افزایش 80 درصدی توقیف خودروهای حادثه ساز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:13 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۲۵۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: امسال 80 درصد توقیف خودروهای حادثه ساز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­سردار مهماندار افزود: در 11 ماه امسال پلیس در اعمال قانون ، منطبق بر تخلفات حادثه ساز از جمله سرعت غیرمجاز، لایی کشی ها، حرکات مارپیچ و سبقت های غیرمجاز عمل کرده است و 16 درصد اعمال قانون در این زمینه افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: با افزایش اعمال قانون توانستیم 3 درصد میزان تلفات ناشی از رانندگی را کاهش دهیم.
سردار مهماندار با تشکر از وضعیت رانندگی و رعایت قوانین از سوی مردم در سال 97 افزود: خوشبختانه در سال 97 هیچگونه گره ترافیکی در تهران نداشتیم و این شاخص مهمی است برای رانندگی بهتر و رعایت قوانین و مقررات که رانندگان تهرانی انجام دادند.
­رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بیشترین نارضایتی شهروندان درخصوص متخلفان پرخطر است که توانستیم تا حدودی جلوی این موضوع را بگیریم.
 
اپلیکیشنی برای ثبت تخلفات
 
­­رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در سال 98 اپلیکیشنی رونمایی خواهد شد که شهروندان می توانند تخلفات ساکن دیگر خودروها را گزارش کنند.
سردار مهماندار درخصوص این اپلیکیشن افزود: در صورت اطلاع از تخلف ساکن از طریق این اپلیکیشن پیامکی به راننده متخلف ارسال می شود تا قانون را رعایت کند و در صورت تکرار خودروی متخلف جریمه و به راننده نیز اطلاع داده خواهد شد.
وی در زمینه پارک دوبله و توقف ممنوع در مقابل پاساژها و مراکز تجاری گفت: یکی از برنامه های ما برای سال آینده برخورد با تخلفات ساکن است به ویژه در مقابل مجتمع های تجاری و از شهرداری نیز درخواست کردیم که حتما در کمیسیون های ساخت نظر پلیس را درخصوص احداث این مجتمع ها اخذ کنند.
سردار مهماندار افزود: متاسفانه برخی از مجتمع ها در خیابان هایی احداث می شود که قابلیت تردد حتی برای یک خودرو را ندارند اما شهرداری اجازه ساخت می دهد و تا به امروز از راهور برای موضوع ترافیکی این مجتمع های تجاری درحال ساخت نظری گرفته نشده است.
­رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: یکی از برنامه های سال آینده آموزش پارکبان هایی است که نظم و انضباط را در مقابل مراکز تجاری بوجود آورند و به زودی این موضوع نیز عملیاتی می شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°