نگاهی به جدیدترین فناوری های ساخت و ساز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:42 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۵۰۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
جدیدترین فناوری های دانش ساخت و ساز در همایش ملی صنعت ساختمان ارائه و بررسی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  پنجمین همایش ملی فناوریهای نوین صنعت ساختمان با رویکرد ساختمانهای بلندمرتبه روز پنجشنبه طی مراسمی و حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی در مشهد گشایش یافت.

در این مراسم رئیس شورای فناوریهای نوین ساختمانی کشور بهره گیری از فناوریهای نوین ساختمانی را ضروری دانست و گفت: بکارگیری فناوری می بایست در ایران تمامی مسائل روز را بطور کامل در بر گیرد.
 
محمود گلابچی افزود: ساختمان برای مردم باید با اطمنیان بالایی ساخته شود تا ضریب امنیت اجتماعی ارتقا یابد. بر این اساس 'سبک سازی' در بنای ساختمانها به لحاظ حفظ ایمنی در برابر زلزله مورد تاکید است و می بایست این مهم بیش از پیش مورد اجرا و توجه قرار گیرد.
 
رئیس شورای فناوریهای نوین ساختمانی ادامه داد: توجه به مباحث مربوط به حفظ محیط زیست نیز اولویت دیگر صنعت ساختمان است که باید در معماریهای ساختمانی به آن توجه شود.
 
وی همچننی بر تاسیس رشته های ساختمانی با رویکرد نوین برای ارتقای صنعت ساختمان تاکید کرد و افزود: پنجمین همایش ملی فناوریهای نوین صنعت ساختمان گامی برای پیشرفت و رفع نیازهای معماری است که باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.
 
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان کشور نیز در این همایش گفت: کیفیت ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این مهم می تواند اثرات شرایط منفی را در حوزه اجتماعی کاهش دهد.
 
حامد مانی فر افزود: پنجمین همایش ملی فناوریهای نوین صنعت ساختمان به این علت در مشهد برگزار شد که دبیرخانه دائمی آن در خراسان رضوی است و این استان از ظرفیتهای فناوریهای نوین در حوزه صنعت ساختمان بهره مند است.
 
وی ادامه داد: هدف دیگر برگزاری این همایش در مشهد رشد صنعت ساختمانی در این کلانشهر است و امید است برگزاری این همایش در دومین کلانشهر بزرگ ایران کمکی برای حل مشکلات شهرسازی این شهر باشد.
 
همایش ملی فناوریهای نوین صنعت ساختمان به مدت دو روز به صورت کارگاههای آموزشی برای مسئولان وزارت راه و شهرسازی و به میزبانی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در حال برگزاری است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°