اعمال ناشایست چیزی جز نابودی انسان ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:36 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۴۱۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
هشدار به مفسدان اقتصادی
آیت الله امامی کاشانی خطاب به مفسدان اقتصادی و محتکران گفت: این ها باید بدانند که بالاخره خدای متعال، خسارت را به خود آنان و به فرزندان آنان می رساند و این اعمال ناشایست چیزی جز نابودی انسان را دربرندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خطیب نماز جمعه تهران، امکانات حداکثری را باور به خدا، باور به اسلام، باور به انقلاب، کشور، ملت و شهدا دانست و افزود: باید سعی کنیم در تمام دستگاه های نظام، عمل صالح انجام شود و مشکلات در داخل حل شود.
­امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: باید در داخل کشور به تولید، اهمیت دهیم و اجازه دزدی به هیچ شخصی ندهیم، برخی احتکار و گرانفروشی می کنند و این کارها، انسان را به تعجب وا می دارد.

­امام جمعه موقت تهران با محکوم کردن حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند در نزدیکی استرالیا که طی آن ده ها نفر در آن به شهادت رسیدندتصریح کرد: ، این حمله نشان دهنده مرکزیت نماز جمعه برای حرکت اسلام است و باید به آن اهمیت داد.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: باید به نماز جمعه اهمیت دهیم؛ چون نماز جمعه، محل فکر و وحدت کلمه است و دشمن از همین می ترسد.
آیت الله امامی کاشانی در آغاز خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با تفسیری از سوره مبارکه «والعصر» افزود: ریشه این والعصر، قسم به زمان و قسم به پیامبر اکرم(ص) و مهدی موعود(عج) است.
وی با بیان این که ملت بزرگ ما در 22 بهمن آن چنان به خیابان آمدند و تبلیغات دشمن را در این روز از بین بردند و از آن ها باید تشکر کرد، گفت: این 22 بهمن جلوه ای از جلوات پیامبراکرم(ص) و حضرت مهدی(عج) است و این نور است که مردم را به خیابان ها می کشد و آن چنان مردم ابراز علاقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی می کنند که دشمن، این نور را نمی بیند؛ چون در ظلمت به سر می برد و حقیقت را نمی بیند.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به این که آنان که دشمنان ما در زیان هستند، چون دشمنان اسلام هستند، افزود: ما امروز شاهدیم آمریکا با تمام قدرتی که از خود نشان می دهد اما جمهوری اسلامی ایران گلوی آن فرد نالایقی را که رئیس جمهور این کشور است، فشار می دهد.
 آیت الله امامی کاشانی گفت: دنیا این را قبول دارد که ایران، آمریکا را در عراق و سوریه به زمین زد و این کار خداست ولی تکلیف ما در ساختن کشورمان چیست؟ در دیداری که دیروز اعضای خبرگان رهبری با رهبر انقلاب داشتند، یکی از فرمایش های رهبر معظم انقلاب این بود که دشمن مشغول است و فشار حداکثری را علیه ایران برقرار کرده است اما ما هم باید در مقابل این فشار، امکانات حداکثری داشته باشیم.
 

آیت الله امامی کاشانی در خطبه نخست نماز جمعه تهران با پرداختن به بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب معنویت و اخلاق را از موضوعات مهم آن دانشت و افزود: مخاطب این بیانیه، امت اسلام، ملت ایران و به ویژه جوانان هستند که باید جهاد و کوشش خود را برای چهل سال دوم انجام دهند.
وی گفت: توضیح اخلاق در بسیاری از کتاب ها آمده است و همه آن را می دانیم که برخی از مصادیق آن شامل ایمان به خدا، صداقت، پاکی، امانت، رعایت حقوق دیگران و احیای ارزش های انسانی و الهی است.
آیت الله امامی کاشانی افزود: سوره عصر به طور خلاصه به این موضوع پرداخته است و خداوند در این سوره، انسان را به زمان، عمر، لیل و نهار و گردش روزگار توجه می دهد که از ساعات عمر باید به بهترین وجه استفاده کنیم.
وی با بیان این که معنای سوگند خدای متعال به «زمان» یعنی توجه دادن به باطن زمان است، گفت: زمان دارای باطنی است و گردش روز و شب، بی حساب نیست و بر اساس روایات و تفسیر مفسران قرآن منظور از «عصر» در این سوره، زمان بعثت پیامبر اکرم (ص) و حیات آن حضرت است؛ زیرا این زمان، مقدس است.
آیت الله امامی کاشانی افزود: برخی دیگر و از جمله امام صادق (ع) می فرماید زمان ظهور امام عصر است که حق، طلوع می کند و بر باطل غلبه می یابد.
وی با اشاره به نزدیک بودن نوروز و لحظه  تحویل سال گفت: مردم در این لحظه، دعای تحویل سال را قرائت می کنند و از خداوند می خواهند حالشان را به بهترین حال تغییر دهد.
آیت الله امامی کاشانی افزود: امانت، صداقت، پاکی و درستی از بهترین حال هاست و برخی می گویند باید در وقت نوروز، دعای «یا مقلب القلوب» را 360 بار بگویید تا در وجود انسان رسوخ یابد.
وی گفت: انسان همواره باید به مراقبه و محاسبه اعمال و رفتار بپردازد و از صبح تا پایان شب این دو موضوع را مورد توجه قرار دهد.
آیت الله امامی کاشانی افزود: این که امسال چقدر دروغ گفتیم، چقدر رشوه گرفتیم، چقدر فرار مالیاتی داشتیم یا مالیات به غلط برای کسبه نوشتیم، فساد مالی که بعضی از ماموران نقل می کنند، چند بار نمازم قضا شد و چند بار فحش دادم و این ها از مسائلی است که باید آن ها را ترک کرد.
وی گفت: گناه را هیچ گاه کوچک نشماریم؛ زیرا گناه انسان را از بین می برد و برخی گناه را توجیه می کنند.
آیت الله امامی کاشانی افزود: جوانان، پسران و دختران این کشور، مراقبه و محاسبه اعمالشان را داشته باشند که چگونه لیل و نهار را بگذرانیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°