سقف تسهیلات مسکن روستایی افزایش می یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:43 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۲۸۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن از پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن روستایی از 25 به 35 میلیون تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمیدرضا سهرابی در گفتگو با 18:30 گفت: بر اساس سرشماری سال 95 تعداد 6 میلیون و 50 هزار خانوار روستایی در کشور وجود دارد که در 5 میلیون و 370 هزار واحد مسکونی روستایی زندگی می کنند.
او گفت: دولت پس از زلزله بم در سال 82 تصمیم گرفت سالیانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی را بهسازی کند، این طرح از سال 84 با تسهیلات 5 درصدی ادامه یافت و اکنون 2 میلیون و 270 هزار واحد مسکونی بهسازی و مقاوم شده است.
 
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه پیشنهاد دادیم تسهیلات بانکی از 25 میلیون تومان به 40 میلیون تومان افزایش یابد گفت: افزایش تسهیلات بانکی مراحل اولیه را طی کرده است و امیدواریم که روز شنبه هفته آینده و در جلسه شورای پول و اعتبار دست کم تسهیلات 35 میلیون تومانی تصویب شود.
افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی 
سهرابی اولویت اول دریافت وام مسکن مناطق را در مناطق حادثه خیز و زوج های جوان اعلام کرد و گفت: در دیگر مناطق روستایی داشتن زمین و نقشه مهندسی شده الزامی است.
حمیدرضا سهرابی با بیان اینکه ساخت و ساز مسکن روستایی با نظارت 14 هزار مهندس ناظر فنی و بومی منطقه صورت می گیرد، گفت:
با تشکیل پرونده و پروانه ساخت بانک های عامل اقدام به پرداخت وام درنظر گرفته شده با بهره 5 درصد می کنند.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن افزود: در دریافت مسکن روستایی بانک ضمانت زنجیره ای را می پذیرد.
 
حمیدرضا سهرابی جنس مسکن روستایی را حمایتی اعلام کرد و گفت: تسهیلات ارائه شده حدود 50 درصد هزینه های ساخت مسکن روستایی را پوشش می دهد.
 
او افزود: با آورده متقاضیان و کمک تسهیلاتی حدود 40 میلیون تومانی، روستائیان می تواند در کنار وام های قرض الحسنه و بلاعوض بنیاد مسکن، واحدهای خود را به سرانجام برساند.
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به وجود حدود 3 میلیون واحد فرسوده روستایی، گفت: برای افراد خاص مانند معلولین باید مسکن خاص در نظر گرفت.
او با اشاره به اجرای 42 هزار طرح ساخت مسکن روستایی در برخی استان های کشور از سال آینده گفت: عملیات اجرایی ساخت واحد های مسکونی روستایی از ابتدای سال آینده(1398) در استان های سیستان و بلوچستان(12 هزار )، کرمان (10 هزار واحد)، خراسان جنوبی (10 هزار واحد) آغاز می شود.
سهرابی با بیان اینکه مراحل پرداخت وام تدریجی و همگام با پیشرفت مسکن است، گفت: از زمان تقاضای متقاضی تا معرفی به بانک یک ماه طول می کشد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۵°