تقدیم استوار نامه های سفرای جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:46 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۷۰۱۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
سفرای جدید عراق، هند، کنگو، میانمار، مالت و بورکینافاسو در دیدارهای جداگانه ای با رئیس‌جمهور، استوارنامه‌های خود را تقدیم آقای روحانی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­ آقای روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید عراق در تهران، روابط ایران و عراق را بسیار نمونه و الگویی مثال زدنی در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که این الگوی روابط، برای همه منطقه الگویی تاثیرگذار باشد.

رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیراکردیته جدید مالت در تهران  هم گفت: ما بعد از توافق هسته ای دور جدیدی از روابط بسیار خوب را با کشورهای اروپایی شروع کردیم و روابط با کشور مالت نیز  در طول سال های گذشته روابط بسیار خوبی بوده است . دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ظرفیت های بسیار خوبی  برای توسعه روابط دو کشور وجود دارد که امیدواریم از این ظرفیت ها استفاده شود.

آقای روحانی امروز  هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید هند در تهران، روابط ایران و هند را در همه زمینه ها رو به توسعه خواند و تاکید کرد که تهران از توسعه و تعمیق روابط با دهلی نو در حوزه های مورد علاقه استقبال می کند.

رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید میانمار در تهران، تاکید کرد: امیدواریم تلاش های انجام شده از سوی دولت میانمار به ثمر برسد و در این کشور ثبات و امنیت برقرار شود و آوارگان به کشورشان بازگردند. ما در این زمینه آماده همکاری هستیم.
 
روحانی امروز هنگام دریافت استوارنامه «لوک ژوزف اوکیو» سفیر آکردیته جمهوری کنگو در کشورمان، با بیان اینکه روابط دو کشور همواره دوستانه بوده است، جایگاه جغرافیایی کنگو در قاره آفریقا را در توسعه همکاریهای فیمابین حائز اهمیت دانست و اظهارداشت: باید از ظرفیتها و توانمندیهای موجود در دو کشور برای گسترش روابط و مناسبات تجاری، اقتصادی و سرمایهگذاری تهران - برازاویل استفاده کنیم.
سفرای جدید ایران در فرانسه و تاجیکستان هم با آقای روحانی دیدار کردند.
 
سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای فرانسه و تاجیکستان هم روز شنبه و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفت وگو کردند.
آقای روحانی در این دیدار، ضمن آرزوی موفقیت برای سفرای جدید کشورمان در فرانسه و تاجیکستان، از آنان خواست ضمن معرفی توانمندی ها و ظرفیت های کشورمان به سرمایه گذاران و بخش های خصوصی و دولتی محل ماموریت خود، بیش از پیش برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه جانبه با آن کشورها تلاش کنند.

«بهرام قاسمی» سفیر جدید ایران در فرانسه و «محمد تقی صابری» سفیر جدید ایران در تاجیکستان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط ایران با کشورهای محل ماموریت خود در زمینه های مختلف، بر تلاش و جدیت در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری های همه جانبه ایران با دیگر کشورها تاکید کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°