3 سریال و 140 فیلم سینمایی، نوروز روی آنتن سیما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:23 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۶۷۶۹۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
معاون سیمای رسانه ملی گفت: نوروز 98 ، سه سریال تولیدی و 140 فیلم سینمایی روی آنتن شبکه های مختلف سیما می رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مرتضی میرباقری در نشست خبری اعلام برنامه های نوروز 98 افزود: نوروز با ولادت حضرت علی (ع) آغاز می شود و این را به فال نیک می گیریم . ما در همان شب های اول با اعتکاف همراه می شویم .
وی گفت: ابتکاری که امسال به خرج داده ایم این است که امسال علاوه بر حضور چهره های فرهنگی و ورزشی در شبکه 3  و 5 ، استعدادهای ویژه هم حضور دارند.
میر باقری افزود: در شبکه یک سیما هم چهره های مردمی حضور دارند.
 
 وی با بیان اینکه امسال شبکه های یک ، 2 و 3 ، سریال تولیدی دارند گفت: 6 سریال تأمینی هم داریم که از شبکه های مختلف پخش می شود.
میرباقری افزود: شبکه 5 «عطسه» را پخش خواهد کرد و شبکه 2 هم «بالش ها» را روی آنتن می برد. البته با سازندگان کلاه قرمزی صحبت هایی شده است و امیدواریم بتوانیم این سریال را هم روی آنتن ببریم.
میرباقری گفت: ما 140 فیلم سینمایی برای مردم تدارک دیده ایم که شامل 17 فیلم سینمایی ایرانی است. بخش زیادی از این فیلم ها، تولیدات یک یا دو سال اخیر است.
وی ادامه داد : در نوروز 98 علاوه بر 17 شبکه و کانال ملی ، 7 شبکه مجازی را هم طراحی کرده ایم که از ساعت 8 صبح تا 24 ، سریال های ایرانی را تکرار خواهند کرد ، همچنین 20 مسابقه هم  داریم.
معاون سیمای رسانه ملی گفت: امسال به بحث های سلامت و امنیت هم توجه ویژه ای خواهیم داشت .
 
 
 
معاون سیمای رسانه ملی همچنین گفت: در سال 97 به لحاظ تولید سریال ها و برنامه های باکیفیت و  میزان مخاطب به نوعی رکورد زدیم.
میرباقری ادامه داد: در سال 97 حرکت رو به رشدی را داشتیم. بهار 97 با مجموعه برنامه های نوروزی با 87 درصد بیننده توانستیم رکورد بزنیم.
وی افزود: در رمضان 97 برنامه های ویژه و سریال های خوبی چون بچه مهندس داشتیم. تابستان ما با جام جهانی عجین شد و تیم ملی هم خوش درخشید و برنامه های با کیفیتی داشتیم . سریال پدر هم از پر مخاطب های تابستان بود.
میرباقری گفت: در پاییز 97 ،  13 آبان را داشتیم و با وجود تصمیمات ترامپ درباره تحریم ها ، بزرگترین راهپیمایی بعد از سال 57 را داشتیم. راهپیمایی بزرگ اربعین را داشتیم. سریال بانوی عمارت هم از پر مخاطب های پاییز بود. در زمستان هم 22 بهمن پر افتخاری را رقم زدیم .
وی افزود : از اتفاقات مثبت دیگر سال 97 جوان گرایی در سطح مدیریت و حوزه برنامه سازی بود. این اتفاقی بود که مقام معظم رهبری سال ها اعتنای ویژه داشتند.
معاون سیمای رسانه ملی گفت: به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، صدها برنامه در ساختارهای مختلف عرضه کردیم. بیشترین توجه و اقبال را مردم از تهران 20 و موشن گرافیک ها داشتند.
وی افزود: مستندهای ما چندین برابرسال قبل شد ، بیش از 70 درصد جمعیت ایران پس از انقلاب اسلامی به دنیا آمدند و برای نشان دادن جنایات و خباثت های حکومت پهلوی، نبود  استقلال و آزادی ، برنامه های مختلفی ساختیم.
میرباقری اضافه کرد : در سال 97 صنعت سریال سازی ما رونق بیشتری گرفت و سریال های سلمان و موسی ، وارد مرحله پیش تولید شدند. همچنین جشنواره جام جم به شکل حرفه ای تر و با بخش های جدید تری برگزار شد.
 
معاون سیما در ادامه به سؤالات مختلف خبرنگاران درباره حواشی این روزهای تلویزیون پاسخ داد.
میر باقری در پاسخ به سؤالی درباره حواشی جشنواره جام جم گفت: جشنواره پنجم را به گونه ای طراحی کرده ایم که جامعیت بیشتری داشته باشد. در این دوره 4 عنوان برنامه های ترکیبی فضای مجازی برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دوبلاژ را به بخش های دوره قبل اضافه کرده ایم.

وی ادامه داد: شب جمعه در جشنواره جام جم دستکاری و اختلالی به وجود آمد که همه فهمیدند. خود ما قبل از اینکه فرد دیگری وارد این عرصه شود، وارد شدیم و برای صیانت از آرا مراقبت های لازم انجام گرفت، بعد که مطمئن شدیم حرکت بیرونی صورت گرفته است به طور کامل آرا را متوقف کردیم. به ما گفتند قانونی به نام تجارت در کشور وجود دارد که دولت بر آن ناظر است.
وی افزود: حالا وزارت ارتباطات می گوید نظارت بر اینها بر عهده بخش دیگری از دولت است در حالی که ما دولت را یکپارچه می بینیم. آنچه مهم است این است که ما به محض فهمیدن مسأله اقدامات لازم را انجام دادیم، الان حوزه های امنیتی کشور نتایج را به ما نداده اند، هر کجا این تخلف صورت گرفته باشد فرقی نمی کند، مربوط به کجا باشد به سرعت اعلام می کنیم.

