برترین های شانزدهمین جشن تصویر سال

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:50 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۶۷۸۴۵۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
شانزدهمین جشن تصویر سال بر اساس سنت هر ساله با عکس گروهی در مقابل پرده سفید آغاز و با اعلام برگزیدگان این رویداد در خانه هنرمندان به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این مراسم پس از سخنرانی حبیب رضایی به عنوان مجری ، سیف الله صمدیان دبیر جشنواره و مجید رجبیان مدیر عامل خانه هنرمندان، برگزیدگان بخش‌های مختلف شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر معرفی و تجلیل شدند.
 
 برترین های شانزدهمین جشن تصویر سال
برگزیدگان این دوره از جشن تصویر سال با داوری مجید بلوچ، ابراهیم حقیقی، کوروش پارسانژاد در بخش گرافیک، کامبیز درم‌بخش، جمال رحمتی و بزرگمهر حسین‌پور در بخش کاریکاتور، رخشان بنی‌اعتماد، حسن فتحی، پیمان شادمان‌فر، در بخش فیلم، رعنا جوادی، رضا معطریان، مهدی وثوق‌نیا در بخش عکس و اکبر عالمی، محمود کلاری، علیرضا زرین‌دست و کامبیز درم‌بخش، در بخش برگزیده برگزیدگان ده سال جایزه جوانان زیر 25 سال( جایزه محسن رسول‌اف) اعلام شدند.

**بخش ایران ما
در این بخش مجید حجتی، شهرام سلیمی‌نژاد، امیر عنایتی، محمدرضا معصومی، حامد ملک‌پور، علی نجات‌بخش و ابوالفضل نسایی برگزیده شدند و از مجتبی اسماعیل‌زاده، سروش جوادیان و حمیرا طیبی‌پور تقدیر به عمل آمد.

**بخش موبایل
حسین اسماعیلی، حمید اکبری، حمیدرضا امیری‌متین، مجید سعیدی، کیارنگ علایی، جابر غلامی و بابک کنعانی برگزیدگان این بخش بودند.
همچنین از کیانوش سعادتی، الهام ملک‌مختار و حامد رحمتی در این بخش تقدیر شد.

**بخش تصویر محرومیت
احمد بلباسی، محمد بقال‌اصغری، مصطفی حسن‌زاده، حسین صدری و حسین یاراحمدی در این بخش به عنوان برگزیده معرفی شدند.

**بخش عکاس سال( وحید ابد)
در این بخش مهدی پدرام‌خو به عنوان برگزیده اعلام شد.

**برندگان بخش خبری
تندیس این بخش به سیدمحمدسعید سجادی، دیپلم افتخار این بخش به مهناز دژبان و شایان حاجی‌نجف در این بخش تقدیر شد.

**برندگان بخش نگاهی دیگر (خلاقه)
تندیس این بخش به علی ملکی و دیپلم افتخار به حسین جلیلی و سیدامیرحسین میرمعینی اهدا شد. همچنین از ساجد حق‌شناس و محسن رضایی تقدیر شد.

**عکس‌های مستند اجتماعی
تندیس این بخش به شادی کاملی و دیپلم افتخار به حدیث فقیری و علی منوچهری تعلق گرفت و از نوید مَطْریان‌پور و میلاد اسلام‌زاده تقدیر به عمل آمد.

**بخش هنر و هنرمندان
تندیس این بخش به مسعود شهرستانی و دیپلم افتخار به رژین دلفان و آیدا تیمورلویی اهدا شد.

**بخش ورزشی
تندیس این بخش به پریسا هاجری و دیپلم افتخار به علیرضا زینلی و محمدجواد آبجوشک اهدا شد. از سیدمحمدسعید سجادی و سهند تاکی تقدیر شد.

**بخش کاریکاتور
تندیس این بخش به سپیده سیفی و دیپلم افتخار به سوگند صیدجو و محسن فرخی‌جُمادی رسید. همچنین از عارف نیازی و مژده ملک‌اوغلی تقدیر شد.

**بخش گرافیک (پوستر)
تندیس این بخش به فایزه شمیمی و دیپلم افتخار به سیدمهدی میراحمدی و ناهید قهرمانی تعلق گرفت.

**بخش فیلم‌های بالای 15دقیقه
تندیس این بخش به سیاوش شهابی برای فیلم کوتاه تشریح رسید. دیپلم افتخار این بخش به علی جعفرآبادی برای فیلمبلوبری و آریان عطارپور برای دو فیلم سالسوس و چغامیش اهدا شد.
آیدا تبیانیان برای فیلم خودتو برسون، نرگس نره ای برای فیلم بَخ تَک، یاسین فرخی برای سکوت سفید و پدرام ابویی برای بومرنگ تقدیر شدند.
تندیس بهترین تصویر به فیلم افسرده نیستم به تصویربرداری حسین راد و کارگردانی محمد ارسلان رسید.

**بخش فیلم‌های زیر 15 دقیقه
تندیس این بخش به پدرام حبیب‌پیران برای فیلم موزه و دیپلم افتخار این بخش محمد ارسلان برای فیلم افسرده و ابوالفضل حسینی‌پور برای فیلم پناه تعلق گرفت.
تقدیرهای این بخش نیز سیدمحمد تقیان برای فیلم انسان واره و رضا نجاتی برای فیلم چندش بودند.

** برگزیدگان 10 سال جایزه جوانان زیر 25 سال در بخش پوستر
عاطفه آشوری برنده‌ی دوره‌ی سیزدهم (سال 1394)، در بخش کاریکاتور: محمود آزادنیا برنده دوره هشتم (سال 1389)، در بخش نگاهی دیگر (خلاقه): صمد قربان‌زاده برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)، بخش خبری: حسین حیدرپور برنده دوره‌ی یازدهم (سال 1392)، در بخش مستند اجتماعی: جواد شیدا برنده دوره‌ی دهم (سال 1391)، در بخش هنر و هنرمندان: عاطفه آرانی برنده دوره نهم (سال 1390)، در بخش ورزشی: زنده‌یاد وحید سهرابی‌ابد برنده‌ی دوره هفتم (سال 1388)، در بخش فیلم (فیلم‌های کوتاه و نیمه‌بلند) حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری برای فیلم قنات شهر خاموش، برنده تندیس فیلم کوتاه دوره دوازدهم (سال 1393) و فیلم سکوت کن برنده تندیس نیمه‌بلند دوره سیزدهم، سال 1394 و در بخش فیلم (فیلم‌های نیمه‌بلند) سعید روستایی برای مجموعه فیلم‌های شنبه برنده تندیس دوره‌ی نهم، سال 1390)، مراسم (برنده تندیس دوره دهم سال 1391)، مانتوهای رنگ روشن (برنده تندیس دوره‌ی یازدهم سال 1392) و خیابان‌های خلوت (فیلم تقدیر شده دوره یازدهم سال 1392) بودند.
 
اختتامیه جشن تصویر سال با حضور فاطمه معتمد آریا، ابراهیم حقیقی، کامبیز درم بخش، محمود کلاری، علیرضا زرین دست و بسیاری از فعالان حوزه های فرهنگ و هنر عصر جمعه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°