توزیع گسترده مرغ و گوشت از چهارشنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:58 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۳۰۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت: تکلیف کردیم از چهارشنبه(21 اسفند) 10 هزار تن مرغ و 10 هزار تن گوشت در صنوف و میادین شهرداری توزیع و عرضه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اعلام این مطلب گفت: به رغم همه فضاسازی ها و جنگ روانی دشمن، در بسیاری از اقلام شرایط کشور به نسبت کاملا عادی است و کمبودی وجود ندارد.
 
قبادی نوسانات نرخ ارز و دیر و زود شدن حمل و نقل نهاده ها و کنجاله ها را موجب آسیب به جوجه ریزی و علت نواسانات قیمت مرغ اعلام کرد و افزود: همین الان 20 هزار تن گوشت منجمد در گمرک متوقف است زیرا پول فروشنده خارجی هنوز به دستش نرسیده است و  امکان ترخیص آن وجود ندارد.
 
توزیع گسترده مرغ و گوشت از چهارشنبه 
 
دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان این که همه نوع کالا در فروشگاه ها و نمایشگاه های بهاره با تخفیف و کمتر از قیمت بازار عرضه می شود گفت: برگزاری نمایشگاه های بهاره به استان ها و ستاد تنظیم بازار هر استان و خود صنوف واگذار شده است و این اصناف بوده اند که واگذاری غرفه ها، ترتیب غرفه ها و جا و مکان نمایشگاه را معین کرده اند و دولت فقط بحث نظارت را انجام می دهد.
 
  موسوی معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دیگر مهمان برنامه با اشاره به این که امسال برگزاری نمایشگاه ها به استانداران و کارگروه تنظیم بازار در هر استان واگذار شده است گفت: یکی از شرایط برگزاری نمایشگاه ها بحث کاهش قیمت نسبت به بازار بوده و قیمت ها 15 تا 20 درصدد نسبت به بازار کمتر است و  مثلا مردم می توانند آجیل را 15 درصد زیر قیمت بازار در این نمایشگاه ها تهیه کنند.
 
توزیع گسترده مرغ و گوشت از چهارشنبه 
 
  معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان این که کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در نمایشگاه ها زیر قیمت عرضه می شود افزود: ما کار پایش و رصد قیمت ها را جدی تر انجام داده ایم و همچنان نظارت انجام می گیرد.
 
موسوی گفت: اگر شرایط عرضه فراهم باشد گوشت و مرغ هم به فراخور در نمایشگاه های بهاره با قیمت مصوب عرضه خواهد شد.
 
 فراهانی رئیس اتاق اصناف هم با اشاره به رکود بازار گفت: ما به اصناف قول داده بودیم که نمایشگاه های بهاره امسال برگزار نشود برای این که همیشه زیر سؤال اصناف بودیم چرا که مثلا اگر صنفی 1000 عضو داشت فقط 200 نفر فرصت شرکت پیدا می کردند. 
توزیع گسترده مرغ و گوشت از چهارشنبه 
 
فراهانی افزود: امسال به صنوف گفتیم از طریق فروش های فوق العاده و حراج ها کالاهایشان را با تخفیف در اختیار مردم قرار دهند که اگر این موضوع امسال جواب دهد - که تاکنون جواب داده و قیمت ها نسبت به یکی 2 ماه پیش پایین تر آمده - سال دیگر چنان که قول داده ایم دیگر نمایشگاه بهاره برگزار نخواهیم کرد و از طریق همین حراج ها پاسخگوی نیاز مردم با قیمت مناسب خواهیم بود.
 
 
 

 
برچسب ها: تیتر امشب
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°