه جهاني و همه كشورهاي دنيا بود كه البته در اين مرحله هم دشمن ناموفق بود.
آقاي روحاني خاطر نشان كرد:  دشمن فكر ميكرد با تحريم هاي مرحله اول و دوم مقاومت و ايستادگي مردم ايران  را با شكست مواجه ميكند اما نه تنها ملت ما در برابر آنها ايستادگي كرد بلكه انواع توطئه هاي بعدي آنها نيز به دست نمايندگان اين ملت خنثي شد.
رئيس جمهور با اشاره به شكست تلاش هاي امريكا در مهر ماه و در سازمان ملل گفت: جلسه شوراي امنيت را به رياست آمريكا تشكيل دادند اما تمام 14 كشور ديگر در شوراي امنيت در برابر رئيس جمهور آمريكا كه خود رئيس جلسه بود ايستادند و از تعهد ملت ايران حمايت و با عدم تعهد آمريكا مخالفت كردند.
آقاي روحاني تصريح كرد: در اجلاس ورشو تلاش كردند تا  جهان را عليه ايران تحريك كنند اما در آنجا نيز  دچار شكست شدند و حتي آنهايي كه هم پيمان آمريكا بودند نيز در اين اجلاس عليه توطئه هاي آمريكا ايستادگي كردند.
رئيس جمهور خاطر نشان كرد: دشمن به موفقيت دست نيافته اما در عين حال مشكلاتي نيز به وجود آورده است.
رئيس جمهور گفت: ما در يك شرايط عادي و معمولي نيستيم و در شرايط جنگ اقتصادي و رواني هستيم.
آقاي روحاني افزود: اين بايد باور ما باشد كه ما در يك ميدان نبرد در برابر دشمن ايستادگي مي كنيم و همه ملت ايران نيز مي داند در اين مرحله عقب نشيني به معناي از دست دادن همه دستاوردهاي تاريخي ملت ايران از مشروطه تا انقلاب اسلامي است.
رئيس جمهور ادامه  داد: از اين نظر مي گويم مشروطه كه سردمدار نهضت مشروطه مردم ايران و در صدر آن آذربايجان و مردم گيلان بودند، در برابر استبداد صغير اين مردم گيلان و مردم آذربايجان بودند كه در خط مقدم مبارزه با استبداد صغير قرار داشتند.
آقاي روحاني گفت: در انقلاب اسلامي و در دوران دفاع مقدس نيز مردم اين استان در خط مقدم مبارزه بودند، مردم غيور قهرمان صبور گيلان زمين امروز بايد به خوبي بداند كه ما باز در يك نبردي هستيم با دشمن سرسخت ملت ايران.
رئيس جمهور افزود: حرف ما و حرف امريكا در يك كلمه است، مشكل ما با دشمنان ما در يك جمله هست، اختلاف ما در اين است امريكا مي گويد برگرديم به چهل سال قبل و ما مي گوييم ما به عقب بر نمي گرديم ، ما مسير پيشرفت ، استقلال ، آزادي و مردم سالاري را ادامه مي دهيم.
آقاي روحاني ادامه داد: امريكا مي گويد ايران امروز تبديل شود به ايران سال 56 و اوايل سال 57 و ما مي گوييم مسيري كه ملت ما از بهمن سال 57 آغاز كرده است يعني مسير آزادگي، استقلال و مردم سالاري، اين مسير را ادامه خواهد داد.
رئيس جمهور گفت: پس ما امروز با امريكا در يك اختلاف نظري نيستيم كه نه قابل مذاكره باشد و نه قابل مصالحه باشد، ما بايد دشمن را به عقب برانيم و به او بفهمانيم كه ملت ايران راه عزت و سربلندي خود را ادامه خواهد داد.
آقاي روحاني افزود: البته در ميدان جنگ ما نياز به يك فرمانده ميدان جنگ داريم، من از ارديبهشت خدمت مقام معظم رهبري هم در يك جلسه خصوصي دو نفره و هم در يك جلسه اي كه مسئولان عالي رتبه نيز حضور داشتند گفتم شرايط امروز ما، شرايط جنگ رواني دشمن با ما و جنگ اقتصادي است و در مرحله جنگ كشور نياز به يك فرمانده دارد و همه مسئولان و همه اركان و همه مردم در كنار هم با يك فرماندهي واحد بايد كار خود را پيش ببرند تا دشمن را وادار به شكست كنند.
