آغاز طرح سلامت نوروزی از 25 اسفند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:54 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۶۸۵۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
طرح سلامت نوروزی از 25 اسفند امسال آغاز می شود و تا 17 فروردین 98 ادامه خواهد داشت .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اعلام این خبر گفت: در این بازه زمانی، مراکز هدایت عملیات بحران (EOC) دانشگاه ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود.
 
 آغاز طرح سلامت نوروزی از 25 اسفند
دکتر قاسم جان بابایی افزود: در طرح سلامت نوروزی همانند سال های گذشته، ایستگاه های سلامت در سطح کشور و دانشگاه های علوم پزشکی برپا می شود و نقشه ارجاع در دانشگاه ها مشخص شده که مصدومان و بیماران بر اساس اعلام مرکز هدایت عملیات اورژانس به مراکز درمانی منتقل شوند.
 
وی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با سازمان نظام پزشکی، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و هلال احمر برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی، گفت: یکی از مشکلاتی که هر سال داریم، کمبود پزشک عمومی است که می توان از نیروهای درمانی و حتی مدیران بیمارستانها و شبکه های بهداشتی و درمانی به بهترین نحو استفاده کرد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تأکید بر لزوم بازدیدهای مستمر مدیران و مسؤولان دانشگاه ها از مراکز بهداشتی و درمانی، افزود: همه معاونان وزارت بهداشت در ایام نوروز از استانهای مختلف بازدید می کنند و انتظار داریم که اعضای هیأت رئیسه دانشگاه های علوم پزشکی نیز از این مراکز بازدید کنند.
 
دکتر جان بابایی تاکید کرد: در ایام نوروز، بیمارستانهای بخش خصوصی باید تمام ظرفیت اورژانس و 50 درصد از ظرفیت بخش های بیمارستانی را فعال نگه داشته باشند و تمام درمانگاه های شبانه روزی مکلف هستند که در طول ایام تعطیلات نوروز فعال باشند.
وی یادآور شد: امسال نیز همانند پارسال برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در ایام تعطیلات نوروزی انجام شده است و در هر استان و دانشگاه علوم پزشکی یک یا دو بیمارستان باید خدمات دندانپزشکی شبانه ارائه دهد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت تأکید کرد: آمبولانس های اورژانس زمانی که بیماران و مصدومان را به بیمارستانها و مراکز درمانی تحویل می دهند باید به سرعت ترخیص شوند و هر بیمارستانی که اقدام به نگه داشتن آمبولانس کند، در اعتباربخشی دچار مشکل می شود. همه مؤسساتی که از دانشگاه های علوم پزشکی مجوز گرفته اند، باید بخش های تصویربرداری شبانه روزی فعال داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°