توزیع گوشت تنظیم بازار به تعاونی‌ها سپرده شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:57 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۱۳۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، گوشت دولتی از اتحادیه‌های سراسری کارکنان دولت، اتحادیه سراسری فرهنگیان کشور، اتحادیه مرکزی کارگران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیرو‌های مسلح (اتکا) توزیع خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،    روزنامه ایران در گزارشی با عنوان «پایان صف گوشت» به نقل از محمدعلی ضیغمی، معاون امور اقتصادی و بین‌الملل اتاق تعاون ایران اعلام کرد: بر اساس آنچه ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری کرده است گوشت دولتی از اتحادیه‌های سراسری کارکنان دولت، اتحادیه سراسری فرهنگیان کشور، اتحادیه مرکزی کارگران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیرو‌های مسلح (اتکا) توزیع خواهد شد. این مجموعه‌ها به صورت مستقیم با اعضای خودشان در ارتباط هستند و می‌توانند گوشت را به مصرف کننده اصلی برسانند.

وی با بیان این‌که دولت می‌خواهد گوشت دولتی را به مصرف کننده نهایی برساند، افزود: تعاونی‌ها سابقه بسیار خوبی در توزیع کالا‌های سهمیه‌ای و سبد کالا دارند. بدین جهت در زمینه توزیع گوشت دیگر شاهد صف و آزار و اذیت مردم نخواهیم بود.

ضیغمی ادامه داد: از هفته‌های پیش توزیع گوشت منجمد به فرهنگیان را آغاز کردیم. در این طرح ابتدا گوشت منجمد به شبکه‌های تعاونی می‌آید و بعد از آن عرضه گوشت گرم را خواهیم داشت (هنوز توزیع گوشت گرم به اتاق تعاون ابلاغ نشده است). بدین جهت با جمع بندی در مورد جامعه هدف و چگونگی اطلاع‌رسانی به آن‌ها برای دریافت گوشت گرم می‌توان توزیع مناسبی داشت.

وی درباره این‌که به غیر از اتحادیه‌هایی که اشاره شد به کدام بخش‌ها گوشت دولتی داده می‌شود، گفت: کمیته امداد و بهزیستی هم که لیست خود را دادند می‌توانند گوشت دولتی خریداری کنند. در این میان تفاهمنامه‌هایی هم با اصناف داریم که آن‌ها می‌توانند در زمینه توزیع گوشت با ما همکاری کنند.

معاون امور اقتصادی و بین‌الملل اتاق تعاون ایران در پاسخ به این سؤال که بازنشستگان می‌توانند گوشت دولتی خریداری کنند، خاطرنشان کرد: با کانون بازنشستگان کشور مکاتبه کردیم که اطلاعات بازنشستگان را دریافت کنیم؛ لذا گوشت دولتی به بازنشستگان کارگری هم می‌رسد. بازنشستگان سایر ارگان‌ها هم از طریق اتحادیه‌های خود می‌توانند این محصول را بگیرند.

وی درباره این‌که میزان عرضه گوشت منجمد و حتی گرم، هنوز از سوی وزارت صمت اعلام نشده است، تصریح کرد: میزان توزیع گوشت ماهانه را سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص می‌کند. وی تأکید کرد: به غیر از اتحادیه‌های گفته شده دیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع کننده گوشت نیستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°