کسب اسکار موزه‌های جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:12 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۳۷۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
نمایشگاه ایران مهد تمدن، در موزه درنتس هلند، موفق به کسب جایزه نخست موزه‌های برتر جهان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  یکی از مهمترین جوایز جهانی موزه‌ها تحت عنوان «جایزه بین المللی هنر‌های زیبا» است که باستان شناسان این جایزه را اسکار موزه‌ها خطاب می‌کنند، امسال آثار موزه‌ای نمایشگاه ایران مهد تمدن، که چندی قبل در هلند برگزار شد از طرف دبیرخانه این جایزه در نیویورک به عنوان رتبه نخست جهان معرفی شدند.

هری توپان، رئیس موزه درنتس هلند، درباره جزییات این جایزه معتبر جهانی گفت: اعطای این جایزه به نمایشگاه ایران مهد تمدن، در رقابت با ۹۴ موزه جهان صورت پذیرفته است.

وی افزود: پس از برگزاری نمایشگاه ایران مهد تمدن در هلند، موزه‌ای از آثار هلند نیز در همکاری متقابل در موزه ملی ایران برپا شد و همچنان ادامه دارد.

همچنین در این باره جبرئیل نوکنده مدیر کل موزه ملی ایران نیز با تشریح اهمیت این جایزه گفت: خوشبختانه ایران داشته‌های فراوانی دارد که نظیر آن در جهان کمتر وجود دارد، کما اینکه در برخی مواقع نتوانستیم از این داشته‌های فرهنگی و تمدنی خوب بهره‌مند شویم.

نوکنده افزود: اعطای این جایزه معتبر موزه‌ای به ایران، با وجود فشار‌های برخی کشور‌ها علیه ایران صورت پذیرفته است.

وی گفت: نمایشگاه ایران مهد تمدن با تمام آثاری باستانی که در هلند به نمایش درآمد، از امروز پنجشنبه ۲۳ اسفند در موزه آلیکانته اسپانیا افتتاح می‌شود.

برچسب ها: موزه ، اسکار ، مهد تمدن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°