فیلشاه، طلایه دار این روزهای پویانمائی ایرانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:40 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۶۷۶۵۵۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
فعالان عرصه پویانمائی، موفقیت یک اثر پویانمایی در بازار را پشتوانه و نیروی محرکه این صنعت برای جذب سرمایه های بعدی دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بابک نکوئی انیمیشن ساز، حمایت های دولتی از تولید آثار پویانمایی را برای این بخش هنری مفید و مورد نیاز دانست و گفت: شرایط ساخت و عرضه باید به گونه ای باشد که فضا و انگیزه برای گسترش این هنر فراهم شود.

 فیلشاه، طلایه دار این روزهای انیمیشن های ایرانی

وی افزود: وقتی یک انیمیشن ساز از بازگشت سرمایه کار خود اطمینان داشته باشد، خود به خود این صنعت پیشرفت می کند.

نکویی درباره اینکه سال آینده بیش از 10 انیمیشن بلند عرضه خواهد شد، گفت: به تعداد آثار نباید نگاه کرد بلکه من شخصا ترجیح میدهم 3 اثر ساخته شود اما فروش خوبی داشته باشد.

وی افزود: نتیجه کار این انیمیشن ها روی فعالیت های سال های بعدی نیز اثر می گذارد.

نکویی گفت: اگر این آثار موفق نباشند، طبعا در سال های بعد سرمایه گذاران کمتری وارد این عرصه می شوند.

حامد جعفری، تهیه کننده انیمیشن با اشاره به اینکه مدیران مراکز حاکمیتی تولید انیمیشن به این نتیجه رسیده اند که خرید انیمیشن های ویژه خردسالان از خارج از کشور، نسبت به تولید آن در داخل از کشور ارزانتر تمام می شود، تصریح کرد: وجود بازار یا هر نوع انگیزه دیگر می تواند ما را امیدوار به این کند که عرصه انیمیشن به اندازه کافی برخوردار از تولیدات همخوان با فرهنگ ما باشد.

 فیلشاه، طلایه دار این روزهای انیمیشن های ایرانی

این تهیه کننده انیمیشن افزود: متاسفانه ریشه روند انیمیشن سازی از ابتدا درست نبوده و همین امر مشکلات فعلی را ایجاد کرده است.

 

جعفری با اشاره به تاثیر برخی از کارهای موفق بر روند انیمیشن سازی گفت: به عنوان مثال وقتی یک انیمیشن ایرانی در سال های گذشته در بازار موفق می شود، می بینیم که سال بعد چندین سرمایه گذار وارد می شوند و حدود 8 انیمیشن ساخته می شود.

این تهیه کننده افزود: ما در ساخت فیلشاه یا شاهزاده روم واقف بودیم که حقوق مادی در اختیارمان است و برای پخش بین المللی آنها نیز تلاش کردیم و درآمد مناسبی نیز داشتیم.

جعفری گفت: پس از ساخت فیلشاه فقط در بخش لوازم التحریر یک میلیون دفتر تولید شد که نقش مهمی در فرهنگسازی ما بود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°