رئيس جمهور گفت: پيشنهاد من اين بود كه خدمت ايشان گفتم خود جنابعالي به عنوان رهبري نظام جمهوري اسلامي ايران و انقلاب اسلامي فرماندهي اين جنگ را به عهده بگيريد و همه ما دولت و ساير قوا و همه مسئولان در خدمت شما خواهيم بود و راه و مسير را آنطور كه شما هدايت مي كنيد ادامه دهيم.
آقاي روحاني افزود: ايشان در جواب فرمودند هم شرايط، شرايط جنگ است و هم اين جنگ نياز به فرمانده دارد من قبول دارم، فرمانده اين جنگ بايد رئيس جمهور كشور باشد .
­رئيس جمهور گفت: دولت به عنوان خدمتگزار و خادم مردم از شرايط جنگ اقتصادي و رواني دشمن نمي هراسد.
 آقاي روحاني در ادامه سخنان خود در جمع مردم استان گيلان با بيان اين كه من آمادگي خود را به عنوان دولت و رئيس جمهور ملت ايران اعلام كردم افزود: اين تاكيد مقام معظم رهبري بود و بر آن مبنا ايشان دستور دادند كه دو قوه ديگر با همه توان در چارچوب مقررات در كنار دولت باشند ؛ حسن روحاني بدون نمايندگي ملت ايران يعني هيچ؛ اما حسن روحاني به نمايندگي از ملت ايران يعني قدرت ملت ايران.
رئيس جمهور گفت: امروز روز ايستادگي يكپارچه ملت ايران در برابر دشمناني است كه فكر مي كنند مي توانند اين ملت بزرگ را به زانو درآورند.
وي تاكيد كرد: با همان عهد و پيمان سال 92 و 96 اعلام مي كنم دولت به عنوان خدمتگزار و خادم مردم نه از شرايط جنگ اقتصادي و نه از شرايط جنگ رواني مي هراسد، چرا؟ به دليل اينكه ملت يكپارچه را در كنار خود دارد و دولت با همه توان از ملت ايران حمايت و براي حل دغدغه و مشكلات آنها از تمام توان خود استفاده خواهد كرد.
رئيس جمهور با تأييد بر اينكه درست است امروز مشكلات اقتصادي داريم ادامه داد: عهد و پيماني كه ما با مردم بستيم و آنچه به مردم وعده داديم آن را ادامه خواهيم داد.
آقاي روحاني اضافه كرد: ما از آغاز اين دولت و دولت يازدهم به مردم وعده داديم در كشاورزي به سمت خودكفايي حركت مي كنيم و در اين مسير امروز سه سال است كه به بركت خداوند و دسترنج كشاورزان خودكفا هستيم.
رئيس جمهور با اشاره به اهميت اتصال راه آهن رشت به آستارا اين پروژه را از اولويت هاي مهم دولت دانست و گفت: اتصال راه آهن رشت به آستارا به معني ارتباط ريلي 10 ها كشور در آسيا و اروپا از طريق ايران است.
 آقاي روحاني افزود: اين اتصال ريلي بسيار مهم و راهبردي است و مي تواند باعث تحول در شمال و شمال غرب كشور شود به ويژه اينكه استان گيلان همسايگي با 4 كشور را بر دوش دارد و مي تواند در اين ارتباط موثر باشد.
رئيس جمهور گفت: به سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازي دستور مي دهم تا تلاش كنند هرچه سريعتر راه آهن درياي خزر يعني بندر انزلي و بندر كاسپين نيز متصل شود و دولت تلاش مي كند اتصال ريلي رشت به بندر انزلي و كاسپين و بعد از آن بندر آستارا در دولت دوازدهم اجرايي و عملياتي  شود.
آقاي روحاني افزود: اگر اتصال ريلي به بندر آستارا كه 160 كيلومتر است برقرار شود تحول بزرگي در منطقه ايجاد خواهد شد چرا كه انتقال كالا از درياي عمان و جنوب تا شمال كشور هم و بعد از آن به كشورهاي همسايه شمالي از طريق راه آهن خواهد بود.
 


برچسب ها: گیلان ، روحانی ، سفر ، قطار
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°