باران و برف در ۱۴ استان کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:22 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۶۱۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
امروز سامانه بارشی در استان های قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان فعال است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،     بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز سامانه بارشی در شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و شمال اصفهان و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان فعال است. در بعدازظهر جمعه از فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب کاسته شده و بارش‌ها در شمال شرق کشور نیز آغاز می‌شود.
 
شدت بارش‌های جمعه در استان‌های گیلان غرب مازندران، جنوب کردستان، کرمانشاه، شمال لرستان و همدان، لقسمال ایلام و لرستان پیش بینی می‌شود.

شنبه این سامانه به جز نوار غربی و بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور در سایر مناطق فعال است. شدت بارش‌های روز شنبه در شرق استان یزد و تجربه خراسان جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

شایان ذکر است بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر بصورت برف خواهد بود که سبب کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها می‌شود.

یکشنبه فعالیت این سامانه در نیمه شرقی کشور سبب بارش‌هایی می‌گردد و بعد از ظهر از کشور خارج می‌شود لازم به ذکر است که جمعه به دلیل وزش باد شدید در استان خوزستان خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

فردا برای استان‌های سمنان، شرق تهران و شمال شرق اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

همچنین در روز جمعه شرق خلیج فارس و در روز شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و همچنین در روز یکشنبه خلیج فارس  و بعداز ظهر جمعه و صبح شنبه سواحل دریای خزر مواج پیش بینی می‌شود.

روز جمعه و شنبه در نیمه غربی کشور و یکشنبه در نیمه شرقی کشور کاهش موقتی دما در حدود ۴ تا ۸ درجه‌ای پیش بینی می‌شود.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°