نشست دیگر شورای امنیت درباره دومای سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:41 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۲۷۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
شورای امنیت سازمان ملل متحد، در نشست غیر علنی، گزارش استفاده از سلاح های شیمیایی در دومای سوریه را بررسی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرانسوا دلاتره نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد که ریاست دوره ای این شورا هم بر عهده دارد گفت:تلاش شده است تا مساله استفاده از سلاح ها شیمیایی به یک موضوع سیاسی تبدیل نشود.
 
وی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از سلاح شیمیایی مبارزه کنیم، گفت: اعضای شورای امنیت و دیگر اعضای سازمان ملل در این باره اتفاق نظر دارند.
 
رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد تصریح کرد: عاملان استفاده از سلاح های شیمیایی باید شناسایی و مجازات شوند.
 
نماینده آلمان در سازمان ملل متحد هم درباره گزارش سازمان منع سلاح شیمیایی گفت: ما درباره استفاده از سلاح شیمیایی در دومای سوریه نگرانی جدی داریم.
 
وی با متهم کردن دولت سوریه در استفاده از این سلاح خواستار پاسخگویی شد و اظهار کرد: متاسفانه شواهدی از استفاده دولت از این سلاح ها دیده شده است.
 
باید تلاش کنیم تا همه عوامل استفاده کننده از این سلاح ها پاسخگو شوند.
 
نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد هم گزارش سازمان منع سلاح شیمیایی را یک گزارش فنی و غیرسیاسی دانست و گفت: روسیه که همواره از دولت سوریه حمایت کرده است و این دانش را در اختیار آنها گذاشته باید پاسخگو شود.
 
سال گذشته در همین ایام به دنبال فشار کشورهای غربی بر دولت سوریه و اتهام زنی به آن مبنی بر استفاده از سلاح شیمیایی، لندن پرونده دیگری را از متحد بشار اسد گشود و آن مسمومیت شیمیایی سرگئی اسکریپال افسر پیشین سرویس اطلاعاتی مسکو بود.
 
این مساله انگلیس را در موضوع ضد روسی شدیدی قرار داد و از این رو، همواره نوک پیکان استفاده از سلاح شیمیایی را متوجه مسکو می کند.
 
در همان زمان هم که پرونده شیمیایی در سوریه در شورای امنیت مطرح شد، نماینده روسیه و سوریه این ادعاها را مردود دانستند و گفتند که این حملات زمانی روی داده است که منطقه در تصرف ارتش بوده است و به هیچ وجه نیازی به استفاده از این سلاح ها نداشته اند. ضمن اینکه گزارش های تایید شده از سازمان منع سلاح شیمیایی وجود دارد که سوریه تمام مخازن و تجهیزات شیمیایی خود را معدوم کرده است.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°