افزایش چشمگیر بارندگی ها در ماه های گذشته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:41 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۵۲۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
بارش های پائیز و زمستان امسال نسبت به سال گذشته 120 درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آخرین وضعیت بارش در حوضه‌های اصلی آبریز نشان می‌دهد که از ابتدای مهرماه تا ۱۴ اسفند ماه سال جاری ارتفاع بارش‌های جوی به ۱۹۵.۸ میلیمتر رسیده است.

این درحالی است که بارش‌ها نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۵۴ میلیمتر) معادل ۲۶ درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته (۸۸ میلیمتر) معادل ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

در این میان میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری تاکنون ۳۰۶ میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی و نسبت به دراز مدت رشد ۳۵ درصدی داشته است.

همچنین در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها ۳۵۰ میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته با ۱۲۹ میلیمتر بارش با رشد ۱۷۰ درصدی روبرو بود و نسبت به دراز مدت ۵۰ ساله افزایش ۳۷ درصدی داشته است.

در این میان حوضه آبریز دریاچه ارومیه در مدت ذکر شده شاهد ۲۸۰ میلیمتر بارش بوده که در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز با رشد ۲۸ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۵۶ درصدی داشته است.

میزان بارش در حوضه فلات مرکزی ایران با ۱۶۱ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۱۰۷ میلیمتر بوده و در دراز مدت ۵۰ ساله رشد ۸ درصدی داشته است.

همچنین بارش‌ها در حوضه مرزی شرق تا ۱۴ اسفند ماه سال جاری به ۵۴ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته با رشد ۳۹۴ درصدی و نسبت به دراز مدت با کاهش ۱۰ درصدی روبرو بوده است.

لازم به ذکر است که در حوضه آبی قره‌قوم تاکنون ۱۴۳ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۳۱ درصدی و در دراز مدت با رشد ۲۴ درصدی روبرو بوده است.
افزایش چشمگیر بارندگی ها در ماه های گذشته 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°