ضرورت توجه به محور‌های بیانیه گام دوم انقلاب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:50 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۶۵۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
خطیب نماز جمعه این هفته تهران بر ضرورت توجه محور‌های بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

   حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به فضیلت‌های ماه رجب مردم را به خویشتن داری، جدال نکردن، همسایه داری، توجه به جشن عاطفه‌ها و رسیدن به فقرا دعوت کرد و افزود: در این شرایط گرانی که ما تحمیل شده است مملکت ما ظرفیت و امکانات دارد، اما بی توجهی ها، غفلت‌ها و سوء مدیریت و خیانت بعضی‌ها باعث شده است که عده‌ای زندگی شان نابسامان بشود.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه حقوق‌ها تناسبی با خرید‌ها ندارد، گفت: بعضی‌ها نمی‌توانند گوشت بخورند و نمی‌توانند غذای خوب به فرزندانشان برسانند.

وی افزود: بیایید برای رضای خدا یک توجه و تلاش همه جانبه داشته باشیم از حال همسایه هایمان خبر بگیریم و به یکدیگر یاری برسانیم.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: سعادت دنیا و آخرت در این دنیا این است و بهترین معامله کنیم و بهترین معامله انفاق، اطعام، ایجادکار، به خانه بخت رساندن دختران و پسران است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب به عنوان کشتی بانی که ما را از طوفان‌ها به سوی ساحل نجات می‌برند، با رصد همه طوفان‌ها و امواج به همه شبهات در این بیانیه پاسخ داده اند و به عنوان یک راهکار، منشور و یک تصویر کلی از نظام دینی که چهل سال از آن گذشته است با مطالعه‌ای دقیق این بیانیه را در اختیار ما قرار داده اند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه با توجه به نقاط قوت و شناخت نقاط ضعف در چهل سال گذشته و ارتباط آینده به گذشته و تکیه به جوان‌ها راهکار‌های مهمی را ارائه کرده اند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: با نگاهی به انقلاب‌های مهم تاریخ مثل انقلاب فرانسه، اکتبر شوری و انقلاب الجزایر شما می‌توانید پی ببرید که انقلاب کنندگان چه کسانی بودند، چه شعار‌های دادند و چند صباح دوام آوردند.

وی با اشاره به اینکه در راس انقلاب اسلامی ما فقیه جامع الشرایط قرار دارد و دل‌های پاک این انقلاب را حفظ کردند، افزود: تاکنون شعار‌های انقلاب، پرچم انقلاب و پرچمدار انقلاب همانی است که از روز اول شروع شده است و هیچ انقلابی به جزء انقلاب ما این گونه نبوده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در دیگر انقلاب‌ها ویژگی رهبران تغییر می‌کند، شعار‌های عوض می‌شود و هم مسیر انقلاب درست بر خلاف خودش حرکت می‌کند، اما چون حقیقت امام و رهبری حقیقت خود قرآن است و خدا که قرآن را نازل کرده خودش هم قرآن را حفظ کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی از عشق و محبت متقابل رهبری و جوانان به یکدیگر اشاره کرد و گفت: این جوانان ما هستندکه امروز کانون دین را در کشور با شرکت در نماز‌های جمعه ها، اعتکاف‌ها و راهیان نور رونق داده اند.

خطیب نماز جمعه تهران از مسئولان هم خواست به توسعه راهیان نور کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید جوانان ما از ظرفیت عظیم راهیان نور غفلت کنند، افزود: این راهیان نور و به مشهد شهدا رفتن و بوی خون شهدا را از خاک پاک مناطق جنگی استشمام کردن، پیام مقاومت، توحید، صبر و شجاعت را در آنجا به صورت عینی دیدن برای جوانان ما درس اموز است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: اصول و دستاورد‌هایی را که بعد از چهل سال با عزت، اقتدار و استقلال و عظمت به دست آورده ایم باید بازخوانی کنیم.

وی افزود: تاکنون دفاع می‌کردیم، ولی این بیانیه می‌گوید هجوم ببرید، در خانه ننشینید، زیرا در بیرون مرز‌ها در انتظار فرهنگ شما هستند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: شما انقلاب خودتان را صادر کردید و حضور فیزیکی شما در آن سوی مرز‌ها و جبهه‌های مقاومت شاهدی بر توسعه انقلاب و شکستن مرز‌ها و رسیدن به اوج قله هاست.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بازخوانی چهل سال گذشته انقلاب ابتدا علم و پژوهش را مورد توجه قرار داده اند گفت: جوانان ما نباید نمره‌ای و مدرکی درس بخوانند باید عالم و با تجربه شوند و مهارت پیدا کنند.

وی با بیان اینکه هسته‌ای ما را برجام محدود کرد، افزود: این سانتریفیوژ‌ها محدود شد، اما سفره‌ها توسعه پیدا نکرد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: وعده داده بودند که می‌خواهیم هر دو بچرخد، ولی هر دو خسارت شد، اما علم اش هست، چون جوان‌های ما در این راه شهید دادند و این خون این صنعت را بیمه کرده است.

وی با بیان اینکه علمی که در راهش خون ریخته شده است، ادامه پیدا می‌کند، افزود: علم است که دنیای غرب را برای استعمار و استثمار مجهز کرد پس بیاید این درنده‌ها را خلع سلاح کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: جوانان ما باید سلاح علم را بر دست بگیرند و این غارتگران را از مسندی که با علم دارند و جنایت می‌کنند، سلب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی معنویت و اخلاق را به عنوان دومین محور در بیانیه مقام معظم رهبری دانست و افزود: هر جا معنویت رفت؛ دزدی، رشوه، رکود در کار، وقت کشی و بی تعهدی آمد و خدمت تبدیل به تنبلی شد و هر جا معنویت بود آنجا نشاط، کفایت و پیشرفت بود.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: هر مشکل اقتصادی یا مشکل دیگر ما مربوط به ضعف ایمان است و هر جا ایمان بوده آنجا پیروزی، پیشرفت، آرامش و قدرت بوده است.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: علم اگر از دین فاصله نگیرد دو بالی است که انسان را بالا می‌برد.

وی عدالت محوری، خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی را از دیگر محور‌های بیانیه مقام معظم رهبری اعلام کرد و افزود: معنویت از خودسازی شروع می‌شود و انسان باید گنج عمر را بشناسد و آن را هدر ندهد.

خطیب نمازجمعه تهران ابراز امیدواری کرد: این بیانیه منشاء تحول، جهش جدید و بازسازی انقلاب با نفسی تازه در آحاد مردم به ویژه جوانان باشد.

وی افزود: شما هم پاسخ تان به این بیانیه است که به عرصه بیایید و هنر آتش به اختیار در عرصه اخلاق، اقتصاد، فرهنگ و پیروزی‌ها را کسب کنید.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°