بهره برداری از 14 کیلومتر دیگر خط 7 مترو تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:43 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۷۸۴۷۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
14 کیلومتر دیگر از خط 7 مترو تهران با 8 ایستگاه به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گفته فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، کل این طرح 27 کیلومتر با 22 ایستگاه است که از منطقه شمال غرب تهران در منطقه سعادت آباد آغاز می شود و در منطقه جنوب شرق تهران، بالای افسریه، محدوده شهرک امیرالمؤمنین پایان می یابد.
 
 این خط مترو عمیقترین خط مترو است و بیشترین تعداد ایستگاه تبادلی را با سایر خطوط مترو دارد و در طراحی این طرح، الزامات پدافند غیرعامل هم در ایستگاهها و در عمق خط، رعایت شده است.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: تیر امسال حدود هفت کیلومتر از این مسیر از ایستگاه مهدیه تهران تا نواب به بهره برداری رسید و شنبه آینده 14 کیلومتر دیگر از این مسیر با 8 ایستگاه از مهدیه تهران تا میدان صنعت به بهره برداری می رسد.
 
محمد گفت: برای اجرای این پروژه تا امروز حدود دو هزار و پانصد میلیارد تومان هزینه شده است که شش هزار نفر مستقیم و دو هزار نفر غیرمستقیم در آن اشتغال داشتند.
وی ادامه داد: در صورت تأمین منابع مالی، تا پایان سال آینده کل 27 کیلومتر این پروژه به اتمام خواهد رسید.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: این پروژه ظرفیت انتقال یکصد هزار مسافر با چهار قطار و سرفاصله زمانی پانزده دقیقه جابه جایی را دارد و پس از تکمیل کار این زمان به دو دقیقه تقلیل می یابد.
 
محمد تصریح کرد: با توجه به ایستگاه های تبادلی که این خط با کل خطوط تهران دارد میتواند در جابه جایی و انتقال مسافران به سایر خطوط کمک کند و نقش مهمی در کاهش ترافیک و آلودگی هوای تهران خواهد داشت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°