جهانگیری: مبارزه با تروریسم واکنش عادلانه می طلبد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۶۷۸۴۶۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
معاون اول رئیس جمهور در پیامی جنایت تروریستی علیه نمازگزاران در نیوزیلند را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسحاق جهانگیری با اشاره به حملات جنایت بار تروریستی در نیوزیلند و شهادت جمعی از مسلمانان بیگناه، تصریح کرد: مبارزه با تروریسم، عزم و اجماع جهانی و واکنش عادلانه و به دور از تبعیض را می طلبد وگرنه این تهدید بی حد و مرز جهان را با ابعاد و دامنه های غیر قابل پیش بینی روبرو خواهد کرد.
 
متن کامل پیام معاون اول رئیس جمهور به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حملات جنایت بار تروریستی در نیوزیلند و شهادت جمعی از مسلمانان بیگناه در مسجد، هشداری مجدد به جهان انسانی درباره خطرات و آثار فاجعه آمیز تروریسم نژاد پرستانه است. این حادثه نشان داد که افراطی گری و خشونت سازمان یافته نه مرز می شناسد، نه مذهب، نه زن و نه مرد و نه هیچ سرزمین و جامعه امن و آرام.
 
تنها محکومیت این جنایت همه جانبه کافی نیست، باید نگاه، اراده و اقدامی جهانی و فراتر از آنچه تاکنون بوده است، صورت گیرد، باید منابع تولید نفرت، خشونت، افراطی گری و نژاد پرستی در هر شکل و شیوه ای خشکانده شود. نظریه پردازان خشونت و افراطی گری و سران کشورهایی که به نفرت پراکنی علیه مسلمانان و وضع سیاست های نژاد پرستانه و معیارهای تبعیض آمیز و دوگانه دامن می زنند باید بدانند که در شکل گیری و گسترش این اقدامات ضد بشری دخیل و سهیم اند.
 
مبارزه با تروریسم عزم و اجماع جهانی و واکنش عادلانه و به دور از تبعیض را می طلبد وگرنه این تهدید بی حد و مرز جهان را با ابعاد و دامنه های غیر قابل پیش بینی روبرو خواهد کرد. این ضایعه دردناک را به خانواده های دغدار، دولت و ملت نیوزیلند، مسلمانان جهان و جامعه انسانی تسلیت می گویم.
 
اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس جمهور
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °