سال ۹۸ سال رونق تولیدات و دستاوردهای دفاعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:18 - جمعه 26 دی 1399
کد خبر : ۶۷۸۳۲۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
وزیر دفاع: سال ۱۳۹۸ سال رونق تولیدات و دستاوردهای دفاعی در حوزه اولویت‌ها خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با اشاره به آرزوهای دشمنان برای ضربه به نظام اسلامی در سال 97 گفت: دشمنان نظام اسلامی همانطور که در سال 97 به اهداف پوچ و وهم آلودشان دست نیافته اند، باید بدانند در سال آینده نیز، این رؤیا یک آرزوی دست نیافتنی خواهد بود.
 
 امیر سرتیپ حاتمی در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با اشاره به نقشه دشمن برای نا امیدی و بی اعتمادی مردم به توانمندی نظام اسلامی در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: برای مقابله با راهبرد نخ نمای دشمن مصمم شدیم تا بخشی از پیشرفت های دفاعی و فن آورانه بومی کشور را که به دست متخصصین صنعت دفاعی  تولید شده بود در معرض دید عموم مردم عزیزمان قرار دهیم.
 
وی ادامه داد: با نمایش گوشه هائی از دستاوردهای دفاعی، نظیر جت جنگنده تمام ایرانی کوثر، خودروی زرهی طوفان، زیردریائی فاتح و موشک کروز هویزه و ....که دسترنج فرزندان ایران اسلامی بود موجی از امید و نشاط در جامعه ایجاد شد که دستاورد آن، ارتقاء سرمایه عظیم اجتماعی و پشتوانه ای هویتی برای مجموعه صنعت دفاعی کشور است.
 
امیر سرتیپ حاتمی با برشمردن برخی شبهه های طراحی شده دشمن برای ایجاد یأس و ناامیدی در بدنه اجتماعی کشور و نقشه برآب شدن شبهه افکنی های نظام استکبار پس از نمایش مقتدرانه دستاوردهای دفاعی، افزود: صنعت دفاعی بالنده و پیشروی امروز، مولود تفکر راهبردی امام راحل عظیم الشأن و فرمانده معظم کل قواست و به هیچ وجه با صنایع دفاعی کاملا وارداتی و وابسته قابل مقایسه نیست و دشمنان نظام اسلامی به خوبی بر قدرت و اقتدار دفاعی ملت بزرگ ایران و فرزندانشان در نیروهای مسلح واقفند و به خوبی می دانند که امروز از سرریز دانش دفاعی در نیروهای مسلح واقفند و به خوبی می دانند که امروز سر ریز دانش دفاعی در نیروهای مسلح، امکان حل بسیاری از مشکلات و نواقص صنایع غیر دفاعی در کشور وجود دارد و هرگز با تحریم ها از پا نخواهیم نشست.
 
وی افزود: امروز مدیران حوزه دفاعی برای حل مسائل و مشکلات کشور و مردم در عرصه صنعت خودرو  دعوت می شوند و این همان پشتوانه مهم اجتماعی است که حاصل کار هوشمندانه و مدبرانه شما متخصصین و مدیران دفاعی است.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تشکر از همه کارکنان، مدیران و متخصصان صنعت دفاعی گفت: دستاوردهای امروز صنعت دفاعی و به ویژه موفقیت های سال 97 باید موقفی برای گام های بزرگ در سال 1398 بشود و نباید به این جایگاه راضی باشیم.
 
امیر سرتیپ حاتمی بر اهمیت ارتقاء کیفیت محصولات ایرانی تأکید کرد و گفت: باید کیفیت محصول ایرانی با عزم و اراده تولید کنندگان ارتقاء یابد.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: تولید محصولات متناسب با نیاز، برگزاری نمایشگاه، معرفی مطلوب و شایسته، تعامل و ارتباط مؤثر با جامعه هدف، صرفه جوئی و جلوگیری از هزینه زائد، استفاده بهینه از موجودی ها، جلوگیری از کار موازی و تکراری، افزایش کیفیت و کاهش ضایعات تولید از فاکتورهای مهم برای پیشبرد برنامه های سال 98 است  و همه اینها باید برای تک تک کارکنان و مدیران مهم تلقی شود و برای آنها برنامه ریزی مدونی گردد.
 
وی با تأکید بر لزوم پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مسلح افزود: برای حمایت و پشتیبانی همه جانبه و مستمر از نیروهای مسلح باید با فرماندهان و رزمندگان میدانی نیروهای مسلح به صورت مکرر و مستمر  جلسات کارشناسی برگزار شود تا خواسته ها ومسائل مدیران و مسئولین نیروهای مسلح شنیده و مشخص شود تا از این طریق بتوانیم در جهت تحقق نیازمندی های دفاعی آنان  پاسخ مطلوب و شایسته ای ارائه کنیم.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جذب بودجه مناسب دفاعی را از نقاط قوت برنامه های وزارت دفاع در سال98 برشمرد و تاکید کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با دولت و مجلس شورای اسلامی و حمایت های بی دریغ ستاد کل نیروهای مسلح به حمدالله بودجه مناسبی برای نیروهای مسلح پیش بینی شده است و  باید در جهت افزایش تولیدات دفاعی از این بودجه به دقت استفاده شود و  انشاالله سال 1398 سال رونق تولیدات و دستاوردهای دفاعی در حوزه اولویت ها  خواهد بود.
 
امیر سرتیپ حاتمی نیروی انسانی را مهمترین عامل پیشرفت صنعت بومی کشور دانست و گفت: مدیران و مسئولان در وزارت دفاع باید به موضوع نیروی انسانی کارآمد، بهره ور و به ویژه مسائل معیشتی آنها  اهتمام داشته باشند.
 
پیشرفت های عرصه دفاعی از دلایل قانون مندی طبیعت و سنت الهی است
 
همچنین در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سعیدی رئیس دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با حضور در جمع مدیران ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تقدیر از مجاهدت های تلاشگران عرصه صنعت دفاعی که در عرصه های دفاعی توانمندی خود به نحوی شایسته به منصه ظهور رساندند با اشاره به نقش انسان در تحولات جامعه در عرصه های گوناگون اظهار داشت: سه نظریه درباره تحولات تاریخی عنوان می کند.
 
نخست اینکه فراز و فرود بشر در ادوار گوناگون تصادفی است. نظریه دوم این است که تحولات تاریخی و فراز و فرود ها جبری است. چه جبری که اشاعره میگفتند یا جبر تاریخی که ماتریالیست ها می گویند.
 
وی با بیان اینکه قرآن کریم و دین مبین اسلام قائل به قانونی بودن تحولات تاریخی و فراز و فرود تمدن ها است اظهار داشت: دستاوردها و عقب افتادگی بشر، قیام ها و انقلاب ها و حوادث  در عرصه های گوناگون ناشی از حاکمیت سنت های  الهی و قانون مندی تحولات است که انسان در بوجود آوردن و تغییرات نقش محوری دارد.
 
رئیس دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به آیه 11 سوره رعد مبنی بر نقش انسانها در تعیین سرنوشت خود بیان کرد: خداوند در این می فرماید ما اگر نعمتی را به امتی دادیم نعمت را از او نمیگیریم مگر اینکه خودش نعمت را از خود سلب کند؛ که این بیانگر يك سنّت تغيير ناپذير الهي است و یک قانون است.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی در ادامه با اشاره به قدرتمندی برخی از کشورها مانند چین و ژاپن در زمینه اقتصادی و صنعتی این اتفاقات را قانونمند عنوان کرد که ناشی از برنامه ریزی، کار و تلاش و استقامت و اتکاء به قدرت درونی بود. اینکه برخی به غلط می گویند دین عامل عقب ماندگی است بی ربط است. برخی کشورها دارای دین خرافی هستند.
 
دین اسلام عامل تحرک هدایت و رشد و تکامل انسان است. عمل به سنت های الهی موفقیت ها را در پی دارد. وی با بیان مصداقی از فضای صنعتی کشور اظهار داشت: پیشرفت های عرصه دفاعی وموشکی و عقب ماندگی برخی از بخش های صنعتی کشور از دلایل قانون مندی تحولات و حمکت سنت های الهی است؛ چرا که نقش مثبت یا منفی انسان در این تغییر و تحولات محوری و بی بدیل است.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی در ادامه با اشاره به نقش ملت ها در تغییر سرنوشت خود با بیان مصداقی از دو تجربه انقلاب حضرت موسی(علیه السلام) و انقلاب پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم)، گفت: عدول از ضوابط و رعایت نکردن اصول انقلاب باعث شد خداوند لباس کرامت را از بنی اسرائیل در بیاورد.
 
وی با بیان اینکه تاریخ آینه تمام نمای عبرت ها و درس هاست، بهره گیری از درس های تاریخ را راهگشای مسائل و انتخاب راه صحیح ملت ها عنوان کرد.
 
رئیس دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به رویش‌ها و ریزش‌های انقلاب اسلامی ایران، اصل انقلاب را رویش عظیمی در برهه کنونی تاریخ دانست و گفت: انقلاب بزرگترین رویش تاریخ بعد از بعثت و حکومت حضرت علی علیه اسلام بوده است.
 
وی اذعان کرد: انقلابی پابرجاست که ملت، جامعه، قوم و دولت آن از اول در خط باشد و تا آخر خط هم در مسیر بماند. وی با اشاره به نقش مردم در پیشرفت ها و پسرفت ها و همچنین بقای یک نظام افزود: ملت ایران با اصل و انتقال رهبری حضرت امام پس از رحلت به امام خامنه ای(مدظله العالی) همانگونه که درست عمل کردند باید برای بقا وتداوم نظام و حکومت نقش خود را در انتخاب صحیح نمایندگان شورا، مجلس، خبرگان و دولت به نحو صحیح ایفا کنند.
 
رئیس دفترعقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا یادآور شد: اگر امت اسلامی  توجه به حساسیت شرایط، پیچیدگی‌های دوره و زمان و تکلیف خود نداشته باشند انقلاب ما هم با چالش انقلاب‌های پیشین روبرو می‌شود.
 
حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه رکن دوم عامل پیروزی انقلاب، مردم هستند، عنوان کرد: خداوند تدبیر کرده، حق حاکمیت با خدا و قدرت حاکمیت با مردم است هر کجا که مردم پای رهبری الهی ایستادند حاکمیت شکل گرفت. نقش مردم هم در حدوث انقلاب و هم در بقای انقلاب است
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۱°