چشم امید آجیل فروشان به خریدهای شب عید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:41 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۴۶۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، در 11 ماه گذشته فروش آجیل به یک پنجم کاهش یافته و امیدواریم شب عید، خرید مردم افزایش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در خصوص آخرین وضعیت فروش آجیل و خشکبار در روز‌های پایانی سال اظهار کرد: بخشی از آجیل در شب چله و تقریبا ۷۰ درصد آن در شب عید مصرف می‌شود.

وی افزود: در سال جاری در ماه‌های فروردین و اردیبهشت با سرمازدگی بدی روبرو شدیم که براثر آن ۷۰ درصد تولیدات از بین رفت ولیکن با تمهیدات اندیشیده شده مقداری جنس با ثبت سفارش به کشور وارد شد که از جمله آن می‌توان به تخمه گوشتی و تخمه آفتابگردان اشاره کرد.
چشم امید آجیل فروشان به خریدهای شب عید
رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار آجیل و خشکبار نسبت به چند ماه اخیر متعادل شده و به دلیل ثبات قیمت‌ها در بازار مردم می‌توانند خرید مایحتاج خود را انجام دهند.

احمدی با اشاره به آغاز کار نمایشگاه‌های بهاره از روز گذشته عنوان کرد: خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که اسقبال خوبی از نمایشگاه‌های بهاره شده است

وی در خصوص اینکه تولید داخل کفاف نیاز بازار را می‌دهد یا خیر گفت: تولید داخل در بعضی موارد از جمله تخمه جاپونی کفاف مصرف شب عید را می‌دهد، ولی در بحث محصولاتی، چون فندق، گردو و پسته به دلیل سرمازدگی اخیر با مشکلاتی روبرو هستیم.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در ادامه خاطرنشان کرد:، چون بادام هندی یکی از اقلام پرمصرف در کنار بادام و پسته است اگر می‌توانستیم آن را به طور قانونی وارد کنیم قیمت‌ها با تعادل بیشتری همراه می‌شد.

احمدی در خصوص استقبال مردم برای خرید آجیل و خشکبار گفت: قدرت خرید مردم تا حدی در خرید آجیل و خشکبار مخصوص شب عید تاثیر گذار بوده و در ۱۱ ماهه اخیر به یک پنجم رسیده که باتوجه به اینکه بیشتر افراد خرید آجیل و خشکبار را در روز‌های پایانی انجام می‌دهند امیدواریم از تاریخ ۲۰ اسفند به بعد خرید خشکبار افزایش یابد تا تولیدکنندگان با مشکل روبرو نشوند.

وی در خصوص قیمت آجیل و خشکبار در بازار اظهار کرد: نرخ مصوبی در بحث آجیل و خشکبار وجود ندارد و دراین زمینه عرضه و تقاضا، میزان تولید و نوسانات نرخ ارز تعیین کننده قیمت آجیل و خشکبار است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: در نمایشگاه‌ها اجیل‌های پر مصرف مثل آجیل مخلوط شور بین ۶۵ تا ۱۱۰ هزار تومان وآجیل چهارمغز بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°