قدرت دفاعی ایران در دنیا بی نظیر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:07 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۴۰۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
فرمانده کل سپاه گفت: قدرت دفاعی ایران در تجهیز به فناوری های روز دفاعی در دنیا بی نظیر و عامل این حرکت در یک کلمه مردم اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرلشکر جعفری امروز پنجشنبه، 16 اسفند در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات های بدر و خیبر و فرمانده شهید لشکر 31 عاشورا در دوران دفاع مقدس در تبریز، افزود: نگاه درست به مردم در طول 40 سال گذشته باعث شده است کشور در بسیاری از عرصه ها و بزنگاه های تاریخی با سربلندی و موفقیت بیرون آید و نمونه های بسیاری را در این زمینه سراغ داریم.
 
وی هشت سال دفاع مقدس، حوادث امنیتی سال های 1378 و 1387 و دی 1396، هشت ماه فتنه سال 1388 را نمونه ای از نقش محوری مردم در خنثی سازی توطئه های دشمنان برشمرد و گفت: فتنه 88 بسیار خطرناک تر از تهدید دفاع مقدس بود و همه دشمنان بسیج شده بودند تا با ایجاد اختلافات داخلی به بهانه تقلب در انتخابات تفرقه اندازی کنند که این فتنه بزرگ را آفریدند.
 
سرلشکر جعفری افزود: در حالیکه با همین روش و فتنه گری ها بسیاری از رژیم ها در قالب انقلابات رنگی در جهان ساقط شدند، دشمنان ایران اسلامی نمی دانستند ما شهدا را داریم و در طول این 40 سال دشمنان از رمز پیروزی ملت ایران عاجز بوده اند و البته در داخل نیز عده ای نادان در راه ملت سنگ اندازی می کنند.
 
وی گفت: اگر باور به کارگیری درست از مردم و نقش دادن درست به آنها در بین مسئولان اجرایی به وجود آید در عرصه های مختلف جنگ نرم، مسایل اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی در قالب اقتصاد مقاومتی که مردم پایه است، می توانیم بر مشکلات فایق آییم.
 
جعفری با اشاره به فرموده رهبر انقلاب مبنی بر اینکه' شهدا مایه رونق حیات معنوی جامعه هستند'، افزود: همه افتخار و عزت ایران اسلامی و تمام عوامل پیروزی ها، نصرت ها و عظمت این کشور مرهون این حیات معنوی است که به برکت خون شهدا نصیب جامعه ما شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه همه شهدا و به ویژه شهدایی چون مهدی و حمید باکری در جامعه اثرگذارند، گفت: طبق آیات قرآنی این اثرگذاری مورد تاکید قرار دارد و به واقع حیات معنوی به معنی حرکت به سوی آرمان ها و امید به آینده است.
 
سرلشکر جعفری افزود: 40 سال است راه الهی توسط ملت ایران پیموده می شود و آنان در برابر این همه سختی و فشارها، تحریم های اقتصادی، ناملایمات و نارسایی های داخلی و از خود باختگی برخی افراد، همچنان استوار در راه خود هستند.
 
وی گفت: تنها عامل و منشاء این حرکت الهی و مقاومت مردم ایران که دنیا را شگفت زده کرده است، اثرگذاری خون شهدا است و خدا را شاکریم که اغلب مردم مومن و انقلابی ما گوش شنوا برای شنیدن پیام شهدا دارند.
 
سرلشگر جعفری، حضور باشکوه تر از سال های قبل مردم در راهپیمایی 22 بهمن را دلیل واضح بر پیروی مردم از راه شهدا بیان کرد و افزود: با وجود جوسازی های بیشتر و مشکلات اقتصادی، مردم با تمام وجود می آیند و با آرمان های امام و شهدا تجدید بیعت می کنتد که ناشی از اثرگذاری خون شهدا است و همان گونه که رهبری فرموده اند تا زمانی که فرهنگ و منطق شهادت و از خود گذشتگی در راه اسلام و برای نصرت دین خدا در کشور وجود دارد، شکست معنی ندارد.
 
فرمانده کل سپاه افزود: احترامی که مردم به شهدا می گذارند و استقبال آنها از شهدای تازه تفحص شده و شهدای مدافع حرم که با عشق و اعتقاد می آیند، نشان دهنده اعتماد به راه شهدا و گوش فرا دادن به توصیه های آنهاست.
 
سرلشکر جعفری با اشاره به نفوذ نرم انقلاب اسلامی در جهان، اظهار داشت: اگر امروز مردم فلسطین، یمن، عراق و لبنان و سوریه مقاوت کرده و پیروز می شوند، به خاطر تجربه اندوزی از راه و مرام ملت ایران و دفاع مقدس است که استقامت را آموختند و فهمیدند با دست های خالی و با اتکا به خدا و قدرت مردم و نگاه به توانایی های داخلی می توان مقابل دنیا ایستاد.
 
وی ادامه داد: نتیجه این حرکت ها اتفاقات بزرگی را در 40 سال و گام اول انقلاب اسلامی باعث شده است و طبق فرموده رهبری آمریکای امروز ضعیف تر از چهار دهه قبل است و اقتدار ما روز به روز بیشتر می شود.
 
سرلشکر جعفری یادآور شد: اینکه اقتدار آمریکا امروز زیر سئوال رفته و مردم دنیا آن را می بینند و در مقایسه با اوایل انقلاب قدرت این کشور به شدت افول کرده است از جمله نتایج 40 سال گام اول انقلاب می باشد.
 
وی با بیان اینکه تعدادی در راه انقلاب اسلامی و مقاومت مردم کم آوردند و خود را باختند و هنور نگاهشان به جای داخل، نگاه به بیرون است، توضیح داد: متاسفانه چنین نگرش هایی در تمام حوزه های دفاعی، امنیتی، سیاسی و اقتصاد وجود دارد و با وجود توصیه مکرر توسط رهبری بر تمرکز به توان داخلی، این عده به خارج از کشور چشم دوخته اند.
 
جعفری قدرت دفاعی امروز ایران را بی نظیر و مثال زدنی دانست و افزود: این پیشرفت ها در فناوری های موشکی و پدافندی با اتکا به توانمندی های داخل حاصل شده و نشان دهنده توجه به عوامل معنوی غیر از عوامل مادی است.
 
عملیات ظفرمند خیبر در اسفند سال 1362 و بدر در اسفند  سال 1363 که به فاصله یک سال از یکدیگر در مناطق عملیاتی هورالعظیم در شمال بصره و هورالهویزه به انجام رسید، با شهادت تعدادی از رزمندگان لشکر عاشورا از جمله مهدی باکری، فرمانده و حمید باکری، جانشین فرماندهی لشکر 31عاشورا و البته پیروزی لشکر اسلام همراه بود.آذربایجان شرقی در طول دوران دفاع مقدس با تقدیم حدود 10 هزار شهید، 23 هزار جانباز و یک هزار و 900 نفر آزاده توانست در این امتحان الهی به شایستگی بیرون آید و نام خود را همچون گذشته بار دیگر بر تارک تاریخ ایران و جمهوری اسلامی بنشاند.
 
شهید مهدی باکری فرمانده لشکر31 عاشورا 25 اسفند سال 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید.
 

 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°