توافق بهزیستی و بسیج مددجویان را خانه دار می کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:37 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۷۷۲۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
رئیس سازمان بسیج سازندگی: احداث ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی با مشارکت بسیج سازندگی نتیجه تجربه خوب گذشته در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد زهرایی در گفتگو با 18:30 با بیان اینکه انعقاد تفاهمنامه بسیج سازندگی و سازمان بهزیستی در ادامه کار مشترک آنها در بازسازی زلزله کرمانشاه انجام شد گفت: بسیج سازندگی در تفاهمنامه کرمانشاه ساخت 300 واحد مسکونی برای خانواده های معلولین و مددجویان را به عهده گرفت.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: تجربه ساخت و ساز در کرمانشاه باعث شد امروز (شنبه )تفاهمنامه جدیدی برای سال 98 و برای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان منعقد شود همچنین 10 هزار واحد هم مناسب سازی شود.
 
او افزود: سه مبلمان شهری هم در این تفاهمنامه قید شده است که بعنوان پایلوت و الگو انجام می شود.

 زهرایی استفاده از نیروها و ظرفیت های جهادگران مردمی را خواستار شد.
 بسیج سازندگی و احداث ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان
 رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه این سازمان فرابخش عمل می کند، افزود: بسیج سازندگی برای کمک به دولت تلاش می کند و سازمان مستضعفین در مناطق مرزی و حاشیه شهرها زیر 25 هزار نفر جمعیت فعالیت کند.
 
محمد زهرایی با بیان اینکه این سازمان 22 قشر متخصص دارد گفت: برای سال 98 در 2 لایه هدفمندتر عمل خواهیم کرد که هسته اولیه آن را نیروهای جهادگر مردمی تشکیل می دهد.
 
او با بیان اینکه همگرایی بین نهادهای اجرایی از اهداف ما است و در ساخت این 5 هزار واحد مسکونی ذینفع نخواهیم بود، گفت: ابتدا این سازمان طرح موضوع می کند و سپس به دنبال هم افزایی و استفاده حداکثری از نهادهای اجرایی است.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: برای اجرای این طرح 5 هزار واحدی از صفر تا صد آن را به کمک خیرین و 11 هزار گروه های جهادی انجام خواهد شد.
 
سازمان بسیج سازندگی علاوه بر اینکه از خیرین نیز کمک می گیرد از ماشین آلات و امکانات سپاه برای کم کردن هزینه های سازندگی نیز استفاده می کند.
 
وی گفت: با توافق انجام شده ایم واحد ها کمتر از 6 ماه کار به اتمام می رسد.
 
زهرایی افزود: بسیج سازندگی ساخت این 5 هزار واحد را از مهر 98 آغاز و تا اسفند 98 به پایان می رساند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: در سال 98 با احساس مسئولیت و جدی تر تلاش می کنیم در بزنگاههای مختلف نقش مفید تری داشته باشیم.
 
او گفت: مناسب سازی منازل برای مددجویان یکی از بهترین موقعیت هایی برای معاونت توانبخش سازمان بهزیستی است.
 
زهرایی افزود: گسترش تفکر الگوسازی حضور نیروهای جهادی در پایگاه های مردمی و مسجد محور از اهداف بسیج سازندگی است.
 
بسیج سازندگی و احداث ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه تاکنون 30 هزار واحد مناسب سازی شده است، گفت:حدود یک میلیون و 500 هزار خانوار دارای معلول و نزدیک به 500 هزار خانوار آسیب دیده اجتماعی جمعیت هدف سازمان بهزیستی را تشکیل می دهد که 50 درصد آنها نیاز به مسکن یا بازسازی مسکن دارند.
 
حسین نحوی نژاد افزود: با هدف گذاری انجام شده خانوارهای دارای 2 معلول یا خانوارهای پرجمعیت مددجوی بهزیستی در اولویت هستند و  100 هزار واحد مسکونی ساخته شده است و 55 هزار واحد مسکونی در حال ساخت است.
 
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه 10 هزار مسکن برای خانوار های نیازمند مناسب سازی می شود گفت: به کمک بسیج سازندگی ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در مناطق مرزی و روستایی ساخته خواهد شد.
 
 او با بیان اینکه تاکنون 30 هزار واحد برای معلولین مناسب سازی شده است گفت: برای اجرای طرح های انجام شده از صنعتگران داخلی استفاده شده است و نیازی به خارج از کشور نداریم.
 
 معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: اگرچه مبلمان شهری از وظایف شهرداری ها است اما در کنار کارهای تامین مسکن در برخی مناطق می توانیم الگو سازی کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°