واشنگتن دیوان کیفری را تهدید کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:03 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۴۲۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴
وزیر امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن، افرادی را که تحقیقات احتمالی دیوان کیفری بین المللی درخصوص مناقشات مسلحانه در جهان ضد نظامیان آمریکایی شرکت کنند، از صدور روادید آمریکا محروم خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مایک پمپئو افزود: واشنگتن اولین رشته، تدابیر تنبیهی را ضد دیوان کیفری بین المللی به اجرا گذاشته است. وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال از اعلام این که چه کسانی یا چه تعداد مشمول این تدابیر تنبیهی آمریکا واقع شده اند، خودداری کرد. 
سال دو هزار و هفده، دادستان دیوان کیفری بین المللی از قضات این نهاد خواهد خواست اجازه دهند تحقیقات قضایی درباره موارد احتمالی جنایات جنگی که نظامیان آمریکایی در جنگ افغانستان مرتکب شده اند، صورت گیرد.
پارسال، کاخ سفید در حمله ای بی سابقه به این مرجع قضایی بین المللی، قضات و دادستان های این نهاد را تهدید کرد چنانچه ضد نظامیان آمریکایی یا رژیم اسرائیل فعالیت کنند از طرف واشنگتن تحریم خواهند شد.
در پی موضع گیری واشنگتن علیه تحقیقات دیوان بین المللی کیفری ، این سازمان بین المللی اعلام کرد پس از اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا «قاطعانه» به کار خود ادامه میدهد. دیوان کیفری بین المللی، نهادی قضایی است که مسئولیت رسیدگی به پرونده های جنایات جنگی و جنایات بر ضد بشریت را بر عهده دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°