حمل و نقل عمومی آماده سفرهای نوروزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:51 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۶۷۸۱۹۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳
مسئولان حمل و نقل عمومی از آمادگی ناوگان جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی خبر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون حمل و نقل سازمان راهداری در گفتگو با 18:30 گفت: تقویت ایمنی راهها در اولویت اقدامات پیش بینی شده سازمان راهداری است.

مهران قربانی از افزایش تعداد خودروهای ناوگان عمومی در تعطیلات امسال خبر داد و گفت: این سازمان با استفاده از 34 شعبه سامانه راهداری و دوربین های کنترل سفرهای هموطنان بصورت لحظه ای رصد و کنترل می شود.
 
وی با بیان اینکه سه نوع اتوبوس مشغول نقل و انتقال مسافران نوروزی می شوند گفت: عرضه خدمات سازمان راهداری به حدی است که مانع از فعالیت بازار سیاه حمل و نقل اتوبوسی و کرایه های متفاوت می شود.
تمهیدات پیش بینی شده راهها در نوروز 98
معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت: با توجه به اطلاعات سال گذشته پیش بینی کردیم از طریق پهبادها در ساعت های اوج ترافیک کنترل راهها صورت می گیرد.
 
مهران قربانی با بیان اینکه 3 نوع اتوبوس ویژه و اتوبوس های 24 و 34 نفره امسال خدمات رسانی می کنند، افزود: عرضه خدمات امسال بیشتر از تقاضا است.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی دیگر مهمان برنامه گفت: برنامه شرکت های هواپیمایی با فروش بلیت با نرخ های متفاوت از یکماه پیش آغاز شده است. 
تمهیدات پیش بینی شده راهها در نوروز 98
رضا جعفرزاده افزود: در مجموع حدود 21 هزار پرواز از 25 اسفند تا 17 فروردین انجام می شود.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما بر اساس هزینه های تمام شده یک ساعت صندلی پرواز تعیین می شود افزود:
برای برخورد با افزایش قیمت خارج از مقدار تعریف شده تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
او با هشدار به سایت های غیر مجاز، افزود: گزارش های مردمی درباره فروش غیر قانونی منجر به بسته شدن دفاتر متخلف می شود.
 
جعفرزاده گفت: قرار شد در به جز مسیر های گردشگری(کیش، قشم و مناطق نفتی)در بقیه مسیرها بلیط چارتری نداشته باشیم و  بلیت بصورت سیستمی ارائه شود.
 
 
تمهیدات پیش بینی شده راهها در نوروز 98
معاون امور مسافری شرکت راه‌آهن در ارتباط تلفنی گفت: از 16 بهمن 97 پیش فروش اینترنتی قطار شهری و از 17 اسفند 97 از طریق 1800 مرکز فروش بلیت ها پیش فروش شده است.
 میرحسن موسوی با بیان اینکه پیش فروش همچنان ادامه دارد، افزود: 2 میلیون و 10 هزار نفر برای ایام نوروز صندلی ایجاد شده است.
 
او با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته 15 درصد ظرفیت افزوده شده است، گفت: تا کنون 850 هزار بلیت بین شهری پیش فروش شده است که نزدیک به 70 درصد تعدادمتقاضیان است.
 
او گفت: بیشترین بلیت ها در روزهای اول فروش رفته است اما ثبت نام همچنان ادامه دارد.
 
موسوی با بیان اینکه بیشتر مسافران علاقمندند از 27 و 28 اسفند سفرشان را آغاز کنند، گفت: امسال خطوط ارومیه، رشت و همدان به تهران همچنین کرمانشاه به مشهد و رشت به مشهد به خطوط خدماتی شرکت راه آهن اضافه شده است.
 
تمهیدات پیش بینی شده راهها در نوروز 98
نماینده سازمان بنادر در ستاد نوروزی در ارتباط تلفنی گفت: سفرهای مختلفی از جمله به قشم، کیش، دوبی(سفر بین المللی) در نوروز 98 انجام می شود.
 حسین عباس‌نژاد از مسیر آبی خرمشهر به کویت خبر داد و گفت: در مناطق شمالی 58 کشتی و 76 فروند شناور با قابلیت حمل خودرو در ایام نوروز خدمات دهی می شود..
او افزود: در 14 نقطه پایانه های سفر آبی، فروش الکترونیکی و اینترنتی قرار داده شده است.
 
عباس‌نژاد گفت: هموطنان می توانند در صورت بروز اشکال به بازرسان حاضر در مراکز و پایانه های فروش بلیت بصورت 24 ساعته گزارش کنند.
نماینده سازمان بنادر در ستاد نوروزی گفت: در ایام نوروز سال گذشته 7 میلیون نفر و در کل سال گذشته 21 میلیون گردشگر داشتیم.
او افزود: پیش بینی می شود امسال با 10 درصد افزایش متقاضیان از بنادر کشور برای مسافرت استفاده کنند.
 


برچسب ها: قطار ، نوروزی ، مسافرت ، بلیت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°