میر باقری در پاسخ به سؤالی درباره مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی گفت: از 6 ماه پیش با عوامل مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی صحبت شد اما به دلیل بیماری تعدادی از عوامل، کلید خوردن کار عقب افتاد. حتی به آنها گفتیم کاری 40 قسمتی بسازند. امیدواریم این مجموعه تلویزیونی به نوروز برسد.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا احسان علیخانی برنامه های عصر جدید و تحویل سال را همزمان دارد اما عده ای از مجریان شبکه سه بیکار هستند گفت: علیخانی چند سالی است که مجری برنامه های نوروزی شبکه سه بوده است اما دلیل انتخاب امسال او نوع طراحی برنامه تحویل سال و ارتباطش با عصر جدید بود.

وی درباره لزوم حضور مجریان در یک شبکه افزود: مجریان باید در یک شبکه باشند و طبق همین موضوع هفته گذشته به آقای دلاوری تذکر داده شد. اصل بر این است که شبکه ها مجریان خاص خود را داشته باشند و جابه جایی آنها باید یر نظر بخش مجریان معاونت سیما صورت بگیرد.
معاون سیما درپاسخ به سؤالی درباره شهاب عباسی تهیه کننده ای که از سیما فیلم  پول گرفته و به 100 نفر از عوامل پول نداده است گفت: یک اتفاق ناگواری درباره یکی دو مجموعه تلویزیونی افتاده است که اعتبارات در نظر گرفته شده برای مجموعه تلویزیونی در اختیار تهیه کننده قرار گرفت اما برخی عوامل به حقوق خود نرسیدند. ما در عین اینکه به لحاظ حقوقی مسأله را پیگیری می کنیم منبع مالی پیدا و از طریق سیما فیلم پرداخت می کنیم. اینها تخلف است. در مجموعه تلویزیونی «دیوار به دیوار» هم چنین مسأله ای پیش آمد و تهیه کننده آن از تهیه کنندگی مجموعه تلویزیونی منع شد. 
 
کیفیت سریال ها، اولویت رسانه ملی

معاون سیمای رسانه ملی گفت : اکنون به مرحله ای رسیده ایم که به لحاظ کمی مشکل نداریم بلکه کیفیت سریال ها برایمان مهم است.
میرباقری در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره تولید سریال های «الف فاخر» رسانه ملی افزود: سریال های ما به دسته های «الف فاخر» ، «الف » و «الف ویژه» تقسیم می شوند. هزینه سریال هایی چون  موسی و سلمان دقیقه ای چند ده میلیون تومان است. اگر بنا باشد سریال الف ویژه بسازیم حتما نیاز به اسپانسر ویژه داریم اما «الف فاخر» خواهیم ساخت.
وی گفت: از دوستان خواستیم کارهایشان از لحاظ قصه محتوا و... فاخر باشد اما مثلا در لباس دقت کمتری در نظر گرفته شود.
معاون سیما افزود: بر این اساس قرار است سریال  خواجه نصیرالدین طوسی را کلید بزنیم. متن این سریال  تمام شده است.
وی با بیان اینکه سریال هایی درخصوص شهید باکری و همت هم در دست تولید قرار دارد گفت : سریالی درباره مجموعه حوادثی که بعد از شهادت امام رضا (ع) تا غیبت امام زمان (عج) صورت گرفته است طراحی کرده ایم. ارتش هم  برای ساخت سریال صیاد شیرازی اعلام حمایت کرده است.
میر باقری درباره چگونگی حضور شهاب حسینی در شکرستان ادامه داد: قرار بود که شهاب حسینی یک برنامه ترکیبی شبکه نسیم را اجرا کند. ترجیح وی این بود که ابتدا با شکرستان حضور پیدا کند. ادامه فعالیت وی هم بسته به تصمیم اوست.
معاون سیمای رسانه ملی درباره سرنوشت سریال پایتخت گفت : بنا شد اپیزود پایتخت ساخته شود و مقدمات فراهم شد ، مرحوم خشایار الوند نیمی از متن را نوشت و برای ما فرستاد و در حال تعامل با هم بودیم و بنا بود 15 اسفند کار کلید بخورد که آن اتفاق افتاد.
وی افزود : همه علاقه مند هستیم کار ساخته شود به خصوص سیروس الوند خواسته است که این اپیزود به نوروز 98 برسد اما عوامل می گویند حال خوبی برای به تصویر کشیدن قصه نداریم از سویی قصه هم آماده نیست.
میر باقری گفت: دوستان از قبل هم تمایل داشتند فیلم سینمایی بسازند اما تعهد آنها به ما ساخت سریال است، پیشنهاد آنها این بوده که برای تعطیلات قبل از عید فطر این اپیزود را بسازند. الان با تیم سریال پایتخت درباره پایتخت نوروز 99 و این اپیزود درحال مذاکره هستیم .
وی درباره توقف سریال کمال تبریزی گفت : الان مسئله کیفی سریال ها برایمان مهم است چون متن آن سریال قوی نبود متوقف شد.
معاون سیمای رسانه ملی درباره آینده خندوانه هم افزود : در نوروز98 ، دو روز دورهمی و پنج روز خندوانه را داریم.
 از نوروز تا رمضان دورهمی و پس از آن خندوانه روی آنتن خواهد رفت . 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°