تغییر شکل توزیع کالاهای اساسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:27 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۷۵۰۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
نشست شورای عالی رفاه با دستور کار بررسی آخرین وضع صندوق های بازنشستگی، قانون حمایت از معلولان، سیاست های حمایتی در شرایط تحریم و بررسی وضعیت صندوق بیمه روستائیان و عشایر برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­نشست شورای عالی رفاه به ریاست وزیر تعاون برگزار شد.
در این نشست مسئولان وزارت رفاه، رئیس کمیته امداد، سرپرست سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی و مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر حضور داشتند. بررسی آخرین وضع صندوق های بازنشستگی ، قانون حمایت از معلولان، سیاست های حمایتی در شرایط تحریم و بررسی وضعیت صندوق بیمه روستائیان و عشایر در دستور کار نشست است. وزیر تعاون در این نشست گفت: باید سیاست های حمایتی خود را در شرایط تحریم بهبود ببخشیم و همچنین از ناپایداری صندوق های بازنشستگی کشوری پیشگیری کنیم. شریعتمداری افزود: صندوق های بازنشستگی برای سال آینده بیش از 80 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارند و باید این صندوق ها از تصدی گری بیرون بیایند و سهامشان را به بورس ببرند.
شریعتمداری در حاشیه این جلسه هم از تصمیم دولت برای تغییر شکل توزیع کالاهای اساسی خبر داد.
محمد شریعتمداری در نشست مقدماتی شورای عالی رفاه که با حضور محمد حسن زدا رئیس سازمان تامین اجتماعی، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر اعضا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی با توجه به وظایف و اختیارات قانونی بالاترین رکن تصمیم گیری در مقوله هماهنگی سیاست‌های اجتماعی در کشور است که مسوولیت تعامل با شورا‌های بزرگ و شورا‌های فرابخشی دیگری در امر تامین اجتماعی را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه شورای عالی رفاه با شورا‌های بالادستی مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط است، افزود: ارائه پیشنهادات مختلف برای مراجع تصمیم گیری از جمله هیئت وزیران و بررسی بودجه‌های رفاهی و پیشنهاد به دولت در سطح کشور از دیگر ماموریت‌های شورای عالی رفاه است که به ریاست رئیس جمهور تشکیل می‌شود.

شریعتمداری گفت: البته امروز به این نتیجه رسیدیم که جلسه برگزار شود و مقدماتی را فراهم کنیم تا جلسه‌ای با رئیس جمهور هم تشکیل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شورای عالی رفاه از ارکان مهم تامین اجتماعی کشور است و اگر مغفول بماند برخی اقدامات ناهمگون شکل می‌گیرد که تبعات ناشی از آن را باید با هزینه‌های سنگین‌تری جبران کرد، اظهار امیدواری کرد که این جلسه تصمیمات، نتایج پرخیر و برکتی داشته باشد.

شریعتمداری گفت: برخی تصمیمات و سیاست‌ها به علل متعدد به وجود آوردنده فقر و تشدید کننده آسیب هاست و باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: بنا بر این است که هماهنگی نهاد‌های حمایتی با نهاد‌های مهم دیگر به بهترین حالت خود برسد و شرایطی برای به حداقل رساندن آسیب‌های اجتماعی بوجود بیاید و از ظهور و بروز آن تا حد مقدور جلوگیری کنیم. همچنین باید درباره مسائل مهم گفتگو و همفکری کرد و امیدوارم به نتایج مناسب برسیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دستگاه‌های متعددی در حوزه مسائل مرتبط با رفاه مشغول به کار هستند همچنین خیریه‌های وسیعی مشغول تلاش اند و علاقه‌مند هستند اقدامات هماهنگی شورای عالی رفاه بهره وری بیشتری در عملکردشان ایجاد کند، گفت: مردم انتظار دارند تصمیمات شورا در دبیرخانه، آثار و نتایج خود را در شورا‌ها و مراجع اصلی تصمیم گیری اقتصادی مهم نشان دهد و شرایط بازدارنده فقر هر روز تقویت شود.

رشد فساد در کشور‌ها با رشد توامان فقر مواجه است

وی افزود: یکی از مصادیق کمک کننده به توسعه فقر و از عوامل اصلی به وجود آوردنده آن، فساد در جامعه است و از مهمترین اقداماتی که باید انجام شود تا سرمایه گذاری در کشور تقویت شود و با ایجاد اشتغال شاهد کمتر شدن فقر و ایجاد رفاه بیشتر باشیم، شفافیت است.

شریعتمداری تاکید کرد: توصیه‌های سیاستی شورا در ایجاد شفافیت، می‌تواند از مهمترین اقدامات باشد، امروز بر اساس مطالعات بین المللی محرز شده است که رشد فساد در کشور‌ها با رشد توامان فقر مواجه است، اگر شفافیت وجود داشته باشد عاملی مهم برای جلوگیری از فساد است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°