خانه باغ ها جایگزین برج باغ ها می شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:41 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۷۷۰۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
برای حفش باغات تهران؛
عضو شورای شهر تهران: شهرداری و شورای شهر به تنهایی نمی تواند از تخریب محیط زیست و باغات تهران جلوگیری کند، و به کمک همه نهادها از جمله مجلس و قوه قضائیه نیاز دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ناهید خداکرمی عضو شهرای شهر تهران با بیان این مطلب در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: مجلس یکی از وظایفش حفظ محیط زیست مردم و جلوگیری از تخریب آن با وضع قوانین لازم و مناسب است، ضمن این که قوه قضائیه هم باید برای ممانعت از تخریب باغات در کنار شهرداری باشد. 
 
خداکرمی با بیان این که مگر تهران چقدر مرکز تجاری می خواهد افزود: در جلساتی که با دیوان عدالت اداری داشتیم بحث حقوق عامه را طرح کردیم و گفتیم باید بررسی و مشخص شود، حقوق عامه واقعا بر حقوق خصوصی اولویت دارد و این موضوع باید بررسی شود. 
 
بسیاری از نهادها در تخریب یا حفظ باغات نقش دارند 
 
عضو شورای شهر تهران با اشاره به نقش برخی از نهادها مانند سازمان اوقاف و بنیاد مستضعفان در تغییر کاربری باغات و تبدیل آنها به
مراکز تجاری، نقش عموم مردم را یادآور شد و گفت: خود مردم هم باید به این مهم توجه کنند و صاحبان باغ ها باید بدانند که هر باغی که از بین برود یعنی افزایش آلودگی هوا و افزایش احتمال وقوع سیل.
 
خداکرمی با اشاره به لغو مصوبه برج باغ و تصویب قانون خانه  باغ گفت: وقتی قانون خانه باغ تصویب شد 62 برج باغ بودند که از قبل تقاضا داده و تشکیل پرونده داده بودند و کارشان به مرحله صدور پروانه رسیده بود و نمی شد آنها را متوقف کرد از این رو به دلیل آن که این جزو حقوق مکتسبه آنها بود به اجبار با ادامه کار آنها موافقت شد اما ما تمام تلاشمان را می کنیم که دیگر تقاضایی در خصوص برج باغ مجوز نگیرد.
 
عضو شورای شهر تهران با بیان این که الان 73 مورد دیگر وجود دارد که پرداخت علی الحساب دارند افزود: 437 مورد هم بوده که هنوز کاری برای آنها انجام نشده و آنها مشمول قانون جدید خانه باغ می شوند.
 
   


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°