خدمات نوروزی مراکز دیالیز و سرطان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:53 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۲۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری وزارت بهداشت از آمادگی مراکز درمان برای خدمت رسانی به بیماران هموفیلی و تالاسمی در ایام تعطیلات سال جدید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مهدی شادنوش گفت: برنامه ریزی های لازم برای خدمت رسانی مراکز درمانی به بیماران خاص از جمله بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، سرطانی و غیره در ایام تعطیلات سال جدید انجام شده است تا بیماران خاص در طول ایام نوروز دچار مشکل نشوند.
 
فعالیت همه مراکز دیالیز و سرطان در طول ایام نوروز 
وی افزود: برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم انجام شده تا مراکز درمانی حتی این آمادگی را داشته باشند تا اگر بیماری در تامین داروی خود دچار مشکل شد داروی مورد نیاز در اختیار بیماران قرار گیرد.

دکتر شادنوش با بیان اینکه همه مراکز دیالیز در ایام تعطیلات سال جدید به فعالیت خود ادامه می دهند، گفت: مراکز دیالیز مثل روال قبل از تعطیلات نوروز به کار خود ادامه می دهند و برای بیمارانی که به دلیل آسیب کلیوی نیاز به دیالیز داشته باشند، هماهنگ کرده ایم تا دانشگاه های عوم پزشکی طوری برنامه ریزی کنند که مرکز دیالیزی برای این بیماران مشخص شود و بیماران دچار سرگردانی نشوند و بعد از معرفی مرکز، بیماران بتوانند مراحل دیالیز خود را شروع کنند.

درمان بیماران سرطانی متوقف نخواهد شد

رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری وزارت بهداشت درباره خدمت رسانی مراکز درمانی در ایام تعطیلات سال جدید به بیماران سرطانی اظهار کرد: درمان هیچ بیمار سرطانی به هیچ وجه متوقف نخواهد شد و مراکز درمانی مطابق روزهای عادی به کار خخود برای درمان بیماران سرطانی ادامه می دهند تا خللی در روند درمان بیماران سرطانی به وجود نیاید.

فعالیت همه مراکز دیالیز و سرطان در طول ایام نوروز 
 
مراکز دندانپزشکی با تعرفه دولتی پذیرای مردم در ایام نوروز

شادنوش با اشاره به خدمات دندانپزشکی در ایام تعطیلات سال جدید بیان کرد: در همه دانشگاه های علوم پزشکی مراکز دندانپزشکی برای خدمت رسانی به مردم با تعرفه دولتی در نظر گرفته شده اند و دانشگاه های علوم پزشکی این مراکز را به استانداری ها معرفی کنند و در هر دانشگاه علوم پزشکی با توجه به نیازهای جمعیتی تعدادی مرکز دندانپزشکی به مردم خدمت رسانی می کنند.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری  وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که مردم چگونه می توانند از مراکز فعال دندانپزشکی اطلاع پیدا کنند، اظهار کرد: ساکنان شهرها  و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات نوروز می توانند برای اطلاع از مراکز فعال دندانپزشکی با ستاد هدایت یا معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی تماس بگیرند یا به یکی از مرکز درمانی مراجعه کنند تا مورد راهنمایی قرار گیرند.

مراکز پیوند اعضا فعال هستند؟

دکتر شادنوش درباره فعالیت مراکز پیوند و فراهم آوری اعضا اظهار کرد: در ایام نوروز اگر مرگ مغزی اتفاق بیفتد و پیوند اورژانسی باشد انجام می‌شود اما به طور کلی حجم کار در مراکز پیوند کاهش پیدا می کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°